NsP Š. Kukuru Michalovce

Adresa:

Nemocnica s poliklinikou Štefana Kukuru Michalovce, a.s.,
Špitálska 2, 071 01 Michalovce

tel: 056/6416669
email: porodnyplan.mi@svetzdravia.com
web: https://pentahospitals.sk/moja-porodnica-michalovce

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 1023 Pôrody sekciou 290 Pôrody s epiziotómiou 341 Pôrody s EDA 23

Extra:

Titul "Baby friendly hospital"
Perinatologické centrum
Pôrodná izba
Nadštandardná pôrodná sála
Možnosť zazmluvniť si pôrodníka, resp. pôrodnú asistentku
Epidurálna analgézia
Prítomnosť sprevádzajúcej osoby
Izby rooming-in na šestonedelí
Nadštandardná izba na šestonedelí
Položenie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
Prvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Aktualizované 30. mája 2019

Predpôrodná starostlivosť

Ak sa rozhodnete rodiť v Michalovciach, pôrodnica ponúka možnosť cvičenia a besedy. S partnermi či bez nich ich môžete absolvovať v areáli nemocnice.

Za jednorázový kurz psychoprofylaktickej prípravy je poplatok 5,50 €. Viac sa dozviete od Bc Emílie Berešovej na t.č. 0905 601 041. Môžete absolvovať 8 cvičení v sume 29€.

Pôrodnicu je možné si obzrieť vopred. Nie je potrebné nahlásiť vopred, ak tu chcete rodiť, ale je vhodné prísť do poradne priamo tu, od 36. TG v prípade, že váš obvodný gynekológ nemá k dispozícii CTG prístroj.

Ordinačné hodiny sú denne od 11.00 do 13.00 hod. Nie je potrebné sa objednávať vopred. Do poradne si prineste kartičku poistenca, tehotenskú knižku a všetky výsledky laboratórnych a odborných vyšetrení. Telefónne číslo do poradne: 056/6416819

Osoby pri pôrode

V čase pôrodu môže byť pri rodičke maximálne jedna osoba: partner alebo akákoľvek blízka osoba. Doprovod ostáva  s matkou na pôrodnej sále od nástupu pravidelnej kontrakčnej činnosti až po záver štvrtej doby pôrodnej. Podmienkou je, že sprevádzajúca osoba musí dodržiavať všetky pokyny personálu.

Klientka, ktorá absolvuje psychofyzickú predpôrodnú prípravu v tejto nemocnici má možnosť využiť bezplatnú prítomnosť otca, alebo blízkej osoby pri pôrode. Inak je suma za prítomnosť blízkej osoby 25€ a je potrebné uhradiť ju pred pôrodom.

Pôrod

Počas pôrodu sa v michalovskej nemocnici môžete presúvať z jednej miestnosti do druhej. Od príjmu budete umiestnené na pôrodnej izbe, kde prebehnú všetky doby pôrodné.

Nemocnica má štyri moderné pôrodné izby, ktoré sú navrhnuté tak, aby budúcim mamičkám poskytli príjemné a intímne prostredie. Na pôrod sa mamičky môžu  pripravovať za prítomnosti blízkych osôb, či už partnera, matky alebo duly. Na týchto izbách prebiehajú aj samotné pôrody, keďže sú vybavené ako plnohodnotné pôrodné sály. Rodička sa tak nemusí nikam presúvať. V prípade, že sa nevyskytnú komplikácie, matku po pôrode prevezú na štandardnú izbu.

Mamička  počas prvej doby pôrodnej má možnosť prijímať nápoje, voľne sa pohybovať, neobmedzene sa sprchovať, poprosiť vyškolenú pôrodnú asistentku o masáž a používať rôzne pomôcky: fit lopty, prehrávač s hudbou, aromolampu. Môže si dopriať aj masáž aromatickými olejmi.  Nie je povolené konzumovať tuhú stravu.

O možnosti prijať proti bolesti analgetiká alebo anestetiká informujú každú ženu po príchode do pôrodnice. A ak je to potrebné, lieky vám podajú automaticky.

O epidurálnuanalgézumusí rodička požiadať vopred. Minimálne 2 až 4 týždne pred termínom pôrodu. Absolvujete pohovor s anesteziológom, predoperačné vyšetrenia a potom sú schopní vám EDA poskytnúť kedykoľvek počas 24 hodín. Poplatok za EDA je 100 €. Ak sa EDA z nejakého dôvodu nezrealizuje, peniaze budú vrátené.

Môžete si zazmluvniť pôrodníka, alebo pôrodnú asistentku za poplatok 150€ – lekára 100€ pôrodná asistentka. Podmienkou je ich zmluva s nemocnicou.  Lekár z iného zdravotníckeho zariadenia môže byť prítomný len ako doprovod.

O aplikácii klystíru a o holení či neholení sa rozhodnete samostatne, po poučení. Holenie odporúčajú v opodstatnených prípadoch (napr. cisársky rez). 

Poloha počas vypudzovacej fázy je v ľahu alebo v polosede, na polohovateľnom lôžku. 

Rodičky môžu požiadať o odber pupočníkovej krvi a odber pupočníkového tkaniva, bližšie informácie vám poskytne MDZ Valéria Hičová na tel. č. 0948 025 066 a zaregistrovať sa na tel. č. 0903 282 745.

Cisársky rez

V Michalovciach máte možnosť vybrať si medzi celkovou, spinálnou a epidurálnou anestéziou. V prípade pôrodu cisárskym rezom nemôže byť doprovod v priestoroch operačnej sály.

S bábätkom môžete byť  po operácii natrvalo spolu po zohľadnení popôrodnej adaptácie dieťatka a vášho zdravotného stavu. Novorodenecké oddelenie majú členené na úsek patologických novorodencov a nedonosených detí.

Novorodenec

Prvé priloženie k prsníku prebehne podľa vášho želania. Rodičke je na požiadanie umožnený bonding novorodenca počas celej doby pobytu na pôrodnej sále.

Môže to byť tesne po pôrode, kým je bábätko ešte nahé, len zabalené do plienky, alebo pár minút po pôrode – po ošetrení a oblečení dieťatka. Počas štvrtej doby pôrodnej si  matka môže dieťa nechať na pôrodnej sále.

Matkám po spontánnom pôrode je novorodenec priložený „koža na kožu“ (skin to skin), a v rámci humanizačných postupov v starostlivosti  o novorodencov sa vykonáva u fyziologických novorodencov tiež prvé priloženie k prsníku matky po pôrode, ktoré sa realizuje na pôrodnej izbe. 

Šestonedelie

V michalovskej nemocnici sú všetky izby na šestonedelírooming-in, kde sa rozhodujú mamky, koľko času a kedy s nimi bude ich bábätko. Izby sú maximálne 2-lôžkové. Všetky izby sú vybavené polohovateľnými lôžkami, Wifi prístupom na internet, televíziou, toaletou a sprchou. Súčasťou jednolôžkových izieb je rozťahovacia pohovka, na ktorej môžu prespať príbuzní rodičky alebo sprevádzajúca osoba, za poplatok 10 €.

Nemocnica ponúka za príplatok aj nadštandardné izby s doplnkovými službami. Tie sú v porovnaní s bežnými izbami vybavené aj väčším televízorom s rozšírenou ponukou programov, rýchlovarnou kanvicou, mikrovlnkou, chladničkou a elektrickou polohovacou posteľou. 

Dojčenie

Dojčenie je podporované u všetkých rodičiek. K dispozícií majú mamičky tlačové materiály s inštrukciami. Mamičky môžu taktiež kedykoľvek zavolať na oddelenie a požiadať o radu. 

Novorodencov dokrmujú, ak je to potrebné, svojim odstriekaným materským mliekom, pomocou striekačky, fľaše alebo sondy. 

Návštevné hodiny

Návštevné hodiny sú na izbách mamičiek, v čase od 15:00 do 18:00 hod. Súčasťou všetkých jednolôžkových izieb je rozťahovacia pohovka, partner alebo sprevádzajúca osoba má možnosť prespať pri rodičke, za poplatok, podľa aktuálneho cenníka.

Domov vás štandardne prepustia štvrtý deň po spontánnom pôrode, piaty až šiesty deň po cisárskom reze. 

Perforáciu ušníc so zavedením naušníc nemocnica realizuje na požiadanie za poplatok, 3,30 €.

Finančné zhrnutie

=

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

25 €/0€ pri absolvovaní predpôrodnej prípravy

Samostatný pôrodný box

 0€

Výber pôrodnej asistentky

100€

Výber lekára

150€

EDA

100€

Entonox

50€

nadštandardná izba

30€/deň

zapožičanie monitoru dychu

36€/6 mesiacov

Za vyplnenie dotazníka ďakujeme Valérii Hičovej.

Fotogaléria

Hodnotenia mamičiek

Mapa

Sprievodca pôrodnicami

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár