NsP Trstená

Adresa:

NsP Trstená,
ul. Mieru 549/16, 028 01 Trstená

tel:
email:
web: www.nsptrstena.sk

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 916
Počet novorodencov 922
Pôrody sekciou 175/19,1%
Pôrody s epiziotómiou 356/48,04%
Pôrody s EDA 416/45,41%

Extra:

ÁnoTitul "Baby friendly hospital"
NiePerinatologické centrum
ÁnoNadštandardná pôrodná sála
ÁnoMožnosť zazmluvniť si pôrodníka
ÁnoEpidurálna analgézia
ÁnoPrítomnosť otca
ÁnoIzby rooming-in na šestonedelí
ÁnoNadštandardná izba na šestonedelí
ÁnoPoloženie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
ÁnoPrvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Aktualizované 1. júna 2016.

Predpôrodná starostlivosť

Aby ste sa, čo najlepšie pripravili na materstvo, môžete využiť predpôrodnú prípravu "PRÍPRAVA NA MATERSTVO" v Materskom centre DUPAJDA v Nižnej nad Oravou. Jedná sa o centrum, s ktorým pôrodnica dlhodobo spolupracuje, kde Vás naučia všetko podstatné o tehotenstve, pôrode aj starostlivosti o bábätko.

V prípade, že máte záujem o návštevu priestorov pôrodnice pred pôrodom, radi vám vyhovejú. Tiež poskytujú možnosť sledovania Vášho tehotenstva od 37 týždňa. Ak máte záujem, stačí, ak navštívite ambulanciu, napíšete e-mail, alebo zatelefonujete - 043/5307233, 043/5307245.

Osoby pri pôrode

Môžete si vybrať akúkoľvek dospelú osobu ako doprovod ku pôrodu. Ak sa však nerozhodnete pre nikoho blízkeho, rozhodne nebudete počas pôrodu sami. "Náš vysoko kvalifikovaný personál( sestry aj lekári) sú tu pre Vás, aby ste sa cítili čo najlepšie,"píše nemocnica v dotazníku.

Poplatok za prítomnosť otca, alebo inej sprevádzajúcej osoby, je 20 eur.

Pôrod

Počas prvej doby pôrodnej poskytujú možnosť využitie fitlopty, sprchy, či inej formy oddychu. Počas pôrodu sa môžete rozhodnúť pre rôzne formy tlmenia bolesti. PEDA je u tu garantovaná 24 hod, poplatok je 56 eur.

Spolupracujú tiež s centrom odberu pupočníkovej krvi, ak máte záujem o odber
pupočníkovej krvi. Ponúkajú aj možnosť zazmluvniť si pôrodníka.

Pôrodná sála je vybavená polohovateľnými posteľami, priestory sú klimatizované.

Po narodení dieťaťa umožňujú na prianie rodičky položenie bábätka na brucho, ako aj priloženie k prsníku.

Cisársky rez

Ak ste rodička, ktorá z rôznych dôvodov nemôže rodiť prirodzene a tehotenstvo sa plánuje ukončiť cisárskym rezom, je tu aj pre Vás možnosť výberu anestézy. Po dohovore s anesteziológmi sa môžete rozhodnúť pre celkovú alebo spinálnu anestézu.

Šestonedelie

Izba typu ROOMING-In je bezplatná. Ak máte o ňu záujem, je potrebné zobrať si so sebou jednorázové plienky, hrebeň pre novorodenca, mastičku na ošetrenie zadočka, jednorázové vlhčené plienky. Ak však budete mať pocit, že Vás starostlivosť o bábätko tesne po pôrode vyčerpáva, novorodenecké sestry Vám ochotne pomôžu a vytvoria Vám priestor na dostatočný oddych. Vy sa potom môžete kedykoľvek rozhodnúť v pokračovaní rooming-in starostlivosti.

Mamičky tu majú možnosť vybrať si aj nadštandardnú izbu. Izba s nadštandardným vybavením ponúka TV, chladničku, rádio a samostatné sociálne zariadenie. Vybrať si môžete medzi jednoposteľovou a trojposteľovou izbou. Za poplatok 8 eur na deň v jednoposteľovej izbe, alebo 4 eurá na deň v trojposteľovej izbe.

Výsledky za rok 2011
Výsledky za rok 2012
Výsledky za rok 2013
Výsledky za rok 2014
Výsledky za rok 2015

Mapa


Zobraziť Sprievodca pôrodnicami na väčšej mape