Všetko o pôrodniciachVšetko o Sprievodcovi pôrodnicami

Predstavujeme najlepšie pôrodnice Slovenska

  28.03.2014   0

Pred týždňom sa konala tlačová konferencia k hodnoteniu pôrodníc – Sprievodca pôrodnicami 2013. Dnes vám priblížime tri víťazné pôrodnice. Hodnotili ste ich vy – mamičky, ale aj odborníci na základe stanovených kritérií.

MUDr. Peter Kaščák, Trenčín

Prvé miesto v celkovom hodnotení pôrodníc ako i v minulom roku získala pôrodnica vo Fakultnej nemocnici Trenčín.

expertskom hodnotení opäť, ako v minulom roku, získala najlepšie hodnotenie pôrodnica vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne.

V hodnotení služieb pôrodnica Nemocnice Košice-Šaca a v hodnotení mamičiek pôrodnica v Nemocnici vo Vranove nad Topľou.

Pôrodnica Vranovskej nemocnice

Táto pôrodnica patrí do siete Svet zdravia. Ocenenie prevzal primár MUDr. Vladimír Spišák. Pre prezentácií svojho pôsobiska uviedol niekoľko faktov. V roku 2013 mali v ich pôrodnici 877 pôrodov, pri ktorých sa narodilo 884 novorodencov. 324 pôrodov bolo programovaných.

Vranovská pôrodnica

Táto pôrodnica má štatút Baby friendly hospital. Ženám umožňujú pri pôrode sprievod nimi zvolenou osobou i zazmluvnenie pôrodníka či pôrodnej asistentky. Podľa slov pán primára detičky sú s maminkami v období krátko po pôrode v tesnom kontakte a podporujú tak proces bondingu.

Na oddelení šestonedelia majú 20 lôžok, všetky v systéme rooming-in, so starostlivosťou o novorodeniatka maminkám pomáha 11 novorodenenckých sestier. O pomoc sa v príprade potreby možno obrátiť aj na laktačnú sestru.

Gynekologicko – pôrodnícka klinika Košice – Šaca

Pôrodnica v Šaci patrí pod prvú súkromnú  nemocnicu. Gynekologicko-pôrodnícka klinika  je certifikovaným centrom  The Fetal Medicine Foundation London, zároveň je výučbovým strediskom Slovenskej zdravotníckej univerzity, ako aj Lekárskej fakulty UPJŠ v Prešove.

Pôrodnica Šaca

Ocenenie pre túto pôrodnicu prevzal jej prednosta MUDr. Ján Richnavský, PhD. V krátkom príhovore prítomným predstavil pôrodnicu v Šaci, vyzdvihol možnosti prenatálneho skríningu, ktorý sa na ich klinike realizuje a tiež upozornil na možnosti, ktoré ženy v ich zariadení pri pôrode majú.

Pred pôrodom je možné konzultovať pôrodný plán a dohodnúť sa na spôsobe vedenia pôrodu. Ženy si môžu vybrať nadštandardné pôrodné sály, ako aj izby na šestonedelí.

Pôrodnica Šaca

Na požiadanie a po prekonzultovaní pôrodného plánu je možné vedenie pôrodu alternatívnou cestou. Pri pôrode môže byť s rodičkou manžel alebo iná blízka osoba. V prípade zvolenia si nadštandardnej pôrodnej sály je možné, aby blízka osoba bola pri rodičke prítomná počas celej prvej doby pôrodnej.

Pôrodnica Trenčín

Trenčianska pôrodnica získala toto ocenenie už po druhý raz.  Prevzal ho MUDr. Peter Kaščák, PhD. Štandard poskytovaných služieb na tomto oddelení je vysoký. Značnou mierou sa na ňom podpisuje zrejme aj celková filozofia vedenia oddelenia – o svoje názory sa MUDr. Kaščák s nami podelil po minuloročnom vyhlásení výsledkov projektu Sprievodca pôrodnicami.

Pôrodnica Trenčín

Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie v Trenčíne predstavuje koncové zariadenie pre gynekologicko-​pôrodnícku starostlivosť o pacientky Trenčianskeho samosprávneho kraja. Klinika má dlhoročnú tradíciu v diagnostike a liečbe ženskej sterility a endometriózy.

Pôrodná sála je po rekonštrukcii moderným a súčasným pracoviskom, ktoré disponuje potrebným technickým zázemím a profesionálnym medicínskym prístupom a súčasne citlivo reaguje na individuálne požiadavky žien.

Pôrodnica Trenčín

Podľa expertského hodnotenia má práve trenčianska pôrodnica nízke percentov cisárskych rezov. V rámci hodnotenia služieb i mamičkovského hodnotenia zase na vysokom stupienku stojí podpora bondingu.

Prečítajte si viac o:

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
zdravedieta.sk

Aktuálne články

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised