nedeľa 26.06.2022 | meniny má Adriána  

NsP Trstená

Adresa:

NsP Trstená,
ul. Mieru 549/16, 028 01 Trstená

tel: 043/5307233
email:
web: www.nsptrstena.sk

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 1055
Pôrody sekciou 198
Pôrody s epiziotómiou 203
Pôrody s EDA 563

Extra:

NieTitul "Baby friendly hospital"
NiePerinatologické centrum
ÁnoNadštandardná pôrodná sála
ÁnoMožnosť zazmluvniť si pôrodníka
ÁnoEpidurálna analgézia
ÁnoPrítomnosť otca
ÁnoIzby rooming-in na šestonedelí
ÁnoNadštandardná izba na šestonedelí
ÁnoPoloženie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
ÁnoPrvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Štatistiky aktualizované 4.6.2018

Aktualizované 28. júna 2018.

Predpôrodná starostlivosť

Aby ste sa, čo najlepšie pripravili na materstvo, môžete využiť predpôrodnú prípravu "PRÍPRAVA NA MATERSTVO" v Materskom centre DUPAJDA v Nižnej nad Oravou. Jedná sa o centrum, s ktorým pôrodnica dlhodobo spolupracuje, kde Vás naučia všetko podstatné o tehotenstve, pôrode aj starostlivosti o bábätko.

V prípade, že máte záujem o návštevu priestorov pôrodnice pred pôrodom, radi vám vyhovejú. Tiež poskytujú možnosť sledovania Vášho tehotenstva od 37 týždňa. Ak máte záujem, stačí, ak navštívite ambulanciu, napíšete e-mail, alebo zatelefonujete - 043/5307233, 043/5307245.

Osoby pri pôrode

Môžete si vybrať akúkoľvek dospelú osobu ako doprovod ku pôrodu, dohromady dvoch ľudí. Tento doprovod môže byť s vami už od príjmu, resp: "rodička si sama zvolí, odkedy chce mať doprovod pri sebe."

Ak sa však nerozhodnete pre nikoho blízkeho, rozhodne nebudete počas pôrodu sami. "Náš vysoko kvalifikovaný personál (sestry aj lekári) sú tu pre Vás, aby ste sa cítili čo najlepšie,"píše nemocnica v dotazníku.

Poplatok za prítomnosť otca alebo inej sprevádzajúcej osoby sa neplatí.

Pôrod

Počas prvej doby pôrodnej poskytujú možnosť využitie fitlopty, sprchy, či inej formy oddychu. Počas pôrodu sa môžete rozhodnúť pre rôzne formy tlmenia bolesti. PEDA je u tu garantovaná 24 hod, poplatok je 40 eur.

Mamičky sa môžu voľne prechádzať, prijímať nápoje i tuhú stravu, neobmedzene sa sprchovať či poprosiť asistentku o masáž.

Spolupracujú tiež s centrom odberu pupočníkovej krvi, ak máte záujem o odber
pupočníkovej krvi. Ponúkajú aj možnosť zazmluvniť si pôrodníka.

Holenie pubického ochlpenia a klystír doporučujú, nechávajú ale rozhodnutie na rodičku.

Pôrodné sály sú dve a sú vybavené ako nadštandardné boxy, s polohovateľnými posteľami, samostaným WC a sprchou, so stoličkou pre partnera a priestory sú klimatizované. Pôrodné boxy sú od seba oddelené stenou,čo vytvára dojem dvoch izieb,  takže rodičky sa vzájomne nevidia.

Po narodení dieťaťa umožňujú na prianie rodičky položenie bábätka na brucho, ako aj priloženie k prsníku.

Pôrodníka si môžete vybrať bezplatne a lekára z iného zariadenia si rovnako môžete zavolať, ale len po súhlase od pôrodnice - pôrod je však vedený pôrodníkom z tunajšej nemocnice.

Cisársky rez

Ak ste rodička, ktorá z rôznych dôvodov nemôže rodiť prirodzene a tehotenstvo sa plánuje ukončiť cisárskym rezom, je tu aj pre Vás možnosť výberu anestézy. Po dohovore s anesteziológmi sa môžete rozhodnúť pre celkovú alebo spinálnu anestézu.

Matke je po sekcii umožnený kontakt s novorodencom - telo na telo. Partner môže by prítomný pred operačnou sálou a pri dieťati počas vyšetrenia.

Novorodenec

Detičky po narodení položia matke na brucho, na vyšetrenia odnášajú až po 60 minútach. Potom bábätko môže byť pri mamke, alebo na termolôžku.

"Ak si to rodička želá, jej zdravotný stav ako aj stav novorodenca to umožňujú bezprostredne po pôrode je dieťa uložené na brucho rodičky, kým sa neprisaje", napísali v dotazníku. "Po pôrode je fyziologický novorodenec uložený na kožu matky a zotrvá tam po dobu min. 2 hodiny - bez prerušenia vyšetrením, odnášaním, obliekaním."

Majú tu aj oddelenie pre patologických novorodencov. V prípade vážnejších komplikácii prevážajú detičky väčšinou na Nenotalogickú kliniku do UN v Martine.

Šestonedelie

Majú tu izby s rooming-in aj bez.

Izba typu ROOMING-In je bezplatná. Ak máte o ňu záujem, je potrebné zobrať si so sebou jednorázové plienky, hrebeň pre novorodenca, mastičku na ošetrenie zadočka, jednorázové vlhčené plienky.

Ak však budete mať pocit, že Vás starostlivosť o bábätko tesne po pôrode vyčerpáva, novorodenecké sestry Vám ochotne pomôžu a vytvoria Vám priestor na dostatočný oddych. Vy sa potom môžete kedykoľvek rozhodnúť v pokračovaní rooming-in starostlivosti.

Mamičky tu majú možnosť vybrať si aj nadštandardnú izbu. Také tu majú tri. Izba s nadštandardným vybavením ponúka TV, chladničku, rádio a samostatné sociálne zariadenie. Vybrať si môžete medzi jednoposteľovou a trojposteľovou izbou. Za poplatok 8 eur na deň v jednoposteľovej izbe, alebo 4 eurá na deň v trojposteľovej izbe.

Dojčenie

Všetky sestry novorodeneckého oddelenia absolvovali kurz na certifikované laktačné poradkyne ak si to matka žiada, tak bábätko okamžite po pôrode položíme rodičke na obnažený hrudník - bonding , ak to však pre určité okolnosti nie je možné, realizujeme prvé priloženie dieťaťa k prsníku hneď po jeho prvom ošetrení.

V v prípade potreby individuálny režim dojčenia pomoc sestier pri akýchkoľvek problémoch s dojčením. 94% detí odchádza domov plne dojčených.

Ďalšie služby: 

- zaučenie mamičiek – kúpanie, ošetrovanie novorodenca

- prepichnutie ušných boltcov na náušnice

– možnosť zapožičania apnoe monitoru za poplatok 6 eur /mesiac

 

Finančné zhrnutie

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

0 €

Výber pôrodníka

0 €

Samostatný pôrodný box

0 €

EDA

40 €

Nadštandardná izba jednolôžkov/trojlôžková

8/4 €

 

 

Fotogaléria

Hodnotenia mamičiek

Hodnotenia mamičiek za rok 2011
Hodnotenia mamičiek za rok 2012
Hodnotenia mamičiek za rok 2013
Hodnotenia mamičiek za rok 2014
Hodnotenia mamičiek za rok 2015
Hodnotenia mamičiek za rok 2016
Hodnotenia mamičiek za rok 2017
Hodnotenia mamičiek za rok 2018

Mapa


Zobraziť Sprievodca pôrodnicami na väčšej mape

Nemocnica: treeLevel=3
Komentáre k článku
Jana napísané 03.02.2021 09:33

Bolo by fajn aktualizovať informácie a tiež fotky pôrodnice. smile

Mária napísané 06.06.2018 15:37

Dobrý deň v Trstenej som rodila 4krát a veĺká česť primárovy lekárskemu tímu a sestričkám. Odporúčam Big Grins

Barbora napísané 21.05.2018 22:34

V tejto pôrodnici som odrodila 2 zdravé detičky. Priestory pôrodnice sú krásne zrenovovane,veľmi príjemná atmosféra tam vládne. Je tam veľmi šikovný personál, sestričky veľmi milé, ochotne. Pani doktorky sú tam skvelé, príjemné, citlivé v niektorých momentoch som mala pocit ze rodia so mnou

Mária napísané 05.01.2018 10:55

Dobry den. Zapojila som sa do hodmotenia porodnic. V Trstenej som bola na cisarsky 3x. Skvely personal,ale ani raz mi nedali babatko preto som si davala 'polku'-hned ich odniesli aj ked boli zdrave. Druhe dieta mi priniesla anesteziologicka a ked odisla sestricky spustili komentar co si to doktorka dovoluje a naco ho tu priniesla. Mohli si to mysliet, no to nemali hvorit predomnou, takze tam ako mate popis ze po sekcii umoznia mat v Trstenej babo - to zmazte. Zavadza to-nie je to pravda.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Aktuálne články