NsP Spišská Nová Ves

Adresa:

Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves a.s.,
Jánskeho 1, 052 01 Spišská Nová Ves

tel: 053/4199384
email: porodnyplan.snv@svetzdravia.com
web: https://www.pentahospitals.sk/moja-porodnica-spisska-nova-ves/

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 1286 Pôrody sekciou 231 Pôrody s epiziotómiou 474 Pôrody s EDA 26

Extra:

Titul "Baby friendly hospital"
Perinatologické centrum
Pôrodná izba
Nadštandardná pôrodná sála
Možnosť zazmluvniť si pôrodníka, resp. pôrodnú asistentku
Epidurálna analgézia
Prítomnosť sprevádzajúcej osoby
Izby rooming-in na šestonedelí
Nadštandardná izba na šestonedelí
Položenie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
Prvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Aktualizované 29.5.2018

Predpôrodná starostlivosť

V rámci starostlivosti o tehotné ponúka podľa prijatých informácií pôrodnica psychoprofylaktickú a fyzickú prípravu na pôrod. Prednášky je možné absolvovať s partnerom, je potrebné sa objednať a služba je za poplatok.

Jedna hodina stojí 5,50 a absolvujete ju s pôrodnou asistentkou Bc. Antóniou Mlynarčíkovou.

Mamičky majú v rámci prípravy možnosť pozrieť si ešte pred pôrodom pôrodnú sálu, oddelenie šestonedelia aj novorodenecké oddelenie. KAŽDÝ ŠTVRTOK o 13:00 hod pôrodnica v Spišskej Novej Vsi otvára dvere všetkým mamičkám. Budúce mamičky si tu môžu pozrieť priestory pôrodnice, prípadne im budú zodpovedané všetky otázky.

Odber pupočníkovej krvi a pupočníkového tkaniva realizujú na žiadosť rodičky.

Ak chcete v tejto pôrodnici rodiť, nie je potrebné o tom vopred informovať a nie je nutné ani chodiť priamo tu do poradne pre tehotné.

A potešiteľná správa je, že ponúkajú možnosť prejsť si s pôrodnou asistentkou individuálny pôrodný plán, a tak si naplánovať pôrod do najmenších detailov.

Osoby pri pôrode

Počet osôb, ktoré môžu rodičku sprevádzať pri pôrode je obmedzený maximálne na jednu doprevádzajúcu osobu. Sprevádzajúcou osobou môže byť partner či iná blízka osoba z rodiny alebo kamarátka. Ak s vami pôjde partner, odporúčajú mu absolvovať psychofyzickú prípravu.

Sprevádzajúca osoba môže s vami  ostať od začiatku pôrodu.V tejto pôrodnici je možné zavolať si k pôrodu konkrétneho lekára – pôrodníka za poplatok 150 €. Rovnako tak si môžete zazmluvniť pôrodnú asistentku za poplatok 100 €. Podmienkou je dohoda s príslušným lekárom.   V tejto pôrodnici je možné priviesť si aj pôrodníka alebo pôrodnú asistentku z iného zdravotníckeho zariadenia, ale len v prípade, ak  má platnú zmluvu s NsP.

 

Pôrod

Prvú dobu pôrodnú strávite v pôrodnom boxe. V prípade väčšieho množstva rodičiek v iných priestoroch pôrodnice. V Spišskej Novej Vsi majú 4 samostatné pôrodné boxy s polohovateľnými pôrodnými posteľami.

A aké tu máte možnosti? Môžete použiť:

  • fit lopty
  • muzikoterapiu
  • aromaterapiu
  • hydroterapiu
  • masáž
  • ENTONOX
  • EDA (epidurálna analgézia)

Počas pôrodu  je v spišskonovoveskej pôrodnici dovolené piť a jesť po konzultácii s lekárom. Môžete sa voľne pohybovať v celom priestore pôrodného traktu a používať rôzne pomôcky.

O možnosti využiť analgetiká alebo anestetiká informujú všetky ženy po nástupe silných kontrakcií. O  EDA musíte sama dopredu požiadať, približne 3 – 4 týždne pred pôrodom. Absolvujete predoperačné vyšetrenie a pohovor s anesteziológom. Časová dostupnosť epidurálnej analgézie záleží práve od neho. Za EDA si priplatíte 100 €.

Klystír odporúčajú iba v opodstatnených prípadoch. Holenie je povinné pre všetky rodičky, resp. odporúčajú všetkým.

V Spišskej Novej vsi využívajú vo vypudzovacej fáze pôrodu polohou v polosede.

Odber pupočníkovej krvi a pupočníkového tkaniva realizujú na žiadosť rodičky.

Cisársky rez

Ak by ste rodili dieťatko cisárskom rezom, váš partner nemá možnosť byť s vami v operačnej sále. Ale má možnosť byť s vami ubytovaný na oddelení šestonedelia.

V tomto zariadení priamo na operačnej sále a taktiež na pooperačnej sále je  možný kontakt telo na telo matky a novorodenca po cisárskom reze.

Využívajú všetky druhy anestézie (celkovú, spinálnu, epidurálnu), metódu obvykle vyberá zdravotnícky personál podľa vášho zdravotného stavu a stavu dieťatka, v niektorých prípadoch si môžete vybrať sama.

V tomto zariadení, priamo na operačnej sále a taktiež na pooperačnej sále je možný kontakt telo na telo (SKIN TO SKIN) matky a novorodenca po cisárskom reze.

A ak by malo vaše bábätko vážne komplikácie, bude preložené na oddelenie patologických novorodencov a vy s ním nestrácate kontakt. Po 1-2 dňoch budete k nemu preložená.

Novorodenec

V Spišskej Novej Vsi po každom pôrode dávajú novorodenca mamke na bruško. Je individuálne, ako dlho na ňom ostane.  Prvé priloženie prebieha hneď po pôrode. Potom dieťa prenesú na prvé  ošetrenie, meranie, váženie atď., to prebieha  Na novorodeneckom oddelení. Po prvom vyšetrení sa novorodenec vracia mamičke na pôorodnú sálu, kde môže pokračovať BONDING.

A ak by malo vaše bábätko vážne komplikácie, Bude preložené na oddelenie patologických novorodencov a vy s ním nestrácate kontakt. Po cca 1-2 dňoch budete k nemu preložená.

Oddelenie šestonedelia

Na oddelení šestonedelia sú izby rooming in, teda také, kde môžete byť nepretržite so svojim dieťatkom. Ak však budete cítiť potrebu môžete ho kedykoľvek zveriť do starostlivosti novorodeneckých sestier.

A ak by bolo na tomto oddelení plno, umiestnia vás v inej časti GPO, spoločne s bábätkom.

Sociálne zariadenia sú spoločné pre štyri lôžka – jedna sprcha a jedno WC. Na jednej izbe sú spolu maximálne dve mamičky. 

Celkovo je nadštandardných izieb 10. Dve sú VIP izby za príplatok 20 €. Ostatné nadštandardné izby sú za 14€/deň. Majú samostatné sociálne zariadenia, chladničku, TV, rýchlovarnú kanvicu a neobmedzené návštevné hodiny. Otecko sa môže ubytovať za 12€/noc a doplatiť si aj stravu 5,30 €/deň.  

Dojčenie

Vyškolené sestry vám ponúknu kvalifikované poradenstvo ohľadne dojčenia. A aj po príchode domov, môžete kedykoľvek zavolať do pôrodnice a poprosiť o radu. Okrem toho písomné informácie nájdete aj na nástenke.

Na oddelení sú k dispozícii ručné odsávačky.

V tejto nemocnici deti vážia pred a po každom dojčení, kvôli kontrole množstva vypitého mlieka a aj každý deň večer.

Na dokrmovanie novorodencov používajú sterilizované ženské mlieko.  Dokrmujú fľašou. K dokrmovaniu pristupujú  v týchto  prípadoch: „matka po cisárskom reze, kontraindikácia dojčenia zo strany matky“.

Domov odchádza 80 % detí plne dojčených.

Návštevné hodiny

Návštevy sa môžu vo vyhradenom spoločnom priestore potešiť rozhovorom s čerstvou mamkou. Dieťatko k návštevám môže tiež. Platia oficiálne návštevné hodiny: počas pracovných dní od 14,00 do 17,00 hod., cez víkendy od 13,00 do 16,00 hod.  Na nadštandardnej izbe sú návštevné hodiny od 8:00 do 20:00 hod. 

Na štvrtý deň po pôrode môžete opustiť pôrodnicu. 

Finančné zhrnutie

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

25 €

Samostatný pôrodný box

Výber lekára

150 €

Výber pôrodnej asistentky

100 €

EDA

100 €

Nadštandardná izba na oddelení šestonedelia

 14/deň

 VIP 20€/deň poistenkyne Dôvery 50% zľava

Ubytovanie blízkej osoby+strava

12 € + 5,30 €/deň

Za informácie ďakujeme Michaele Kriváňovej, koordinátorke internej dokumentácie , Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves.

Fotogaléria

Hodnotenia mamičiek

Mapa

Sprievodca pôrodnicami

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár