NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach

Adresa:

Nemocnica s poliklinikou Prievidza, so sídlom v Bojniciach,
Nemocničná 2, 972 01 Bojnice

tel: 046 51 12 244
email:
web: http://www.hospital-bojnice.sk/zdravotna-starostlivost/lozkove-oddelenia/gynekologicko-porodnicke-oddelenie.html?page_id=5355

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 628 Pôrody sekciou 193 Pôrody s epiziotómiou 301 Pôrody s EDA

Extra:

Titul "Baby friendly hospital"
Perinatologické centrum
Pôrodná izba
Nadštandardná pôrodná sála
Možnosť zazmluvniť si pôrodníka, resp. pôrodnú asistentku
Epidurálna analgézia
Prítomnosť sprevádzajúcej osoby
Izby rooming-in na šestonedelí
Nadštandardná izba na šestonedelí
Položenie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
Prvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Aktualizované 7. júna 2018.

Predpôrodná starostlivosť

Predpôrodnú prípravu môžete absolvovať v priestoroch NsP, 1 x týždenne. Kontaktujte pani Máriu Novákovú – 0905 342 492.

Ešte pred pôrodom sa môžete prísť poobzerať – pozrieť si pôrodnú sálu, oddelenie šestonedelia aj novorodenecké oddelenie. Tehotné nemusia pôrodnicu dopredu informovať, že tam chcú rodiť. Taktiež nemajú povinnosť navštevovať poradňu pre tehotné priamo tu.

Odborný seminár profylaxie stojí 4€/60 min a praktické cvičenia 4€/45 min.

Osoby pri pôrode

Toto je jedna z mála pôrodníc, kde pri pôrode môžu mamičke pomáhať i dve blízke osoby. Nie je obmedzené, kto to má byť – ide vždy o želanie rodičky. Takže pokojne rodinní príslušníci, kamarátka, dula… Sprievod musí spĺňať len jednu podmienku – riadiť sa prevádzkovým poriadkom pôrodnej sály a HER.

Pôrodnica umožňuje prítomnosť sprevádzajúcej osoby aj počas príjmu, teda ak si to rodička želá, sprevádzajúca osoba môže byť prítomná pri príjmovom vyšetrení, bez prerušenia kontaktu.

Po pôrode môže sprievod ostať celé dve hodiny štvrtej doby pôrodnej.

Momentálne je poplatok 15€, ale odporúčajú vám sledovať aktuálny cenník na www stránke. Uhradiť poplatok  sa dá v hotovosti na oddelení, pred aj po pôrode.

V tejto pôrodnici je možné vybrať si k pôrodu konkrétneho pôrodníka za poplatok 200 €. Podmienkou je spísať s ním dohodu.

V prípade, že sa objednaný lekár z akéhokoľvek dôvodu nedostaví, ženu – citujem: „odrodí službukonajúci lekár a poplatok sa vráti.“

Nie je možné zavolať si k pôrodu pôrodnú asistentku alebo pôrodníka z iného zdravotníckeho zariadenia.

Pôrod

Prvú dobu pôrodnú trávia rodičky buď v izbe čakateliek alebo už od príjmu priamo v pôrodnom boxe. V tomto zariadení majú dva oddelené pôrodné boxy. Využiť tu môžete napríklad: klasickú pôrodnú posteľ  a polohovateľné pôrodné kreslo. Neobmedzené je využívanie rôznych pomôcok.

Majú tu veľké lopty, rebriny, prehrávač s hudbou, aromalampu, podložky vhodné na pohyb na zemi. Sprchovať sa môžete v neobmedzenej dobe. Taktiež sa môžete ľubovoľne pohybovať v priestoroch pôrodného traktu a požiadať vyškolenú pôrodnú asistentku o masáž. Povolia vám i prijímať tekutiny, konzumovať tuhú stravu v procese rozbehnutého pôrodu už nie je možné.

Klystír aj holenie odporúčajú všetkým rodičkám. Po poučení sa môžu samostatne rozhodnúť, či tieto postupy chcú alebo nechcú podstúpiť.

Skúsenosť vo vypudzovacej fáze majú s gynekologickou polohou – v polosede.

O možnosti využiť EDA alebo o možnosti požiadať o lieky proti bolesti personál informuje len niektoré rodičky. Tie ktoré majú problém zvládať bolesť alebo iné problémy.

Ak chcete epidurálnu analgéziu, musíte o ňu samé požiadať – stačí pri príjme, resp. pri pôrode. Sú schopní vám ju poskytnúť 24 hodín denne. Podmienkou je pohovor s anesteziológom a spísanie zmluvy. Za EDA sa dopláca suma 130€. Inhalácia Entonoxu je s poplatkom 45€.

