NsP Sv. Lukáša Galanta

Adresa:

NsP Sv. Lukáša Galanta,
Hodská 373/38, Galanta

tel: 031/7833 568
email:
web: https://www.procare.sk/moja-porodnica-galanta/

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 966 Pôrody sekciou 412 Pôrody s epiziotómiou 258 Pôrody s EDA 15

Extra:

Titul "Baby friendly hospital"
Perinatologické centrum
Pôrodná izba
Nadštandardná pôrodná sála
Možnosť zazmluvniť si pôrodníka, resp. pôrodnú asistentku
Epidurálna analgézia
Prítomnosť sprevádzajúcej osoby
Izby rooming-in na šestonedelí
Nadštandardná izba na šestonedelí
Položenie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
Prvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Aktualizované 24. februára 2023

Pôrodnica v Galante bola v roku 2018 zrekonštruovaná a vybavená kompletne novým zariadením, rovnako boli zrekonštruované aj sprchy a toalety.

Dva z troch samostatných pôrodných boxov, sú vybavené novými polohovateľnými pôrodníckymi lôžkami, na ktorých si môžete zvoliť polohu počas pôrodu.

Predpôrodná starostlivosť

Momentálne v Galante neprebiehajú predpôrodné kurzy. O ich obnovení Vás budeme informovať. Organizované prehliadky sa konajú niekoľkokrát do roka. O presných termínoch sa dozviete na stránke

V tomto zariadení nemusíte dopredu informovať o tom, že tu chcete rodiť, ani nie ste povinné tu navštevovať poradňu pre tehotné. Možnosť tu ale samozrejme je – po 35. týždni sa môžete prihlásiť v gynekologickej ambulancii. Ordinačné hodiny a ďalšie podrobnosti vám na telefónnom čísle 031 / 78 33 568 poskytne pani Gabriela Papp. So sebou si doneste tehotenskú knižku a odporúčanie od svojho gynekológa. A ak máte vlastné pôrodné priania – zoberte si ich tiež so sebou – je dobré ich prekonzultovať ešte pred pôrodom.

Osoby pri pôrode

Pri pôrode akceptujú maximálne jednu sprevádzajúcu osobu. Môžete si vybrať partnera, niekoho z rodiny, alebo kamarátku. Podmienkou je zaplatenie poplatku 26,20 € a „prezúvky“. Platí sa cez pracovný deň pred pôrodom na Recepcii v poliklinike, , resp. priamo na pôrodnej sále cez služby.

Blízka osoba môže s vami zostať od príchodu do pôrodnice až dve hodiny po pôrode. Môžete si vybrať aj konkrétneho pôrodníka alebo budete rodiť pri prítomnom službukonajúcom pôrodníkovi. Poplatok za konkrétneho pôrodníka je 286 €.

Pôrod

Na „vzdychárni“, v miestnosti pre prvú dobu pôrodnú strávite čas do chvíle, kým nebudete otvorená na cca 8 cm. Potom sa presuniete do pôrodného boxu. Všetky tri pôrodné boxy ktoré tu majú sú samostatné, neprechodné.

Využiť môžete: klasickú nemocničnú aj pôrodnú posteľ, polohovateľné pôrodné kreslo, veľké lopty, prehrávač s hudbou, aromalampu, bylinnú náparku a žinenky vhodné na pohyb na zemi.

Sprchovať sa môžete ako dlho chcete, môžete sa pohybovať voľne v priestoroch pôrodného traktu a môžete požiadať vyškolenú pôrodnú asistentku o masáž.

Nápoje prijímať môžete, jesť nie.

V galantskej pôrodnici majú tri pôrodné boxy, z toho dva sú nadštandardné, kde sa realizuje cca 82% všetkých pôrodov. Sú bez poplatku a má naviac samostatné WC a sprchu, sú tam rôzne vyššie spomenuté pomôcky, a dá sa tam stlmiť – na vaše želanie – svetlo. A mysleli aj na priestor pre partnera, ktorý môže oddychovať na stoličke, a taktiež aj na bábätko – je tu možnosť, aby bolo s vami počas 2 hodín po pôrode.

Po nástupe silných bolestivých kontrakcií personál každú ženu informuje o možnosti využiť EDA alebo možnosti požiadať o lieky proti bolesti. EDA však nie je dostupná 24 hodín denne, podáva sa podľa dostupnosti anestéziológa a je možná iba na základe dohovoru s ním. Taktiež je potrebné absolvovať predoperačné vyšetrenia. Poplatok za EDA je  171,60€.

Klystír a holenie sú úkony, o ktorých po poučení rozhodujete vy.

Polohy počas druhej doby pôrodnej, s ktorými majú v tejto pôrodnici skúsenosť: ľah, sed, polo sed.

Odber pupočníkovej krvi treba nahlásiť v ambulancii pri návšteve poradne resp. pri príjme na pôrodnú sálu pôrodnej asistentke.

Cisársky rez

V prípade sekcie môžete počítať s tým, že umožňujú prítomnosť vášho partnera pri pôrode – teda na operačnej sále. Za poplatok môže ísť s vami aj na izbu, na oddelenie šestonedelia, aby vám pomohol postarať sa o bábätko.

Takisto vám umožnia vybrať si medzi celkovou, spinálnou a epidurálnou anestéziou.

Zdravé dieťatko po cisárskom reze je natrvalo umiestnené pri vás cca po dvoch hodinách. Blízka osoba vám môže na oddelení šestonedelia pomáhať za poplatok 5,50€/deň. Ak by dieťa malo veľmi vážne komplikácie, prevezú ho do Nových Zámkov.

Novorodenec

Ak je dieťatko po pôrode v poriadku a bez komplikácií, môžete s ním byť nepretržite od prvej chvíle po pôrode. Podporujú tu aj prvé položenie dieťaťa „koža na kožu“. „Bezprostredne po pôrode, ak to zdravotný stav dieťatka dovoľuje, ukladáme bábätko mamičke na bruško, nechávame dotepať pupočník a po osušení bábätko prikladáme k prsníku,“ uvádza pôrodnica na webovej stránke.

Všetky vyšetrenia a merania prebiehajú blízko mamy, v tej istej miestnosti, aby ste na dieťa videli.

Prvé prisatie prebieha bezprostredne po pôrode, umožňujú aj samoprisatie. Štvrtú dobu pôrodnú je dieťa pri vás.

Šestonedelie

Izby na oddelení šestonedelia sú typu rooming-in. Dieťa je s mamou od prvej hodiny po príchode z pôrodnej sály, ak to zdravotný stav matky a dieťaťa dovoľuje. Vždy však máte možnosť v prípade potreby ho zveriť do starostlivosti novorodeneckých sestier.

Na jednej izbe sú maximálne dve lôžka. Sú usporiadané v tzv. bunkovom systéme 2 izby majú jedno spoločné sociálne zariadenie. Takých izieb je 8. Okrem toho sú tu ešte tri izby, ktoré majú vlastné hygienické zariadenie.

Na oddelení sú aj 3 nadštandardné izby, vybavené novým nábytkom, prebaľovacím pultom, vaničkou na kúpanie bábätka, sedačkou, televízorom, ku každej nadštandardnej izbe prislúcha vlastná kúpeľňa s toaletou. Sú za poplatok 25€/deň.

Jedna nadštandardná izba je vybavená ako rodinný apartmán – s manželskou posteľou a možnosťou pobytu manžela (prípadne iného rodinného príslušníka 5,50€/deň plus strava 4,40€/deň) počas celého pobytu mamičky s bábätkom na našom oddelení. Poskytujú tu 50% zľavu na pobyt v tejto izbe pre poistenkyne poisťovne Dôvera.

Dojčenie

Kvalifikované poradenstvo vám ponúknu vyškolené pôrodné asistentky – sestry a laktačné poradkyne. Všetky rodičky majú dostupné informácie v písomnej forme napr. o dojčení, ktoré sú aj na našej web nástenke.

Deti sú prevážené každý deň. V prípade potreby ponúkame zoznam kvalifikovaných laktačných poradkýň, ktorým môžu mamičky zatelefonovať v pracovné dni medzi 13,00 – 15,00 hod. a požiadať o radu.

Na oddelení sú k dispozícii ručné odsávačky. Deti sa dokrmujú pri výraznom hlade a poklese hmotnosti, ak matka nemôže dojčiť. Na dokrmovanie používajú alternatívnu metódu – lyžičkou. Prednostne používajú vlastné odstriekané materské mlieko matiek, iba pri nedostatku umelé formuly.

Návštevné hodiny

Priamo na izbu môžu ísť návštevy do nadštandardných izieb a po cisárskom reze prvý deň aj do klasickej izby. Ostatné návštevy majú spoločný priestor. Samozrejme, len v prípade, že návštevy sú povolené.

Rozvrh návštev je v dobe od 15,00 do 17,00 hod. Pri návštevách je možné byť i s dieťatkom.

Na tretí deň odchádzajú domov ženy po spontánnom pôrode a po sekcii na štvrtý deň.

Finančné zhrnutie

Účasť na predpôrodnej príprave 1 osoba/s doprovodom

5,50 € – 7,60 €

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

26,20 €

Samostatný pôrodný box

0 €

Výber pôrodníka

286 €

EDA

171,60 €

Nadštandardná izba na oddelení šestonedelia

25 €/deň

Ubytovanie sprevádzajúcej osoby+strava

5,50 + 4,40 €/deň

Ubytovanie hospitalizovaného pacienta v nadštandardných priestoroch zriadených Dôvera ZP pre poistencov Dôvera ZP na gynekologicko-pôrodníckom oddelení

12,50 €

Za aktualizáciu údajov dotazníka ďakujeme Mgr. Zuzane Lakner.

Fotogaléria

Mapa

Sprievodca pôrodnicami

Hodnotenia mamičiek

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár