pondelok 15.08.2022 | meniny má Marcela  

NsP Kráľovský Chlmec n.o.

Adresa:

NsP n.o. Kráľovský Chlmec,
Nemocničná 8, 077 01 Kráľovský Chlmec

tel: 056/6321747 kl. 388
email: martin.buban@nspkch.sk
web: www.nspkch.sk

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 364
Pôrody sekciou 95
Pôrody s epiziotómiou 77
Pôrody s EDA

Extra:

NieTitul "Baby friendly hospital"
NiePerinatologické centrum
ÁnoNadštandardná pôrodná sála
ÁnoMožnosť zazmluvniť si pôrodníka
ÁnoEpidurálna analgézia
ÁnoPrítomnosť otca
ÁnoIzby rooming-in na šestonedelí
ÁnoNadštandardná izba na šestonedelí
ÁnoPoloženie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
ÁnoPrvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Aktualizované 26. 6. 2018

Predpôrodná príprava

V pôrodnici v Kráľovskom Chlmci môžete absolvovať psychofyzickú prípravu vo forme prednášok a cvičení v rozsahu 5 hodín za poplatok 20 €. Viac informácií nájdete na čísle 056/6321747, kl. 220 u vedúcej pôrodnej asistentky Emoke Kissovej.

Je možné navštíviť pôrodnú sálu a priestory pôrodnice. Mamička nemusí informovať pôrodnicu vopred, že sa tu chystá prísť porodiť. Nemusí tu ani chodiť do poradne. 

Poradňa pre tehotné mamičky môžete navštíviť od pondelka do štvrtku - od 9:00-15:00 hod. Kontakt: 056/6321747, klapka 362. Prineste si tehotenskú knižku a moč. 

Akceptujú tu aj individuálne želania pri pôrode, je však potrebné ich prísť skonzultovať ešte pred pôrodom.

Osoby pri pôrode

Pri pôrode vás tu môže sprevádzať len jedna osoba, je na vás, kto to bude. Za sprievod sa platí 20€ pred pôrodom v pokladni.

Sprevádzajúca osoba môže byť s rodičkou od začiatku, tedamôže byť prítomná, ak si to rodička želá, aj pri príjmovom vyšetrení.

Pôrod

Gynekologicko- pôrodnícke oddelenie prešlo rozsiahlou rekonštrukciou s dôrazom na individuálne potreby pacientky. Gynekologicko- pôrodnícke oddelenie je vybavené novou pôrodnou posteľou, CTG prístrojom pre kontinuálne monitorovanie plodu a matky.

K pôrodu si môžete zazmluvniť konkrétneho lekára za poplatok 100€, ale aj pôrodnú asistentku za poplatok 50€. V prípade, že objednaný lekár k pôrodu nepríde, rodičku odrodí službukonajúci lekár.

Lekár z iného zdravotníckeho zariadenia môže byť prítomný iba ako sprevádzajúca osoba.

Prvú dobu pôrodnú trávi žena na izbe čakateliek. Od nálezu 8 cm sa presunie na pôrodnú sálu. Majú tu dva oddelené pôrodné boxy a jednu nadštandardnú pôrodnú sálu za poplatok 20 €. Je domácky zariadená, je tu WC i sprcha, dá sa tu stlmiť svetlo a je tu kreslo pre váš doprovod. Rodí tu asi 15 % žien. 

Holenie a klystír odporúčajú všetkým rodičkám. Počas prvej doby pôrodnej sa môžete voľne pohybovať po pôrodníckom trakte, prijímať nápoje, sprchovať sa a môžete aj poprosiť vyškolenú asistentku o masáž.

Môžete si vybrať pôrodnú polohu : na boku, v sede. alebo štandardnú na chrbte.

O možnostiach tlmenia bolesti informuje personál pri príchode do pôrodnice. Môžete využiť epidurálnu analgéziu, poplatok je 130 €, dostupná je však len v pracovných dňoch od 7:30-16:00 hod. Stretnutie s anesteziológom a zmluvu je potrebné podpísať minimálne dva týždne pred pôrodom.

Rovnako je tu možný odber pupočníkovej krvi a netreba o tom vopred informovať.

Cisársky rez

Využívajú všetky druhy anestézie. Partner pri cisárskom reze byť nemôže, môže však počkať pred operačnou sálou a byť prítomný pri vyšetrovaní novorodenca.

Čo sa týka podpory bondingu po sekcii, v dotazníku táto pôrodnica uviedla, že po sekcii má matka dieťa tak dlho na hrudi, že majú dostatok času sa zoznámiť, pokúsiť sa o prvé dojčenie. Dieťa nie je odnášané hneď po položení, môže zotrvať u maminky dlhší čas, dostatočný napr. na prvé prisatie bábätka.

Matka môže mať dieťa nastálo pri sebe hneď ako "je schopná sa o neho postarať". Počas dňa môže byť na šestonedelí s matkou prítomný partner, aby jej so starostlivosťou o novorodenca pomohol.

Novorodenec

Hneď po pôrode priložia novorodenca matke k prsníku a počkajú na samoprisatie. Pri matke zostane cca 10 minút, následne ho odnášajú na vyšetrenia. Zvyšný čas, kedy je matka na pôrodnej sále je dieťa pri nej na termolôžku.

V prípade vážnych zdravotných komplikácií je novorodenec prevezený do Košíc.

Šestonedelie

Všetky izby na oddelení šestonedelia sú rooming-in. WC je spoločné pre dve izby - majú tu bunkový systém. V jednej izbe sú dve mamičky.

Majú tu aj dve nadštandardné izby za poplatok 8 €/deň. Vybavené sú TV, rýchlovarnou konvicou, WC a sprchou, skriňou a ďalším nábytkom. Nie je možné tu ubytovať s vami aj partnera, môže s vami však byť cez deň.

Mamičky zostávajú na oddelení šestonedelia štyri dni - aj po prirodzenom pôrode, aj po sekcii.

Dojčenie

N oddelení sú k dispozícii odsávačky mlieka, na pomoc s dojčením vám prídu kvalifikované poradkyne dojčenia. Deti vážia pred a po dojčení. Mamičky sem môžu aj po odchode z pôrodnice zatelefonovať, v prípade, že potrebujú poradiť s dojčením.

V prípade problémov s dojčením sú bábätká dokrmované fľašou, z nemocnice odchádza dojčených cca 90% detí.

Návštevy

V Kráľovskom Chlmci môžete prijímať návštevy priamo na izbách a kedykoľvek počas dňa. Deti do troch rokov však na oddelenie šestonedelia ísť nemôžu.

Medzi ďalšie služby, ktoré vám nemocnica poskytne, patrí aj prepichovanie ušných lalôčikov, zapožičanie monitoru dýchania a fotografovanie novorodencov.

Finančné zhrnutie

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

20 €

Nadštandardná pôrodná sála

20 €

Výber lekára

100 €

Výber pôrodnej asistentky

50 €

EDA

130 €

Nadštandardná izba

8€/deň

zdroj: NsP Kráľovský Chlmec

nadštandardná izba
nadštandardná izba
novorodenecké oddelenie

Mapa


Zobraziť Sprievodca pôrodnicami na väčšej mape

Hodnotenia mamičiek

Hodnotenia mamičiek za rok 2011
Hodnotenia mamičiek za rok 2012
Hodnotenia mamičiek za rok 2013
Hodnotenia mamičiek za rok 2014
Hodnotenia mamičiek za rok 2015
Hodnotenia mamičiek za rok 2016
Hodnotenia mamičiek za rok 2017
Hodnotenia mamičiek za rok 2018
Nemocnica: treeLevel=3
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Aktuálne články