piatok 20.04.2018 | meniny má Marcel  

Nemocnica Snina

Adresa:

Nemocnica Snina,
Sládkovičova 300/3, 069 01 Snina

tel: 057/7871210
email: vsgynekologia@nemocnicasnina.sk
web: www.nemocnicasnina.sk

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 316
Počet novorodencov 322
Pôrody sekciou 118
Pôrody s epiziotómiou 108
Pôrody s EDA

Extra:

NieTitul "Baby friendly hospital"
NiePerinatologické centrum
NieNadštandardná pôrodná sála
ÁnoMožnosť zazmluvniť si pôrodníka
ÁnoEpidurálna analgézia
ÁnoPrítomnosť otca
ÁnoIzby rooming-in na šestonedelí
NieNadštandardná izba na šestonedelí
ÁnoPoloženie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
NiePrvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Aktualizované Júl 2017

Predpôrodná starostlivosť

V tejto nemocnici poskytujú predpôrodnú prípravu na fyziatricko rehabilitačnom oddelení. Vykonáva ju vrchná sestra, bakalárka - špecialistka v pôrodnej asistencii Katarína Dická.

Program:

Cena za 1 sedenie je 3€ Bližšie informácie na tel. čísle: 0907 448 543 (Po–Pi od 7.00 do 16.00 hod.) e-mail: vsgynekologia@nemocnicasnina.sk

Pôrodnú sálu, oddelenie šestonedelia i novorodenecké oddelenie si môžete prísť popozerať ešte pred pôrodom, v rámci aj mimo predpôrodnej prípravy. Prehliadku pôrodnice je možné absolvovať po dohode s vedúcou PA na čísle 057/7871 210.

Do poradne v tejto pôrodnici by mala rodička chodiť od 35.-36. týždňa tehotenstva. Ordinačné hodiny sú od 7:00-12:00 hod, v ambulancii pred pôrodnou sálou a informácie na čísle 057 7871 231.

Na stránke nemocnice www.nemocnicasnina.sk nájdete zoznam vecí, ktoré si do nemocnice treba priniesť so sebou.

Osoby pri pôrode

Pri pôrode v sninskej nemocnici akceptujú sprevádzajúcu osobu podľa výberu rodičky. Môže s Vami ostať hneď po príchode do pôrodnice. Poplatok je 20 €.

Individuálne pôrodné plány tu akceptujú, je však vhodné ich vopred prekonzultovať.

Pôrod

Začiatok pôrodu strávite v miestnosti určenej na prvú dobu pôrodnú. Potom (pri náleze 9cm) sa presuniete na pôrodnú sálu, na klasický alebo nadštandardný pôrodný box.

Pred pôrodom vám doporučia klystír a holenie. Je dovolené prijímať nápoje. Počas pôrodu nie je možné konzumovať tuhú stravu - povolené sú však nasledujúce potraviny: hroznový cukor, detská výživa, bujón, sladený čaj, piškóty, banán.

Môžete sa ale neobmedzene sprchovať a využiť tak pozitívne účinky hydroterapie. Takisto je umožnený neobmedzený pohyb v priestoroch pôrodného traktu. K dispozícii máte aj fitlopty.

Analgetiká sa podávajú, ak je to potrebné. Personál o tejto možnosti dopredu informuje.

Ak si vopred požiadate o epidurálnu analgéziu, sú schopní vám ju zabezpečiť počas pracovnej doby, tzn. od 7:00-14:00 hod. Nezabudnite si včas podať písomnú žiadosť, absolvovať pohovor s anesteziológom - max. týždeň pred pôrodom a dopredu zaplatiť poplatok 83 €.

Ak ste si želali epidurálnu analgéziu alebo odber pupočníkovej krvi či pupočníka, treba to dať vedieť lekárovi alebo sestre pri prijatí do pôrodnice. Stačí to podať ústnou formou.

Na pôrod tu čaká alebo rodí zvyčajne jedna, maximálne dve ženy. Pôrodná asistentka sa tak môže rodičke intenzívnejšie venovať a uspokojiť jej potreby. Aj z tohto dôvodu je zabezpečená zvýšená intimita a individuálnejší, často až rodinný prístup.

Rodí sa v nasledujúcich polohách: klasická na chrbte, potom polosed, sed, a ľah na boku.

Cisársky rez

Mamičke sa dieťatko po sekcii ukáže a odnáša na vyšetrenie. Partner môže byť pred operačnou sálou a s dieťaťom počas jeho vyšetrenia. Počas dňa môže byť s vami na oddelení šestonedelia.

