nedeľa 26.06.2022 | meniny má Adriána  

NsP Revúca

Adresa:

NsP Revúca,
Litovelská 25, 050 01 Revúca

tel: 058/4833382
email: nsprevuca@nsprevuca.sk
web: www.nsprevuca.sk

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 298
Pôrody sekciou 75
Pôrody s epiziotómiou 100
Pôrody s EDA

Extra:

NieTitul "Baby friendly hospital"
NiePerinatologické centrum
NieNadštandardná pôrodná sála
ÁnoMožnosť zazmluvniť si pôrodníka
NieEpidurálna analgézia
ÁnoPrítomnosť otca
ÁnoIzby rooming-in na šestonedelí
ÁnoNadštandardná izba na šestonedelí
ÁnoPoloženie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
ÁnoPrvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Štatistika aktualizovaná 18. júna 2018.

Predpôrodná starostlivosť

V tomto zariadení neposkytujú predpôrodnú prípravu pre budúce mamičky. Ešte pred pôrodom si ale môžete prísť pozrieť pôrodnú sálu, novorodenecké oddelenie i oddelenie šestonedelia.

Tehotná môže ale nemusí absolvovať poradňu priamo v nemocnici. Ak si vyberiete možnosť áno, prihláste sa v 36. týždni. Poradňa je každý utorok od 8,30 do 11,00 hod. Nie je možné dopredu sa objednať. Moč a  tehotenskú knižku nezabudnite. Pre viac informácií volajte priamo na číslo 058 / 48 33 382.

Pre niektoré ženy potešiteľná správa je, že akceptujú individuálne pôrodné želania. Je však dobré ich ešte pred pôrodom prísť prekonzultovať.

Osoby pri pôrode

V pôrodnici v Revúcej akceptujú pri pôrode ako sprevádzajúcu osobu kohokoľvek, koho si žena vyberie. Umožnia aj prítomnosť viacerých (obvykle 2) osôb ako doprovodu.

Doprovod s vami ostáva hneď ako prídete do pôrodnice a po pôrode počas celej štvrtej doby pôrodnej, teda dve hodiny. 

V tejto pôrodnici vám ponúkajú i možnosť vybrať si k pôrodu konkrétneho pôrodníka. Poplatok je 100 €. Je potrebné ešte predtým spísať dohodu  s konkrétnym lekárom.

Ak chcete aby vás pri pôrode sprevádzal napríklad obvodný gynekológ alebo pôrodník či pôrodná asistentka z iného zdravotníckeho zariadenia dá sa to, citujem: „pokiaľ je o tom upovedomený primár oddelenia.“

Pôrod

Prvú dobu pôrodnú ženy trávia buď v miestnosti čakateliek alebo „na nadštandardnej izbe na pôrodnej sále, prípadne v pozákrokovej miestnosti hneď vedľa pôrodného sálu.“

V ďalšej dobe pôrodnej sa rodička presúva do jedného z dvoch pôrodných boxov. Počas prvej doby pôrodnej sa môžete voľne pohybovať v priestoroch pôrodného traktu a prijímať nápoje. Tuhá strava nie je povolená.

V tejto nemocnici majú klasickú pôrodnú posteľ, veľké lopty a sprchu, kde je možnosť sprchovať sa len v určitých intervaloch, v obmedzenej dobe, pretože ju používajú aj ďalšie rodičky.

V tejto pôrodnici nie je možné využiť EDA.

O možnosti podávania analgetík a anestetík personál neinformuje. Ak je to potrebné, lieky sa podávajú automaticky.

Klystírholenie v tomto zariadení odporúčajú všetkým rodičkám. Ak však odmietnete, vyhovejú vám.

V dotazníku nebolo uvedené, s akými polohami počas druhej doby pôrodnej majú v tejto pôrodnici skúsenosti.

V tomto zariadení robievajú aj odbery pupočníkovej krvi. Je potrebné, aby ste to dali dopredu vedieť najskôr „v poradni pre ohrozenú graviditu primárovi oddelenia alebo vrchnej sestre, a po príchode na pôrod službukonajúcej sestre alebo lekárovi.“

Cisársky rez

Pri cisárskom reze sa môžete stretnúť s rôznymi druhmi anestézie – celkovou, spinálnou, epidurálnou, využívajú všetky. Metódu obvykle vyberá zdravotnícky personál podľa zdravotného stavu.

