nedeľa 19.11.2017 | meniny má Alžbeta  

NsP Trebišov

Adresa:

NsP Trebišov,
SNP 1079/76, 075 01 Trebišov

tel: 056/6660240
email:
web: www.tv.svetzdravia.com

Štatistické údaje:

Počet pôrodov 674
Počet novorodencov 679
Pôrody sekciou 113
Pôrody s epiziotómiou 163
Pôrody s EDA

Extra:

ÁnoTitul "Baby friendly hospital"
NiePerinatologické centrum
ÁnoNadštandardná pôrodná sála
ÁnoMožnosť zazmluvniť si pôrodníka
ÁnoEpidurálna analgézia
ÁnoPrítomnosť otca
ÁnoIzby rooming-in na šestonedelí
ÁnoNadštandardná izba na šestonedelí
ÁnoPoloženie bábätka na brucho bezprostredne po pôrode
ÁnoPrvé priloženie bábätka ihneď po pôrode k prsníku

Aktualizované 1. júla 2017

Predpôrodná starostlivosť

V trebišovskej  pôrodnici vám ponúkajú pychofyzickú prípravu na pôrod priamo v priestoroch nemocnice, v rozsahu šiestich stretnutí (cena jedného stretnutia je 3,00 EUR; celý kurz stojí 15,00 EUR).

Absolvujete základne cviky, gymnastiku v tehotenstve, naučíte sa správny spôsob dýchania a dostanete množstvo informácií. Kurz predpôrodnej prípravy môžete absolvovať aj s partnermi. 

Ak máte záujem o viac informácií, kontaktujte vedúcu pôrodnú asistentku Bc. Tatianu Kohanovú na t.č. 056 666 622.

Naplánovať si môžete aj  individuálnu návštevu spojenú s prehliadkou pôrodnej sály, oddelenia šestonedelia a novorodeneckého oddelenia. V Trebišove nemusíte dopredu informovať o tom, že tu chcete rodiť, nemusíte navštevovať poradňu pre tehotné v nemocnici.

Poradňu tu však majú, dopredu objednávať sa nie je nutné  a potrebujete iba tehotenskú knižku. Pre viac informácií o poradni pre tehotné kontaktujte primára pôrodníckeho oddelenia  MUDr. Ota Szilagyiho na t.č. 056 666 0710. Vhodné je dopredu prísť konzultovať Vaše pôrodné priania. Akceptujú ich tu.

Osoby pri pôrode

Pri pôrode si môžete vybrať partnera, niekoho z rodiny, kamarátku alebo dulu (max dvoch ľudí).

Je umožnená prítomnosť blízkej osoby (manžel, priateľ, priateľka, mama) pri pôrode - v prípade záujmu je umožnené prestrihnutie pupočníka novorodenca, urobiť si prvú fotografiu svojho potomka, priloženie novorodenca k prsníku mamičky (ideálne pre začiatok dojčenia) alebo na bruško mamičky podľa priania.

Prítomnosť otca resp. blízkej osoby na pôrodnej alebo sekčnej sále stojí 25 eur. Je tu i možnosť prítomnosti otca pri cisárskom reze (podmienkou je spinálna anestéza rodičky, sterilný odev, čiapka, rúška - pre otecka budú poskytnuté na sekčnej sále, dodržiavanie vymedzeného priestoru pre otecka na stanovišti anesteziológa).

Otecko resp. sprevádzajúca osoba môže byť s rodičkou už od začiatku I. doby pôrodnej, počas samotného pôrodu až po preloženie novorodenca na oddelenie šestonedelia.

Prianie mať pri sebe otca dieťaťa, alebo inú sprevádzajúcu osobu stačí oznámiť po príchode na pôrodnícke oddelenie.

V tejto pôrodnici vám ponúkajú i možnosť vybrať si k pôrodu konkrétneho pôrodníka i konkrétnu pôrodnú asistentku (za vybraného pôrodníka je poplatok 150 eur, za pôrodnú asistentku 100 eur).

Pôrod

Na „vzdychárni“ strávite prvú dobu pôrodnú.  Potom sa presuniete vedľa. V pôrodnici sú tri oddelené pôrodné boxy. 

Jeden  je nadštandardný – zariadený je ako hotelová izba, domácky. Má  samostatné WC a samostatnú sprchu/vaňu. Okrem toho sa tam dá na vaše želanie počas pôrodu stlmiť svetlo.

Je tam i miesto na oddych pre sprevádzajúcu osobu - môže sedieť na stoličke.

Už tam chýba len  priestor pre novorodenca, aby mohol byť s vami 2 hod. po pôrode. Sú tam rôzne pomôcky, ktoré môžete využiť na úľavu od bolesti. Tento nadštandardný pôrodný box využíva asi 10% rodičiek, za poplatok 37€.

V Trebišove máte, čo sa týka pomôcok a možností, naozaj veľký výber:

 • klasická pôrodná posteľ
 • pôrodná stolička
 • polohovateľné pôrodné kreslo
 • klasická nemocničná posteľ
 • veľké lopty
 • masážne strojčeky
 • prehrávač s hudbou
 • aromolampa
 • sprcha
 • vaňa  na 1.DP
 • možnosť rodiť do vody
 • možnosť využiť EDA
 • možnosť požiadať o lieky proti bolesti
 • možnosť aplikácie Dianatal gélu

Aj vás zaujal pôrod do vody? Na webovej stránke trebišovskej pôrodnice o pôrode vo vani píšu: teplá voda má analgetický účinok. Do vody rodička vchádza pri náleze na cca 4 – 5 cm. Pre dieťa je to prirodzené prostredie. Vaňu je možné použiť len pri fyziologickom pôrode. Pôrod do vody stojí 75 eur.

A vráťme sa ešte k liekom. O podávaní analgetík a anestetík personál informuje všetky ženy po príchode na pôrodnicu alebo po nástupe silných kontrakcií.

Epidurálnu analgéziu ponúkajú všetkým ženám za poplatok 100 €, ale musíte o ňu dopredu požiadať. Vybavte si ju najneskôr dva týždne pred oficiálnym termínom. Je potrebné absolvovať pohovor s anesteziológom a predoperačné vyšetrenia. EDA v Trebišove podávajú v pracovných dňoch od 8,00 do 15,00 hod.

Klystír aj holenie odporúčajú všetkým rodičkám. 

V pôrodnici v Trebišove sa druhá doba pôrodná uskutočňuje v polohe, aká vyhovuje rodičke.

Počas pôrodu sa môžete voľne pohybovať v priestoroch pôrodného traktu aj celej pôrodnice, neobmedzene sa sprchovať a prijímať tekutiny. Tuhá strava počas pôrodu nie je povolená. 

V tomto zariadení je možné požiadať o odber pupočníkovej krvi, nemusíte o tom informovať dopredu.

Cisársky rez

Čo sa týka anestézie – buď vy alebo personál podľa vášho zdravotného stavu  vyberá medzi celkovou, spinálnou a epidurálnou. V  tejto pôrodnici umožňujú ženám kontakt s dieťatkom telo na telo po sekcii.

Partner s vami síce nemôže ísť priamo na operačnú sálu, zato však môže byť s vami po pôrode na izbe, počas dňa a pomáhať vám. Ak je váš novorodenec zdravý, je pri vás umiestnený nastálo do 24 hodín po cisárskom reze.

Majú tu aj oddelenie pre prípady vážnych komplikácií novorodencov, ale zatiaľ nemajú podmienky na to, aby tu spolu s nimi boli ubytované i mamičky.

Novorodenec

 • Podľa priania a podľa zdravotného stavu novorodenca umožnia priloženie bábätka na bruško mamičky až do dotepania pupočníka
 • Podľa priania umožnia bonding, skin to skin (kontakt koža na kožu), nielen u mamičky, ale aj u otecka o Bonding ( priloženie bábätka na hrudník mamičky) umožníme aj pri cisárskom reze, podmienkou je krátky pohovor s neonatológom ešte pred samotným cisárskym rezom a prvovyšetrenie bábätka - v tomto smere úzko spolupracujeme s novorodeneckým oddelením)
 • Možnosť zapožičania Baby senzor z neonatologického oddelenia

Takže určite môžete rátať s kontaktom telo na telo. A keď budete mať šťastie a príležitosť tak určite skúste aj prvé prisatie s ešte nahým bábätkom. No a realizovať sa môže aj partner.

Dieťatko na prvé vyšetrenia prenášajú do špeciálnej miestnosti – partner tam môže ísť tiež.

Prvé prisatie je v tejto pôrodnici obvykle pár minút po pôrode, ošetrení a oblečení dieťatka. Počas štvrtej doby pôrodnej ste vy ešte na pôrodnej sále a bábätko je umiestnené na novorodeneckom oddelení.

Šestonedelie

Izby na oddelení šestonedelia sú typu rooming-in. Dieťa je s vami od prvej hodiny po príchode z pôrodnej sály, ak to zdravotný stav matky a dieťaťa dovoľuje.

Vždy však máte možnosť v prípade potreby ho zveriť do starostlivosti novorodeneckých sestier.

Na oddelení šestonedelia máme k dispozícií 16 lôžok

• klasické izby dvoj a trojposteľové, izby sú funkčne zariadené tak, aby poskytovali pohodlie každej mamičke. Súčasťou izby je prebaľovací pult, nočná lampa, ohrievač (k dispozícii na každej izbe je Wi-Fi pripojenie , rádio s CD prehrávačom na požiadanie)

Majú tu 4 plne vybavené nadštandardné izby - jednoposteľovú a tri dvojposteľové s kompletným vybavením a s možnosťou návštev na izbe. Izby sú esteticky a funkčne zariadené tak, aby poskytovali pohodlie každej mamičke.

Nadštandardná izba apartmánového typu obsahuje: posteľ, nočný stolík, servírovací stolík, stoličku, kreslo, skrine na osobné veci, televízor, chladničku, varnú kanvicu, vešiakovú stenu, samostatnú sprchu a WC.

Ponúkame Vám aj našu VIP izbu zrekonštruovanú s pomocou zdravotnej poisťovne Dôvera

• novovytvorenú nadštandardnú dvojposteľovú izbu s možnosťou ubytovania aj partnera na izbe pre poistenkyne ZP Dôvera je 50% zľava na pobyt na VIP izbe, ale aj pre pacientky iných zdravotných poisťovní VIP izba obsahuje: polohovateľné postele, nočné stolíky, kreslá, televízor, chladnička, rýchlovarná kanvica, prebaľovací pult, odkladacie skrinky, samostatnú sprchu a WC.

V prípade záujmu klientky o nadštandardnú izbu typu VIP, prípadne o inú nadštandardnú izbu a nadštandardné služby, je potrebné túto skutočnosť oznámiť na gynekologickej ambulancii, kde vám izbu rezervujeme vopred.

Jedna jednoposteľová izba stojí 17 € na noc a tri dvojposteľové za poplatok 5€ a 10 € na noc.

Oddelenie šestonedelia je vybavené všetkými prístrojmi potrebnými pre poskytnutie kvalitnej zdravotnej starostlivosti - USG, inkubátory, monitory dychu pre všetkých novorodencov, lampy v spolupráci s novorodeneckým oddelením.

Dojčenie

Celý deň sú vám k dispozícii kvalifikované, o dojčení vyškolené, sestry. Písomné materiály o dojčení dávajú  všetkým rodičkám. Ďalšie písomné podklady nájdete na nástenke.

Môžete i  kedykoľvek zatelefonovať do pôrodnice, aj po príchode domov,  a poprosiť o radu. Taktiež môžete zavolať laktačnej poradkyni, ktorá nepracuje priamo v nemocnici a tá môže prísť za vami na oddelenie a pomôcť vám. 

Deti vážia pred aj po každom dojčení, aby skontrolovali množstvo vypitého mlieka.

Dokrmujú jedine v týchto prípadoch: „choroba matky alebo nerozbehnutá laktácia“.  Až 90% detí odchádza domov plne dojčených.

Návštevné hodiny

Na nadštandardnej izbe sú návštevy povolené kedykoľvek, pre ostatných platia tieto: denne od 14,00 do 16,00 hod. Vyhradený máte spoločný priestor.

Na nadštandardných izbách sú možné návštevné hodiny od 08:00 – 21:00 hod. Návštevám môžete bábätko ukázať, určite sú naňho zvedaví.

Domov odchádzate na štvrtý deň po vaginálnom pôrode a piaty deň po cisárskom reze.

Finančné zhrnutie

Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode

25 €

Pôrod do vane

75 €

Polohovateľné pôrodné kreslo

37€

Prvá doba pôrodná vo vani

15€

Inhalačná analgézia Entonox

50€

Výber lekára

150 €

EDA

100 €

Nadštandardná izba na oddelení šestonedelia

5€,10 € - dvojposteľová

17 € - jednoposteľová

Ubytovanie blizkej osoby+strava

12€+5€

 

 

Fotogaléria

Pôrodná sála
Pôrodná sála
Novorodenecké
Nadštandardná izba
Nadštandardná izba
Nadštandardná izba

Hodnotenia mamičiek

 

Hodnotenia mamičiek za rok 2011
Hodnotenia mamičiek za rok 2012
Hodnotenia mamičiek za rok 2013
Hodnotenia mamičiek za rok 2014
Hodnotenia mamičiek za rok 2015
Hodnotenia mamičiek za rok 2016

Mapa


Zobraziť Sprievodca pôrodnicami na väčšej mape

Nemocnica: treeLevel=3