ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Témy
inzercia

Všetko o tehotenstve

Slovenské pôrodnice

Bratislava | Trnava | Nitra | Trenčín | Žilina | B. Bystrica | Košice | Prešov

18.10.2013

Čím nahradiť kávu v tehotenstve a počas dojčenia?

Adriana Blahová

Hoci sa počas tehotenstva pitie kávy nezakazuje a konzumácia v primeranom množstve pri nízkom tlaku sa povoľuje, kofeín vo väčších množstvách pôsobí na matku i dieťa dráždivo a navyše zhoršuje aj vstrebávanie minerálnych látok v čreve. Vhodnejšou alternatívou je bezkofeínová obilninová kávovina.

čítaj viac...viac...

09.10.2013

Koniec maratónu po úradoch pri narodení bábätka?

Kristína Kováčiková

Projekt Ministerstva vnútra sľubuje, že občan viac nebude robiť poštára medzi rôznymi úradmi, ani preplácať na poplatkoch. Čo ocenia oteckovia, ktorým sa po narodení potomka začína kondičná hra "po opici" za získaním všetkých potrebných pečiatok. Začína sa na matrike, kde je treba vybaviť bábätku rodný list. Po novom by sa tam...

čítaj viac...viac...

01.10.2013

Tehotenská rekapitulácia

Takakika

Na začiatku boli moje pocity viac ako zmätené, vzhľadom na to, že zadanie tehotenských testov som zvládla na plný počet bodov: 3 testy - 3 rôzne výsledky. Negatívny, pozitívny, nemožno vyhodnotiť.

čítaj viac...viac...

23.09.2013

P. Kaščák: Naša práca je aj vecou filozofie

Hnilicová, Skybová

MUDr. Peter Kačšák, PhD. je prednostom a primárom gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne. V roku 2012 získala pôrodnica pod jeho vedením prvenstvo v hodnotení kvality pôrodníc Sprievodca pôrodnicami. Hovorili sme s ním o veciach odborných i súkromných.

čítaj viac...viac...

15.09.2013

Chceme bábätko - plodné obdobie - zmeny krčka maternice

Mária Kohutiarová

Viete, ktoré sú príznaky vrcholnej plodnosti a ako ich spoznáte? Dnes si príznaky plodnosti popíšeme podrobne - zvýšená hladina bazálnej teploty, riedky, vodnatý, ťažný hlien a zdvihnutý mäkký krčok s otvorenou bránkou sú jasným príznakom vrcholných dní plodnosti.

čítaj viac...viac...

15.07.2013

Výživa v tehotenstve je dôležitá pre vás oboch

Adriana Blahová

Následky nesprávnej výživy v tehotenstve sa môžu prejaviť ešte pred pôrodom alebo počas neho. Niekedy vyplávajú na povrch až v dospelosti dieťaťa.

čítaj viac...viac...

20.05.2013

Tehotenstvo a domáce zvieratá

Viera Mikulová

Aj vy máte doma miláčika, ktorý vás rozosmeje a privíta keď prídete z práce bez ohľadu na to či máte dobrú alebo zlú náladu? Možno aj preto mnoho domácností vlastní zvieratá, avšak čo robiť keď zrazu zistíte, že čakáte bábätko

čítaj viac...viac...

01.05.2013

Môže poberať materské muž?

Mgr. Kristína Kováčiková

Odborníci zo Sociálnej poisťovne opäť venovali pozornosť našim otázkam. Prečítajte si, za akých podmienok môže poberať materské muž.

čítaj viac...viac...

 
###E_COOKIES###