NsP Levice

Adresa:

NsP Levice,
Nemocnice s poliklinikami n.o., Štefánikova trieda 69, 949 01 Nitra, prevádzka ZZ SNP 16, 934 01 Levice

tel: 036/6379158
email:
web: https://nemocnicalevice.agel.sk/pracoviska/oddelenia/gynpor.html

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 0 Pôrody sekciou Pôrody s epiziotómiou Pôrody s EDA

Extra:

Titul "Baby friendly hospital"
Perinatologické centrum
Pôrodná izba
Nadštandardná pôrodná sála
Možnosť zazmluvniť si pôrodníka, resp. pôrodnú asistentku
Epidurálna analgézia
Prítomnosť sprevádzajúcej osoby
Izby rooming-in na šestonedelí
Nadštandardná izba na šestonedelí
Položenie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
Prvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Aktualizované 28. februára 2023.

pôrodný box, NsP Levice

Predpôrodná starostlivosť

Psychofyzická príprava na pôrod v levickej pôrodnici prebieha v rozsahu cca 10 stretnutí, jedno trvá 1,5 hodiny a jeho cena je 5€. Pôrodné asistentky, ktoré vedú predpôrodnú prípravu, je možné kontaktovať na t.č. – p. Fábryová 0904 280 404,  p. Severová 0910 354 007

Naplánovať si môžete aj exkurziu pôrodnej sály, oddelenia šestonedelia a novorodeneckého oddelenia.

V Leviciach nemusíte dopredu informovať o tom, že tu chcete rodiť, ani tu nemusíte navštevovať poradňu pre tehotné. Taktiež nemusíte dopredu prísť konzultovať vaše pôrodné priania. Akceptujú ich tu.

Osoby pri pôrode

Podobne ako v iných pôrodniciach i tu sa môže s mamkou tešiť pri pôrode maximálne jedna sprevádzajúca osoba. Sprevádzajúcou osobou môže byť partner, matka, sestra, kamarátka a pod. Za účasť pri pôrode sa platí 50€ (poistenkyne ZP Dôvera majú blízku osobu pri pôrode zdarma, platia len ochranné pomôcky v cene 5€). Sprevádzajúca osoba dostane v nemocnici ochranné osobné pomôcky – plášť, čiapku, návleky.

Doprovod s vami ostáva od chvíle, keď ste na cca 3 cm otvorená a odchádza dve hodiny po narodení bábätka.

Za sumu 264€ podľa cenníka Nemocnice Agel Levice je možné si zabezpečiť aj konkrétneho pôrodníka. Ak by však k pôrodu neprišiel, treba, citujem: „…upovedomiť personál. Poplatok bude vrátený z pokladne NsP.“

Aj pôrodník alebo pôrodná asistentka, ktorí nepracujú v Leviciach vás môžu sprevádzať – ale iba ako blízka osoba a za príslušný poplatok.

pôrodná sála, NsP Levice

Pôrod

Z miestnosti na prvú dobu pôrodnú sa do pôrodného boxu presuniete pri pôrodnom náleze 3 cm. V troch priechodných boxoch môžete očakávať tieto pomôcky: veľké lopty, prehrávač s hudbou, aromolampu, pôrodnú stoličku a klasickú pôrodnú posteľ.  Počas pôrodného procesu sa môžete neobmedzene sprchovať.

V tejto pôrodnici ja taktiež možné prijímať tekutiny aj tuhú stravu.

Holenie a klystír odporúčajú všetkým rodičkám, ale môžete sa sama rozhodnúť, či ich chcete alebo nie.

K dispozícii je na našom oddelení aj samostatný nadštandardný pôrodný box s vlastnou kúpeľňou v cene 44€ (poistenkyne ZP Dôvera majú 50% zľavu).

Personál o možnosti podávať analgetiká resp. anestetiká informuje každú ženu po príchode do pôrodnice. Je možné požiadať o epidurálnu pôrodnícku analgéziu (PEDA – 198€) alebo aplikáciu inhalačného analgetika ( rajský plyn – 22€/30 min).           

Na otázku s akými polohami rodičky počas druhej doby pôrodnej máte vo vašom zariadení skúsenosť bola odpoveď: „všetky klasické polohy“.

Odber pupočníkovej krvi robievajú, nemusíte to vybavovať vopred.

Bonding je na našom oddelení možný aj pri cisárskom reze priamo na operačnej sále

Cisársky rez

Pri tejto operácii využívajú všetky druhy anestézie, konkrétnu metódu vyberá zdravotnícky personál podľa zdravotného stavu. Otecko pri sekcii byť nemôže a nie je ani možnosť, aby šiel s vami na oddelenie šestonedelia a pomohol vám po sekcii s dieťatkom.

Dieťa priložia k mame na dobu približne 5-10 minút k tvári. Bonding po sekcii tu nepodporujú.

Nastálo je pri vás bábätko umiestnené „po skončení operácie, ak to stav matky a novorodenca umožňuje“. Ak je zdravotný stav bábätka vážny, prevážajú ho do fakultnej nemocnice.

♥  Rodička v prípade záujmu môže požiadať o odber perinatálnych tkanív – pupočníkovej krvi, tkaniva pupočníka a placenty. Stačí to oznámiť slovne službukonajúcemu personálu pri príjme na pôrodnú sálu.

V prípade záujmu o odber placenty, je potrebná registrácia vopred na bezplatnej infolinke 0800 11 12 33. 

Nadštandardná izba s manželskou posteľou, NsP Levice

Novorodenec

Prvé okamihy po narodení môžu v levickej pôrodnici vyzerať takto:

  • Novorodenca matke položia na brucho matky koža na kožu, umožnia dojčenie a po 30 minútach odnášajú na prvé vyšetrenia.
  • Ak je novorodenec v poriadku a bez komplikácií, matka  môže byť  so svojim dieťaťom nepretržite od prvej chvíle po pôrode.

Určite  však môžete počítať s tým, že dieťatko je ošetrované a obliekané vo vašej blízkosti, v tej istej miestnosti, tak, že naňho vidíte. A určite vás poteší i to, že dieťatko môže byť po celé dve hodiny čo ešte budete na pôrodnej sále buď pri vás na posteli, alebo v postieľke vedľa vás.

Šestonedelie

Výborné je, že tu majú izby typu rooming-in, kde je bábätko s mamkou od prvej hodiny po príchode z pôrodnej sály, ak to zdravotný stav matky a dieťaťa dovoľuje. Aj v prípade, že na oddelení by bolo veľa mamičiek a málo lôžok, ostanete so svojim dieťaťom, ubytovaná na RT oddelení.

V jednej izbe sú spolu maximálne dve ženy, WC a sprchy sú spoločné na chodbe. Tri izby majú samostatné sociálky.

Na oddelení sú tri nadštandardné izby ( z toho dve novo rekonštruované) so samostatným sociálnym zariadením, chladničkou, mikrovlnnou rúrou, TV, rýchlovarnou kanvicou a rádiom v cene 33€/noc.

Na oddelení rizikovej tehotnosti sú k dispozícii ďalšie štyri nadštandardné izby. Dve izby sú jednolôžkové za 33€ /noc; ďalšie dve izby sú s manželskou posteľou, kde je možná prítomnosť  blízkej osoby s mamičkou po celý čas jej pobytu v nemocnici po pôrode. Takáto izba je spoplatnená sumou 44€/noc.

Dojčenie

Na oddelení majú laktačnú poradkyňu – detskú lekárku, ktorá sa venuje podpore dojčenia na oddelení 3x do týždňa. Ak by vám to nestačilo, všetkým rodičkám dávajú aj písomné materiály. Ďalšie písomné podklady sú na nástenke. Na oddelení sú k dispozícii ručné odsávačky.

Detičky dokrmujú iba pri veľkom váhovom úbytku, alebo pri nedostatku materského mlieka. Dokrmujú alternatívne – striekačkou, hypoalergénnou formulou.

Percento plne dojčených detí pri odchode z pôrodnice je 80.

Návštevné hodiny

Hodiny návštev sú určené od 14,00 do 17,00, ale podľa okolností sa dá prísť aj mimo ne. Vyhradený je spoločný priestor. Priamo na nadštandardnej izbe sú návštevy možné nepretržite. Návštevy prebiehajú s detičkami.

V priemere strávite v nemocnici 4 dni po vaginálnom a 5 dní po operačnom pôrode.

Ako pozornosť vám urobia fotografiu vášho dieťatka.

Finančné zhrnutie

Predpôrodná príprava

5 € / 1,5 hod.

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

50 €

Samostatný pôrodný box

44 € (Dôvera 50% zľava)

Výber pôrodníka

264 €

PEDA

198 €

Nadštandardná jednolôžková / manželská izba

33 €/noc a 44 €/noc

Ubytovacia strava blízkej osoby

6 € / deň

Za vyplnenie dotazníka ďakujeme MUDr. Gabrielovi Mančíkovi, primárovi gynekologicko pôrodníckeho oddelenia.

Fotogaléria
Hodnotenia mamičiek
Mapa

Sprievodca pôrodnicami

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár