ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Témy
inzercia

Všetko o tehotenstve

Slovenské pôrodnice

Bratislava | Trnava | Nitra | Trenčín | Žilina | B. Bystrica | Košice | Prešov

01.12.2011

Zmena zamestnávateľa a materské

Mgr. Kristína Kováčiková

Zmena zamestnávateľa v zásade neovplyvňuje nárok na materské, môže však zahrať úlohu pri vypočítaní jeho výšky. Od januára 2011 sa totiž zaviedla pre zamestnancov tzv. 90-dňová čakacia lehota. Zaujímalo nás, ako by sa situácia posudzovala, keby zamestnávateľa zmenila žena, ktorá čerpá rodičovskú dovolenku. Mala by v takomto...

čítaj viac...viac...

05.11.2011

Zomriem pri pôrode, lebo máme gréckych lekárov?

marcela.vlach

Takže farmafirmy najnovšie posielajú lekárov na „konferencie“ do Grécka. Tam nasiaknu revolučnou atmosférou a nazad sa nám zvracajú nabudení biť sa do pŕs za svoje sväté práva. Neber si to osobne, milá rodička, je to len biznis. Veď keď nám prihodia pár éčok, zase budeš v centre nášho...

čítaj viac...viac...

14.06.2011

Pokles plodnosti - rastúci vek

redakcia

Čím sú rodičia starší, tým menšiu majú šancu priviesť na svet dieťatko. Vedci z Národného zdravotného inštitútu v New Yorku, ktorých štúdia sa publikovala v odbornom časopise Human Reproduction, zistili, že hranicou – aspoň v prípade žien - je vek 30 rokov.

čítaj viac...viac...

03.06.2011

Môj druhý pôrod

Petra Polovková

Po prvom pôrode som si povedala, že na druhý pôrod sa lepšie pripravím a že spravím všetko pre to, aby prebiehal podľa mojich predstáv. Chcela som, aby bol pôrod prirodzený, aby bol manžel so mnou pred, počas, ale aj PO pôrode.

čítaj viac...viac...

16.05.2011

Otehotnenie po vysadení „pilulky“

LPP

Z důvodu negativního vlivu steroidních prostředků regulace početí na dozrávací proces vaječné buňky doporučují mnozí autoři čekat až na spontánní pravidelné cykly nebo alespoň tři měsíce po vysazení látek bránících ovulaci.

čítaj viac...viac...

15.12.2010

Pôrodnícke blues

Ľubica Vopičková

Prekvapil ma zoznam pre mamičky rodiace na Slovensku: vlastná nočná košeľa je, samozrejme, potrebná, ďalej rôzne popôrodné hygienické pomôcky (mamy už vedia aké), ktoré v Rakúsku nemocnica poskytuje v neobmedzených množstvách.

čítaj viac...viac...

 
###E_COOKIES###