Aj odber pupočníkovej krvi je možný, stačí vysloviť žiadosť priamo pri pôrode

Cisársky rez

Čo sa týka anestézie, využívajú všetky druhy. Metódu vyberá zdravotnícky personál podľa zdravotného stavu matky a dieťaťa. V tomto po sekcii priložia dieťa k matke telo na telo na pár minút, ale nie na tak dlho, aby mali dostatok času sa zoznámiť, pokúsiť sa o prvé dojčenie.

Partner nemôže byť pri operácii prítomný. Môže však s vami ostať a pomáhať vám na nadštandardnej izbe. Novorodenca vám prinesú po cca 6 hodinách, podľa vášho želania. V prípade vážnych komplikácií prevážajú deti do perinatologického centra mimo tejto nemocnice.

♥  Rodička v prípade záujmu môže požiadať o odber perinatálnych tkanív – pupočníkovej krvi, tkaniva pupočníka a placenty. Stačí to oznámiť slovne službukonajúcemu personálu pri príjme na pôrodnú sálu.

V prípade záujmu o odber placenty, je potrebná registrácia vopred na bezplatnej infolinke 0800 11 12 33. 

Novorodenec

Podľa aktuálnych informácií v tejto pôrodnici vám dieťa po narodení položia na hrudník, v kontakte koža na kožu a tento kontakt nebudú prerušovať vyšetrovaním, vážením, či obliekaním.

Merania, váženie, kontrola i obliekanie prebiehajú v inej miestnosti – špeciálne na to určenej, kde majú prístup i vaše sprevádzajúce osoby.

Šestonedelie

Na oddelení šestonedelia majú izby typu rooming in, ale dieťatko môžete v prípade potreby kedykoľvek zveriť do starostlivosti sestier. V nevyhnutnom prípade, ak by náhodou nebolo na „šestonedelí“ voľné miesto, tak vás umiestnia na inom oddelení, bez dieťatka.

V jednej klasickej izbe na oddelení sú max. dve postele. Sociálne zariadenia sú spoločné na chodbe.

Za poplatok 15€/deň si môžete objednať aj nadštandardnú izbu. Okrem toho, že tu s vami môže byť 24 hodín denne blízka osoba a spoločne sa môžete starať o dieťatko, sú tu aj iné vymoženosti: vlastné sociálne zariadenie, vanička, prebaľovací pultík, chladnička, hudobný prehrávač. Pobyt sprevádzajúcej osoby je za doplatok 3,32€/deň plus 6,40€ celodenná strava.

Dojčenie

V rámci podpory dojčenia boli v dotazníku zaznačené všetky tieto možnosti:

  • poskytujeme kvalifikované poradenstvo vyškolených sestier
  • poskytujeme písomné materiály všetkým rodičkám
  • poskytujeme písomné podklady na nástenke
  • deti vážime pred a po každom dojčení, kvôli kontrole množstva vypitého mlieka
  • na oddelení je k dispozícii elektrická odsávačka
  • na oddelení sú k dispozícii ručné odsávačky
  • ponúkame zoznam kvalifikovaných poradkýň v dojčení
  • matka môže o konzultáciu požiadať laktačnú poradkyňu „zvonku“ a tá môže prísť za matkou na oddelenie šestonedelia.
  • rodičky môžu kedykoľvek zatelefonovať do pôrodnice a poprosiť o radu

K dokrmovaniu pristupujú iba v prípade zdravotných indikácií zo strany matky. Používajú na to fľašu alebo striekačku. Detičky dokrmujú antialergénnym umelým mliekom. Z pôrodnice odchádza domov plne dojčených 90% bábätiek.

Návštevné hodiny

Návštevy to majú v tejto nemocnici príjemné – môžu prísť kedykoľvek počas dňa. K dispozícii je buď priamo nadštandardná izba alebo príjemne zariadená spoločenská miestnosť. A okrem toho, návštevy prebiehajú s dieťatkom.

Domov odchádzate po 96 hodinách – či už ste po sekcii alebo po normálnom pôrode.

Ako milú pozornosť vám pridajú „pas“ novorodenca a jeho fotografiu – ktorú uverejnia na stránke alebo v miestnej tlači.

Finančné zhrnutie

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

15 €

Samostatný pôrodný box

X

Výber lekára

200 €

EDA

150€

Nadštandardná izba na oddelení šestonedelia

15 €

Za vyplnenie dotazníka ďakujeme.

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

15 €

Samostatný pôrodný box

X

Výber lekára

200 €

EDA

150€

Nadštandardná izba na oddelení šestonedelia

15 €

Mapa

Sprievodca pôrodnicami

Fotogaléria


Hodnotenia mamičiek

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár