nedeľa 19.11.2017 | meniny má Alžbeta  

NsP Š. Kukuru Michalovce

Adresa:

Nemocnica s poliklinikou Štefana Kukuru Michalovce, a.s.,
Špitálska 2, 071 01 Michalovce

tel: 056/6416269
email: porodnyplan.mi@svetzdravia.com
web: www.nskmi.sk

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 967
Počet novorodencov 970
Pôrody sekciou 220
Pôrody s epiziotómiou 395
Pôrody s EDA 38

Extra:

NieTitul "Baby friendly hospital"
NiePerinatologické centrum
NieNadštandardná pôrodná sála
ÁnoMožnosť zazmluvniť si pôrodníka
ÁnoEpidurálna analgézia
ÁnoPrítomnosť otca
NieIzby rooming-in na šestonedelí
ÁnoNadštandardná izba na šestonedelí
ÁnoPoloženie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
ÁnoPrvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

 

Predpôrodná starostlivosť

Ak sa rozhodnete rodiť v Michalovciach, ponúkajú vám možnosť cvičenia a besedy.
S partnermi či bez nich ich môžete absolvovať priamo v priestoroch pôrodnice.

Za jednorázový kurz psychoprofylaktickej prípravy je poplatok 5,50 eur. Viac sa dozviete od Bc Emílie Berešovej na t.č. 0905 601 041. Môžete absolvovať 8 cvičení v sume 29€.

Do pôrodnice sa môžete prísť pozrieť dopredu. Akceptujú pôrodné plány, je ale potrebné ich konzultovať ešte pred pôrodom.

Nahlásiť nemocnici dopredu, že tu chcete rodiť nemusíte, ale je vhodné prísť do poradne priamo tu, od 36. TG v prípade, že váš obvodný gynekológ nemá k dispozícii CTG prístroj.

Ordinačné hodiny sú denne od 11,00 do 13,00 hod. dopredu objednávať sa nie je potrebné. Do poradne si prineste kartičku poistenca, tehotenskú knižku a všetky výsledky laboratórnych a odborných vyšetrení. A ešte telefónne číslo do poradne: 056 / 6416226.

Osoby pri pôrode

K pôrodu si môže matka vziať maximálne jednu osobu: partnera alebo akúkoľvek blízku osobu, nielen príbuzných. Doprovod ostáva  s matkou na pôrodnej sále citujem: „od nástupu pravidelnej kontrakčnej činnosti“  až po záver štvrtej doby pôrodnej. Podmienkou je, že vaša sprevádzajúca osoba musí „v trakte pôrodnej sály dodržiavať pokyny personálu.“

Klientka, ktorá absolvuje psychofyzickú predpôrodnú prípravu v tejto nemocnici má možnosť využiť bezplatnú prítomnosť otca, alebo blízkej osoby pri pôrode. Inak je suma za prítomnosť blízkej osoby 25€ a je potrebné uhradiť ju pred pôrodom.

Pôrod

Možno vás poteší, že počas pôrodu sa nemusíte v Michalovciach presúvať z jednej miestnosti do druhej. Od príjmu budete totiž na pôrodnej sále, tam prebehnú všetky doby pôrodné.

V michalovskej pôrodnici majú 3 prechodné pôrodné boxy.

Mamička  počas prvej doby pôrodnej má možnosť prijímať nápoje, voľne sa pohybovať v priestoroch celej pôrodnice, neobmedzene sa sprchovať, poprosiť vyškolenú pôrodnú asistentku o masáž a používať rôzne pomôcky: fit lopty, prehrávač s hudbou, aromolampu.

A určite vás zaujme, že si môžete dopriať aj masáž aromatickými olejmi.  Nie je povolené konzumovať tuhú stravu, tekutiny mamičky prijímať môžu.

O možnosti prijať proti bolesti analgetiká alebo anestetiká informujú každú ženu po príchode do pôrodnice. A ak je to potrebné, lieky vám podajú automaticky.

V tejto pôrodnici musí rodička o epidurálnu analgéziu dopredu požiadať. Minimálne 2 – 4 týždne pred termínom pôrodu. Absolvujete pohovor s anesteziológom, predoperačné vyšetrenia a potom sú schopní vám EDA poskytnúť 24 hodín denne. Platí sa pre pôrodom - poplatok je 100 €. Ak sa neuskutoční EDA peniaze budú vrátené.

Môžete si zazmluvniť pôrodníka, alebo pôrodnú asistentku za poplatok 150€ - lekár, a 100€ pôrodná asistentka. Podmienkou je ich zmluva s nemocnicou. 

Lekár z iného zdravotníckeho zariadenia môže byť prítomný len ako doprovod.
O aplikácii klystíru a o holení či neholení sa rozhodnete samostatne, po poučení. Holenie odporúčajú v opodstatnených prípadoch (napr. cisársky rez).

Poloha počas vypudzovacej fázy je v ľahu alebo v polosede, na polohovateľnom lôžku.

Rodičky môžu požiadať o odbery pupočníkovej krvi a zaregistrovať sa na tel. č. 0903 282 745 - CORD BLOOD CENTER.

Cisársky rez

V Michalovciach máte možnosť vybrať si medzi celkovou, spinálnou a epidurálnou anestéziou. V prípade pôrodu cisárskym rezom nemôže byť doprovod v priestoroch operačnej sály.

S bábätkom môžete byť  po operácii natrvalo spolu po zohľadnení popôrodnej adaptácie dieťatka a vášho zdravotného stavu. Novorodenecké oddelenie majú členené na úsek patologických novorodencov a nedonosených detí.

Novorodenec

Prvé priloženie k prsníku prebehne podľa vášho želania. Rodičke je, na požiadanie, umožnený bonding novorodenca počas celej doby pobytu na pôrodnej sále.

Môže to byť tesne po pôrode, kým je bábätko ešte nahé, len zabalené do plienky, alebo pár minút po pôrode – po ošetrení a oblečení dieťatka. Počas štvrtej doby pôrodnej si  matka môže dieťa nechať na pôrodnej sále.

Matkám  po spontánnom pôrode je novorodenec priložený ,,koža na kožu“- skin to skin, a v rámci humanizačných postupov v starostlivosti  o novorodencov sa vykonáva u fyziologických novorodencov tiež prvé priloženie k prsníku matky po pôrode, ktoré sa realizuje na pôrodnej sále, uvádza pôrodnica. 

Šestonedelie

V michalovskej nemocnici majú tri izby rooming-in, kde sa rozhodujú mamky, koľko času a kedy s nimi bude ich bábätko, ich bábätko, ostatné izby majú
rooming in na vyžiadanie.

Poskytujú tu bezplatnú internetovú sieť cez Wifi.

Klientky pred pôrodom a na oddelení šestonedelia majú možnosť vybrať si svoje obľúbené raňajkové a obedové jedlá z menu a dopriať si tak pohodlie aj v gastronomickej oblasti.

Klientky majú možnosť výberu zdravších raňajok - fit raňajok ( ovsené vločky, ovocný baliček, jogurt ,...) a výber z dvoch jedál obeda , pričom je na výber šetriaca a racionálna diéta.

Dve nadštandardné izby majú samostatné WC a kúpeľňu, ostatné izby ich majú spoločné. Poplatky za nadštandardné izby sú:  od 6 – do 14 eur/deň. Počas dňa tu môže byť s mamičkou blízka osoba.

Počet lôžok v jednej izbe je rôzny. Na tomto oddelení majú:

  • Jednolôžkové – 2
  • Dvojlôžkové – 1
  • Trojlôžkové – 3
  • Osemlôžkové – 2

Pre poistenkyne zdravotnej poisťovne Dôvera je pripravená 50% zľava na pobyt vo VIP izbe.

Dojčenie

Dojčenie podporujú písomnými materiálmi pre všetky matky a informáciami na nástenke. 

Mamičky môžu taktiež kedykoľvek zavolať na oddelenie a poprosiť o radu.

Detičky vážia pred aj po každom dojčení, kvôli kontrole množstva vypitého mlieka.

Novorodencov dokrmujú, ak je to potrebné, odstriekaným materským mliekom, pomocou striekačky, fľaše alebo sondy.  98% detí odchádza z pôrodnice plne dojčených.

Možnosť zapožičania monitoru dychu novorodenca na 6 mesiacov za cenu 36€.

Návštevné hodiny

Na všetkých nadštandardných izbách je možné navštevovať mamičku a dieťatko v čase od 8,00 - 18,00 hod. Pre ostatných je vyhradený spoločný priestor na chodbe.  Návštevy môžu prísť v určených hodinách od 13,00 do 18,00 hod.

Domov vás prepustia na štvrtý deň po spontánnom pôrode, na piaty až šiesty deň po cisárskom reze.

Perforáciu ušníc so zavedením náušníc vykoná novorodenecká sestra na požiadanie zdarma.

Finančné zhrnutie

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

25 €/0€ pri absolvovaní predpôrodnej prípravy

Samostatný pôrodný box

 0€

Výber pôrodnej asistentky

100€

Výber lekára

150€

EDA

100€

Entonox

50€

nadštandardná izba

od 6€ do 14€/deň

zapožičanie monitoru dychu

36€/6 mesiacov

Za vyplnenie dotazníka ďakujeme Valérii Hičovej.

Fotogaléria

 

Foto: Nemocnica Michalovce

Hodnotenia mamičiek

Hodnotenia mamičiek za rok 2011
Hodnotenia mamičiek za rok 2012
Hodnotenia mamičiek za rok 2013
Hodnotenia mamičiek za rok 2014
Hodnotenia mamičiek za rok 2015
Hodnotenia mamičiek za rok 2016

Mapa


Zobraziť Sprievodca pôrodnicami na väčšej mape

Nemocnica: treeLevel=3