nedeľa 26.06.2022 | meniny má Adriána  

Nemocnica Snina

Adresa:

Nemocnica Snina,
Sládkovičova 300/3, 069 01 Snina

tel: 057/7871210
email: vsgynekologia@nemocnicasnina.sk
web: www.nemocnicasnina.sk

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 310
Pôrody sekciou 113
Pôrody s epiziotómiou 90
Pôrody s EDA

Extra:

NieTitul "Baby friendly hospital"
NiePerinatologické centrum
NieNadštandardná pôrodná sála
NieMožnosť zazmluvniť si pôrodníka
NieEpidurálna analgézia
ÁnoPrítomnosť otca
ÁnoIzby rooming-in na šestonedelí
ÁnoNadštandardná izba na šestonedelí
ÁnoPoloženie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
ÁnoPrvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Aktualizované 4. 6. 2019

Pôrodnica Snina zabezpečuje komplexnú predpôrodnú prípravu, pôrod a popôrodnú starostlivosť. Pacientky majú možnosť konzultácie plánovaného pôrodu s atestovaným lekárom. Taktiež si môže vypracovať pôrodný plán, ktorý nasledne taktiež prekonzultujete s pôrodnou asistentkou a lekárom.

Cieľom nášho oddelenia je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.

Prehliadka pôrodnického oddelenia je možná po telefonickom dohovore s vedúcou pôrodnou asistentkou na t.č. 057/7871210.

Predpôrodná starostlivosť

V nemocnici sa  realizuje psychofyzická príprava na pôrod, ktorú vykonáva  pôrodná asistentka Bc. Katarína Dická.Bližšie informácie na tel. čísle: 0907 448 543  e-mail:  katarina.dicka.pfp@gmail.com

Na GPO sa realizujú poradne pre tehotné  od  36. týždňa tehotenstva. Ordinačné hodiny sú od 7:00-12:00 hod, v ambulancii pri oddelení. Bližšie informácie Vám podajú na telefónnom  čísle 057/ 7871 210.

Na stránke nemocnice www.nemocnicasnina.sk nájdete zoznam vecí, ktoré si do nemocnice treba priniesť so sebou alebo Vám ich poskytneme na ambulancii pri oddelení.

Na našom oddelení je možné vykonávať odber púpočníkovej krvi na základe nahlásenia do centra obvodným  gynekológom alebo ak sa rozhodnete bezprostredne pred pôrodom treba nahlásiť rozhodnutie lekárovi alebo pôrodnej asistentke.

Osoby pri pôrode

Pri pôrode akceptujeme jednu sprevádzajúcu osobu a to môže byť ktokoľvek podľa výberu rodičky, pretože pôrod považujeme za intímnu a súkromnú záležitosť.

Sprevádzajúca osoba musí rešpektovať pokyny personálu. Môže doprevádzať rodičku od príjmového vyšetrenia až po preloženie rodičky na oddelenie šestonedelia.

Pôrod

Po vstupnom vyšetrení budete uložená v čakacej izbe. V tejto izbe si môžete na spríjemnenie a zníženie bolesti v prvej dobe pôrodnej zvoliť niektorú z alternatív ako: aromaterapiu, hydroterapiu, fit loptu, muzikoterapiu.

Na druhú dobu pôrodnú budete preložená do pôrodného boxu na pôrodnej sále. Pôrodná sála je vybavená klimatizáciou.

Pred pôrodom vám doporučia klystír a holenie. Je dovolené prijímať nápoje. Počas pôrodu nie je vhodné konzumovať stravu. Môžete sa neobmedzene sprchovať a využiť tak pozitívne účinky hydroterapie. Takisto je umožnený neobmedzený pohyb v priestoroch pôrodného traktu.

Pri pôrode je dostupná medikamentózna analgéza, ktorá je ordinovaná lekárom.

Cisársky rez - sekcia

V indikovaných prípadoch sa ukončuje tehotenstvo  operačne - cisárskym rezom. Cisársky rez môže byť akútny alebo plánovaný, kde je možnosť využitia spinálnej anestézy.

Mamičke sa novorodenec po cisárskom reze ukáže hneď po narodení na operačnom sále. Sprevádzajúca osoba môže byť pred operačnou sálou a taktiež pri prvom ošetrení novorodenca v novorodeneckom boxe.

V prípade komplikácií sa novorodenci prevážajú na vyššie pracovisko nemocnice.

Novorodenec

Priloženie novorodenca na brucho matky je podľa želania matky a taktiež je realizované priloženie k prsníku- ideálny začiatok dojčenia a taktiež vytvorenie si vzťahovej väzby medzi matkou a dieťaťom.

Prvé ošetrenie novorodenca je realizované v novorodeneckom  boxe. Dieťa môže ostať s matkou v pôrodnom boxe celé dve hodiny po spontánnom  pôrode alebo podľa želania rodičky a stavu novorodenca.

Šestonedelie

Po pôrode je rodička preložená na oddelenie šestonedelia. Na oddelení šestonedelia je jedna izba nadštandardná dvojposteľová so sociálnym zariadením a kompletným vybavením ( televízor,chladnička, kreslá, stolík, rýchlovarný konvica , nočné lampy),

1 izba štvorposteľová, vybavená prebaľovacím pultom, kreslami mobilnými postieľkami a jedna izba dvojposteľová bez sociálneho zariadenia. Sociálne zariadenie je vedľa izieb na chodbe. Sociálne zariadenia na oddelení  prešli kompletnou rekonštrukciou.

 

V súčasnej dobe prechádza celé oddelenie kompletnou rekonštrukciou. Na oddelení je taktiež možnosť pripojenia sa na Wi-Fi.

Počas dňa sú novorodenci spolu s matkami na izbách a v noci sú novorodenci prevezení na novorodeneckú izbu. Na novorodeneckom oddelení je možnosť zapožičania monitoru dychu na dobu 6 mesiacov a taktiež možnosť napichnutia ušníc za poplatok.

V prípade záujmu pacientky o nadštandardnú izbu je potrebné  osobne alebo telefonicky túto skutočnosť konzultovať s vedúcou pôrodnou asistentkou prípadne službukonajúcim personálom, kde bude pacientka informovaná o postupoch.

 


Návštevné hodiny

Návštevy prebiehajú vo vyhradenom spoločnom priestore – chodba oddelenia, každý deň v poobedňajších hodinách od 14.00 – 18,00 hod.

Na nadštandardných izbách sú návštevy povolené od 10.00 dod – do 19.00 hod.

Finančné zhrnutie

Predpôrodná príprava

2 €/sedenie

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode 

20 €

Nadštandardná izba 

8€/osoba/noc

Prepichnutie ušiek novorodenca

5 €

Za aktualizáciu dotazníka ďakujeme Ivete  Gajdošovej, vedúcej PA GPO Snina.

Mapa


Zobraziť Sprievodca pôrodnicami na väčšej mape

Fotogaléria

Hodnotenia mamičiek

Hodnotenia mamičiek za rok 2011
Hodnotenia mamičiek za rok 2012
Hodnotenia mamičiek za rok 2013
Hodnotenia mamičiek za rok 2014
Hodnotenia mamičiek za rok 2015
Hodnotenia mamičiek za rok 2016
Hodnotenia mamičiek za rok 2017
Hodnotenia mamičiek za rok 2018
Nemocnica: treeLevel=3
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Aktuálne články