V prípade vážnych  komplikácií novorodencov prevážajú do zariadenia v Humennom.

Dieťa máte nastálo "po mobilizovaní sa matky", preložení z pooperačnej izby na izbu šestonedelia, teda cca. po 24 hodinách.

Novorodenec

Ihneď po pôrode prebieha prvé priloženie na brucho matky, vezme ho novorodenecká sestra na prvé ošetrenie na pôrodnej sále kde sa odváži, odmeria, umyje a oblečie.

Potom je priložené k matke na prvé prisatie k prsníku, poleží si vedľa nej v postieľke pri pôrodnom lôžku a následne si ho asi po 15 minútach novorodenecká sestra berie na novorodenecké oddelenie.

Šestonedelie

Na oddelení šestonedelia vás ubytujú v izbe typu rooming in a bábätko vám donesú po cca dvoch hodinách pozorovania. Detičky ostávajú počas dňa s mamami a v noci sa odvážajú na novorodenecké oddelenie. V tejto nemocnici sa nestáva, aby mali nedostatok lôžok.

Izby pre šestonedieľky sú maximálne so štyrmi lôžkami a sociálne zariadenia sú umiestnené na chodbe, spoločné.

Všetky sociálne zariadenia na oddelení však prešli kompletnou rekonštrukciou a úrovňou dosahujú nadštandardnú úroveň.

Jedna izba má svoje sociálne zariadenie.

Dojčenie

Čo sa týka podpory dojčenia, boli v dotazníku vyznačené tieto možnosti:

  • poskytujeme písomné materiály všetkým rodičkám
  • poskytujeme písomné podklady na nástenke
  • deti vážime pred a po každom dojčení, kvôli kontrole množstva vypitého mlieka
  • deti vážime každý deň večer

Detičky sa dokrmujú iba v prípade nedostatočnej laktácie buď hypoalergénnym mliekom alebo glukózovým roztokom. Na dokrmovanie používajú fľašu. 90% novorodencov je plne dojčených pri odchode domov. Na zvýšenie komfortu pri dojčení sú na izbách umiestnené pohodlné kreslá.

Sestričky sú mamičkám nápomocné nielen pri kojení ale i bežnej dennej starostlivosti o novorodeniatka. Vysvetlia Vám, akým spôsobom môžete doma utíšiť bábätko, ako ho otočiť, prebaliť, ako ho zobrať nahé do rúk, akým spôsobom mu pomôcť pri kolike.

Na vyžiadanie Vám ukážu kúpanie bábätka a iné. V prípade „vybočených nožičiek“ je denne k dispozícii rehabilitačná sestra, ktorá s bábätkom cvičí a zároveň edukuje mamičku, aby vedela cvičiť aj doma.

Oddelenie ponúka v spolupráci s nadáciou Križovatka zapožičanie monitoru dychu /zvyčajne na dobu 6 mesiacov – možné predĺžiť/ a asistenciu pri náležitostiach s tým spojenými.

Počas pobytu je možné prepichnutie ušiek za poplatok 5 eur. Pri prepúšťaní budete oboznámená o spôsobe ošetrovania pupočníka, pri soore o ošetrovaní pusy a o ďalšej domácej a ambulantnej starostlivosti po prepustení z nemocnice.

Návštevné hodiny

Návštevy prebiehajú vo vyhradenom spoločnom priestore alebo priamo v nadštandardnej izbe.V spoločných priestoroch sú čiastočne obmedzené iba v operačné dni v doobedňajších hodinách.

Domov odchádzate na štvrtý deň po vaginálnom pôrode a šiesty deň po cisárskom reze.

Finančné zhrnutie

Predpôrodná príprava

3 €/sedenie

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

20 €

Samostatný pôrodný box

0€

Výber lekára

200€

Výber pôrodnej asistentky

150€

EDA

83 €

Prepichnutie ušiek novorodenca

5 €

Za vyplnenie dotazníka ďakujeme.

Mapa


Zobraziť Sprievodca pôrodnicami na väčšej mape

Fotogaléria

Izba na nadštandarde
Izba na nadštandarde
Izba na nadštandarde

Hodnotenia mamičiek

Hodnotenia mamičiek za rok 2011
Hodnotenia mamičiek za rok 2012
Hodnotenia mamičiek za rok 2013
Hodnotenia mamičiek za rok 2014
Hodnotenia mamičiek za rok 2015
Hodnotenia mamičiek za rok 2016
Nemocnica: treeLevel=3