Novorodenca po sekcii telo na telo matke dávajú, čo určite poteší mnohé mamičky. Pôrodnica deklaruje, že po sekcii má matka dieťa tak dlho na hrudi, že majú dostatok času sa zoznámiť, pokúsiť sa o prvé dojčenie - dieťa nie je odnášané hneď po položení, môže zotrvať u mamy dlhšie obdobie, dostatočné napr. na prvé prisatie bábätka. 

Partner sa nemôže nachádzať pri vás ani počas operácie, ani po nej na oddelení šestonedelia. Matke však pomáha „jej pôrodná asistentka alebo iný zdravotnícky personál gynekologicko pôrodníckeho oddelenia“.

Detičky sa v prípade vážnych komplikácií prevážajú do Rimavskej Soboty alebo Banskej Bystrice. V tejto nemocnici zatiaľ nemajú perinatologické centrum.

Novorodenec

Kontakt telo na telo v Revúcej nezanedbávajú ani pri normálnych pôrodoch. Bábätko po pôrode vám  položia  na brucho a po chvíľke odnesú. Alebo – označený bol ešte jeden postup: matke položíme na brucho, po určitom časovom odstupe ešte nahé dieťa prikladáme k prsníku na prvé prisatie, odnášame na základné vyšetrenia cca po piatich minútach.

Prvé potrebné vyšetrenia novorodencov sa robia v špeciálne na to určenej miestnosti, kam však môže ísť s bábätkom i vaša blízka osoba.

Prvé prisatie prebieha obvykle ihneď po pôrode, kým ešte dieťatko nie je oblečené iba zabalené do plienky alebo až na oddelení šestonedelia, približne po jednej až troch hodinách.

Počas dvoch hodín od pôrodu bude bábätko v inkubátore alebo na termolôžku v inej miestnosti, na novorodeneckom oddelení.

Šestonedelie

V tejto nemocnici majú na „šestonedelí“ izby typu rooming in. V prípade potreby môžete kedykoľvek zveriť bábätko do starostlivosti novorodeneckých sestier.

Pri čítaní nasledujúcej  informácie sa určite potešia mnohé mamy, a mnohé z iných zariadení im budú ticho závidieť. Sociálne zariadenia na oddelení šestonedelia sú tu totiž samostatné pre každú zo siedmich izieb. Na jednej izbe sú maximálne tri ženy.

A majú aj jednu nadštandardnú, kde je možnosť návštev priamo na izbe. Samostatné WC a sprcha sú samozrejmosťou. Pridané je tam i zariadenie – TV, rýchlovarná kanvica a rozťahovacie kreslo – ak by tu chcel ostať čerstvý otecko. Poplatok za deň je 10 €.

Dojčenie

V rámci podpory dojčenia v revúckej nemocnici poskytujú písomné podklady na nástenke. A rodičky môžu kedykoľvek aj po príchode domov zatelefonovať do pôrodnice a poprosiť o radu.

Deti tu vážia pred a po každom dojčení, kvôli kontrole množstva vypitého mlieka. V prípade, ak sa u matky nespustí laktácia, alebo sa mlieka tvorí málo, dokrmujú deti hypoalergénnym umelým mliekom, pomocou fľaše. Percento plne dojčených detí uvedené nebolo.

Návštevné hodiny

Denne okrem stredy sú návštevné hodiny od 15,30 do 17,00. v stredu bývajú v čase od 13,00 do 15,00 hod.

Okrem nadštandardnej izby sa s blízkymi môžete stretnúť v jedálni alebo na chodbe, bez detičiek. Tie sú zatiaľ na novorodeneckom oddelení.

Už na štvrtý deň po normálnom pôrode a na piaty deň po cisárskom reze vás prepustia domov.

Finančné zhrnutie

Samostatný pôrodný box

X

Výber lekára

100€

Nadštandardná izba na oddelení šestonedelia

10 €

 

 

Hodnotenia mamičiek

Hodnotenia mamičiek za rok 2011
Hodnotenia mamičiek za rok 2012
Hodnotenia mamičiek za rok 2013
Hodnotenia mamičiek za rok 2014
Hodnotenia mamičiek za rok 2015
Hodnotenia mamičiek za rok 2016
Hodnotenia mamičiek za rok 2017
Hodnotenia mamičiek za rok 2018

Mapa


Zobraziť Sprievodca pôrodnicami na väčšej mape

Nemocnica: treeLevel=3
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Aktuálne články