sobota 16.12.2017 | meniny má Albína  

NsP Sv. Lukáša Galanta

Adresa:

NsP Sv. Lukáša Galanta,
Hodská 373/38, Galanta

tel: 031/7933717
email:
web: http://ga.svetzdravia.com/moja-porodnica

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 1021
Počet novorodencov 1033
Pôrody sekciou 347
Pôrody s epiziotómiou 370
Pôrody s EDA 28

Extra:

NieTitul "Baby friendly hospital"
NiePerinatologické centrum
ÁnoNadštandardná pôrodná sála
ÁnoMožnosť zazmluvniť si pôrodníka
NieEpidurálna analgézia
ÁnoPrítomnosť otca
ÁnoIzby rooming-in na šestonedelí
NieNadštandardná izba na šestonedelí
ÁnoPoloženie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
ÁnoPrvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Pôrodnica v Galante bola tento rok novozrekonštruovaná a vybavená kompletne novým zariadením, rovnako boli zrekonštruované aj sprcha a toalety.

Dva z troch samostatných pôrodných boxov, sú vybavené novými, polohovateľnými pôrodníckymi lôžkami, na ktorých si môžete zvoliť polohu počas pôrodu.

Aktualizované 1.6. 2017

Predpôrodná starostlivosť

V Galante môžete predpôrodný kurz absolvovať v NsP na 9. poschodí v telocvični. Vedie ho licencovaná pôrodná asistentka Mgr. Emoke Takácsová. V rámci neho absolvujete cvičenie, besedu, videoprojekciu a organizovanú exkurziu do pôrodnice. Viac informácií získate na telefónnom čísle +421 905 278 113.

Cvičenie

Pondelok - Piatok

7:30 - 15:30 hod.

 

Psychofyzická príprava na pôrod prebieha každý utorok v čase 16:30 - 18:30 hod. v telocvični v areáli nemocnice.

 

 

Cena jedného stretnutia: 5 EUR

Cena celého kurzu (8 stretnutí): 40 EUR

Cena poučenia doprevádzajúcej osoby pri pôrode: 7 EUR

V tomto zariadení nemusíte dopredu informovať o tom, že tu chcete rodiť, ani nie ste povinné tu navštevovať poradňu pre tehotné. Možnosť tu ale samozrejme je – po 35. týždni sa môžete prihlásiť v tunajšej ambulancii. Ordinačné hodiny a ďalšie podrobnosti vám na telefónnom čísle 031 / 78 33 508 poskytne pani Gabriela Papp.

So sebou si doneste tehotenskú knižku, potvrdenie od ambulantného lekára a moč.

A ak máte vlastné pôrodné priania – zoberte si ich tiež so sebou – je dobré ich prekonzultovať ešte pred pôrodom.

Osoby pri pôrode

Pri pôrode akceptujú maximálne dve sprevádzajúce osoby. Môžete si vybrať partnera, niekoho z rodiny, alebo kamarátku.

Podmienkou je zaplatenie poplatku 24 € a „prezuvky“. Platí sa cez pracovný deň pred pôrodom v centrálnej pokladni na prízemí, resp. priamo na pôrodnej sále cez služby.

Blízka osoba môže s vami ostať od príchodu do pôrodnice až po dve hodiny po pôrode.

Môžete si vybrať aj konkrétneho pôrodníka alebo konkrétnu pôrodnú asistentku. Ak by však neprišli, budete rodiť pri prítomnom službukonajúcom pôrodníkovi. Poplatok za konkrétneho pôrodníka je 250 €.

Taktiež vám pri pôrode môže asistovať pôrodník alebo pôrodná asistentka z iného zariadenia. Podmienkou je nemocnicou zazmluvnený gynekológ - pôrodník.

Pôrod

Na „vzdychárni“, v miestnosti pre prvú dobu pôrodnú strávite čas do chvíle, kým nebudete otvorená na cca 8 cm. Potom sa presuniete do pôrodného boxu. Všetky tri pôrodné boxy ktoré tu majú sú samostatné, neprechodné.

Využiť môžete: klasickú nemocničnú aj pôrodnú posteľ, polohovateľné pôrodné kreslo, veľké lopty, rebriny, prehrávač s hudbou, aromolampu, žinenky vhodné na pohyb na zemi.

Sprchovať sa môžete ako dlho chcete, môžete sa pohybovať voľne v priestoroch pôrodného traktu a môžete požiadať vyškolenú pôrodnú asistentku o masáž.

Nápoje prijímať môžete, jesť nie.

V galantskej pôrodnici majú tri pôrodné boxy, z toho dva sú nadštandardné, kde sa realizuje cca 62% všetkých pôrodov. Sú bez poplatku a má naviac samostatné WC a sprchu, sú tam rôzne vyššie spomenuté pomôcky, a dá sa tam stlmiť – na vaše želanie – svetlo. A mysleli aj na priestor pre partnera, ktorý môže oddychovať na stoličke, a taktiež aj na bábätko – je tu možnosť, aby bolo s vami počas 2 hodín po pôrode.

Po nástupe silných bolestivých kontrakcií personál každú ženu informuje o možnosti využiť EDA alebo možnosti požiadať o lieky proti bolesti. EDA však nie je dostupná 24 hodín denne. Epidurálna analgézia je možná iba na základe dohovoru s anesteziológom. Taktiež je potrebné absolvovať predoperačné vyšetrenia.Poplatok je 150€.

Klystír a holenie sú úkony, o ktorých po poučení rozhodujete samostatne.

A ešte polohy počas druhej doby pôrodnej s ktorými majú v tejto pôrodnici skúsenosť: ľah, sed, polosed.

Odber pupočníkovej krvi treba nahlásiť pri príjme na pôrodnú sálu pôrodnej asistentke.

Cisársky rez

V prípade sekcie môžete počítať s tým, že umožňujú prítomnosť vášho partnera pri pôrode - teda na operačnej sále. A za poplatok môže ísť s vami aj na izbu na oddelenie šestonedelia, aby vám pomohol postarať sa o bábätko.

Takisto vám umožnia vybrať si medzi celkovou, spinálnou a epidurálnou anestéziou.

Zdravé dieťatko po cisárskom reze je natrvalo umiestnené pri vás cca po dvoch hodinách. Blízka osoba vám môže na oddelení šestonedelia pomáhať za poplatok 5€/deň.

Ak by dieťa malo veľmi vážne komplikácie, prevezú ho do Nových Zámkov.

Novorodenec

Ak je dieťatko po pôrode v poriadku a bez komplikácií, môžete s ním byť nepretržite od prvej chvíle po pôrode. Podporujú tu aj prvé položenie dieťaťa "koža na kožu".

"Bezprostredne po pôrode, ak to zdravotný stav dieťatka dovoľuje, ukladáme bábätko mamičke na bruško, nechávame dotepať pupočník a po osušení bábätko prikladáme k prsníku," uvádza pôrodnica na webovej stránke.

Aj všetky vyšetrenia a merania prebiehajú blízko mamy, v tej istej miestnosti, aby ste na dieťa videli.

Prvé prisatie prebieha bezprostredne po pôrode, umožňujú aj samoprosatie.

Štvrtú dobu pôrodnú je dieťa pri vás.

Šestonedelie

Izby na oddelení šestonedelia sú typu rooming-in. Dieťa je s mamou od prvej hodiny po príchode z pôrodnej sály, ak to zdravotný stav matky a dieťaťa dovoľuje. Vždy však máte možnosť v prípade potreby ho zveriť do starostlivosti novorodeneckých sestier.

Na jednej izbe sú maximálne dve lôžka. Sú usporiadané v tzv. bunkovom systéme 2 izby majú jedno spoločné sociálne zariadenie. Takých izieb je 8. Okrem toho sú tu ešte tri izby, ktoré majú vlastné hygienické zariadenie.

Na oddelení sú aj 3 nadštandardné izby, vybavené novým nábytkom, prebaľovacím pultom, vaničkou na kúpanie bábätka, sedačkou, televízorom, ku každej nadštandardnej izbe prislúcha vlastná kúpeľňa s toaletou. Sú za poplatok 20€/deň.

Jedna nadštandardná izba je vybavená ako rodinný apartmán – s dvojposteľou a možnosťou pobytu manžela (prípadne iného rodinného príslušníka 5€/deň plus strava 4€/deň) počas celého pobytu mamičky s bábätkom na našom oddelení. Poskytujú tu 50% zľavu na pobyt na tejto izbe pre poistenkyne poisťovne Dôvera.

Dojčenie

Kvalifikované poradenstvo vám ponúknu vyškolené sestry. Všetkým rodičkám dávajú písomné materiály. Informácie o dojčení sú aj na nástenke.

Deti vážia každý deň večer. Pred a po dojčení iba individuálne pri znižovaní hmotnosti, resp. „pri hlade dieťaťa“. V prípade potreby ponúkajú zoznam kvalifikovaných poradkýň v dojčení a mamičky môžu kedykoľvek zatelefonovať do pôrodnice a poprosiť o radu.

Na oddelení sú k dispozícii ručné odsávačky.

Deti sa dokrmujú „pri výraznom hlade, poklese hmotnosti na štvrtý deň, ak matka nemôže dojčiť.“ Na dokrmovanie používajú alternatívnu metódu – lyžičkou. Fľašu používajú iba v prípade, ak nie je nádej na dojčenie, prípadne pri neprítomnosti matky. Prednostne používajú vlastné odstriekané materské mlieko matiek, iba pri nedostatku umelé formuly.

Návštevné hodiny

Priamo na izbu môžu ísť návštevy do nadštandardných izieb a po cisárskom reze prvý deň aj do klasickej izby. Ostatné návštevy majú spoločný priestor.

Rozvrh návštev je v dobe od 15,00 do 17,00 hod. Pri návštevách je možné byť i s dieťatkom.

Na štvrtý deň odchádzajú domov ženy po normálnom pôrode i po sekcii.

Fotografia vášho bábätka ostane v galérii na oddelení.

Finančné zhrnutie

Účasť na predpôrodnej príprave 1 osoba/s doprovodom

5€/7€

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

24 €

Samostatný pôrodný box

0 €

Výber lekára

250 €

EDA

150 €

Nadštandardná izba na oddelení šestonedelia

20 €/deň

Ubytovanie sprevádzajúcej osoby+strava

5 €+4€/deň

Za vyplnenie dotazníka ďakujeme.

Fotogaléria

Foto:Nemocnica Galanta

Mapa


Zobraziť Sprievodca pôrodnicami na väčšej mape

Hodnotenia mamičiek

Hodnotenia mamičiek za rok 2011
Hodnotenia mamičiek za rok 2012
Hodnotenia mamičiek za rok 2013
Hodnotenia mamičiek za rok 2014
Hodnotenia mamičiek za rok 2015
Hodnotenia mamičiek za rok 2016

Nemocnica: treeLevel=3