Nemocnica Snina

Adresa:

Nemocnica Snina,
Sládkovičova 300/3, 069 01 Snina

tel: 057/7871210
email: vsgynekologia@nemocnicasnina.sk
web: https://www.nemocnicasnina.sk/sk/oddelenia/gynekologicko-porodnicke-oddelenie.html

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 270 Pôrody sekciou 103 Pôrody s epiziotómiou 57 Pôrody s EDA 0

Extra:

Titul "Baby friendly hospital"
Perinatologické centrum
Pôrodná izba
Nadštandardná pôrodná sála
Možnosť zazmluvniť si pôrodníka, resp. pôrodnú asistentku
Epidurálna analgézia
Prítomnosť sprevádzajúcej osoby
Izby rooming-in na šestonedelí
Nadštandardná izba na šestonedelí
Položenie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
Prvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Aktualizované 30. januára 2023

Pôrodnica Snina zabezpečuje komplexnú predpôrodnú prípravu, pôrod a popôrodnú starostlivosť. Pacientky majú možnosť konzultácie plánovaného pôrodu s atestovaným lekárom. Taktiež si môže vypracovať pôrodný plán, ktorý nasledne taktiež prekonzultujete s pôrodnou asistentkou a lekárom.

Cieľom nášho oddelenia je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.

Prehliadka pôrodnického oddelenia je možná po telefonickom dohovore s vedúcou pôrodnou asistentkou na t.č. 057/7871210.

Predpôrodná starostlivosť

V nemocnici sa  realizuje psychofyzická príprava na pôrod, ktorú vykonáva pôrodná asistentka Bc. Jana Koveňová. Bližšie informácie na tel. čísle: 0577871210  e-mail:  vsgynekologia@nemocnicasnina.sk

Na GPO sa realizujú poradne pre tehotné  od  36. týždňa tehotenstva. Ordinačné hodiny sú od 7:00-12:00 hod, v ambulancii pri oddelení. Bližšie informácie Vám podajú na telefónnom  čísle 057/ 7871 210.

Na stránke nemocnice www.nemocnicasnina.sk nájdete zoznam vecí, ktoré si do nemocnice treba priniesť so sebou alebo Vám ich poskytneme na ambulancii pri oddelení.

Na našom oddelení je možné vykonávať odber púpočníkovej krvi na základe nahlásenia do centra obvodným  gynekológom alebo ak sa rozhodnete bezprostredne pred pôrodom treba nahlásiť rozhodnutie lekárovi alebo pôrodnej asistentke.

Osoby pri pôrode

Pri pôrode akceptujeme jednu sprevádzajúcu osobu a to môže byť ktokoľvek podľa výberu rodičky, pretože pôrod považujeme za intímnu a súkromnú záležitosť.

Sprevádzajúca osoba musí rešpektovať pokyny personálu. Môže doprevádzať rodičku od príjmového vyšetrenia až po preloženie rodičky na oddelenie šestonedelia.

Pôrod

Po vstupnom vyšetrení budete uložená v čakacej izbe. V tejto izbe si môžete na spríjemnenie a zníženie bolesti v prvej dobe pôrodnej zvoliť niektorú z alternatív ako: aromaterapiu, hydroterapiu, fit loptu, muzikoterapiu.

Na druhú dobu pôrodnú budete preložená do pôrodného boxu na pôrodnej sále. Pôrodná sála je vybavená klimatizáciou.

Pred pôrodom vám doporučia klystír a holenie. Je dovolené prijímať nápoje. Počas pôrodu nie je vhodné konzumovať stravu. Môžete sa neobmedzene sprchovať a využiť tak pozitívne účinky hydroterapie. Takisto je umožnený neobmedzený pohyb v priestoroch pôrodného traktu.

Pri pôrode je dostupná medikamentózna analgéza, ktorá je ordinovaná lekárom.

Cisársky rez – sekcia

V indikovaných prípadoch sa ukončuje tehotenstvo operačne – cisárskym rezom. Cisársky rez môže byť plánovaný alebo akútny a realizuje sa v spinálnej anestézii, v akútnych prípadoch v celkovej anestézii.

Rodičke sa novorodenec ukáže bezprostredne ešte na pôrodnej sále. Sprevádzajúca osoba čaká v priestore na to určenom a následne je prítomná pri prvom ošetrení novorodenca, kde si môže zhotoviť foto snímky.

V prípade komplikácií novorodenca je novorodenec transportovaný na vyššie neonatologické pracovisko Nemocnica Svet zdravia Humenné.

♥  Rodička v prípade záujmu môže požiadať o odber perinatálnych tkanív – pupočníkovej krvi, tkaniva pupočníka a placenty. Stačí to oznámiť slovne službukonajúcemu personálu pri príjme na pôrodnú sálu.

V prípade záujmu o odber placenty, je potrebná registrácia vopred na bezplatnej infolinke 0800 11 12 33. 

Novorodenec

Priloženie novorodenca na brucho matky ( skin to skin) sa realizuje vo väčšine pôrodov. Priloženie novorodenca k prsníku sa bezprostredne realizuje po pôrode na pôrodnej sále. Prvé priloženie novorodenca k prsníku je podpora dojčenia a vytvorenie si hlbšej vzťahovej väzby medzi matkou a dieťaťom.

Prvé ošetrenie novorodenca je realizované v novorodeneckom boxe. Novorodenec po prvom ošetrení ostáva dve hodiny po spontánnom pôrode s matkou na pôrodnej sále.

Šestonedelie

Po pôrode je rodička preložená na oddelenie šestonedelia. Na oddelení šestonedelia je jedna izba nadštandardná dvojposteľová so sociálnym zariadením a kompletným vybavením ( rýchlovarná kanvica, TV prijímač, konferenčný stolík, kreslá, chladnička, prebaľovací pultík ).

1 izba štvorposteľová, vybavená prebaľovacím pultom, kreslami mobilnými postieľkami a jedna izba dvojposteľová bez sociálneho zariadenia. Sociálne zariadenie je vedľa izieb na chodbe. Sociálne zariadenia na oddelení prešli kompletnou rekonštrukciou.

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie prešlo rekonštrukciou, kde sa vymenilo materiálno-technické vybavenie. Na GPO je možnosť pripojenia na WIFI.

Novorodenci sú na izbách spolu s matkami na roomingovej izbe, v noci sú na novorodeneckom oddelení novorodenci matiek po cisárskom reze.

V prípade záujmu pacientky o nadštandardnú izbu je potrebné osobne alebo telefonicky túto skutočnosť konzultovať s vedúcou pôrodnou asistentkou prípadne službukonajúcim personálom, kde bude pacientka informovaná o postupoch.

 

Návštevné hodiny

Návštevy prebiehajú vo vyhradenom spoločnom priestore – chodba oddelenia, každý deň v poobedňajších hodinách od 14.00 – 18,00 hod.

Na nadštandardných izbách sú návštevy povolené od 10.00 dod – do 19.00 hod.

Finančné zhrnutie

Predpôrodná príprava

3 €/sedenie

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode 

20 €

Nadštandardná izba 

10€/osoba/noc

Prepichnutie ušiek novorodenca

6 €

Za aktualizáciu dotazníka ďakujeme Mgr. Ivete Gajdošovej, vedúcej PA GPO Snina.

Mapa

Sprievodca pôrodnicami

Fotogaléria
Hodnotenia mamičiek

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár