Prvé príznaky tehotenstva – skôr, ako si urobíte tehotenský test

Hana Celušáková 103

Prvé príznaky tehotenstva môžeme väčšinou zaznamenať v čase vynechania menštruácie, či až o týždeň, dva neskôr. No niektoré vysoko citlivé ženy si môžu všimnúť náznaky ešte skôr, ako im vynechá menštruácia.

V článku nájdete:

 • 10 najčastejších príznakov tehotenstva
 • Základné fakty, ako tehotenstvo vylúčiť
 • Vynechanie menštruácie – kedy už hovoríme o tehotenstve
Ak začnete pociťovať niektorý z nasledujúcich symptómov a nemáte periódu dlhší čas, môžete byť tehotná.
shutterstock

Ak nemáme presný prehľad o svojom cykle alebo je nepravidelný, nemusíte presne vedieť, kedy očakávať menštruáciu. Pripomenúť, že vám akosi dlhšie mešká, môžu aj nápovedy, ktorými vás telo upozorní, že je niečo inak, ako obyčajne.

Kedy začínajú prvé príznaky tehotenstva?

Niektoré príznaky tehotenstva sa môžu objaviť už od najranejšieho štádia tehotenstva. Môžeme ich rozdeliť na možné, pravdepodobné a jednoznačné.

Za možný príznak berieme napríklad už spomenuté vynechanie menštruácie. Avšak, meškanie alebo vynechanie menštruácie nemusí byť spojené len s tehotenstvom. Často je prepojené s napríklad aj so stresom, chorobou, veľkým úbytkom na váhe, a podobne.

Zvýšená hladina tehotenského hormónu HcG, ktorý dokáže zachytiť tehotenský test z lekárne, už patrí medzi pravdepodobné príznaky tehotenstva.

Jednoznačne však tehotenstvo dokáže potvrdiť lekárske vyšetrenie.

Aké sú bežné príznaky tehotenstva?

Nie každá žena pociťuje všetky „tabuľkové“ tehotenské symptómy. Niektoré príznaky s ktorými sa stretáme, bývajú dokonca veľmi atypické, napríklad zvýšená tvorba slín, tŕpnutie rúk a nôh, či krvácanie z nosa alebo nádcha. Zrejme by ste si ich s tehotenstvom ani nespájali.

Ktoré sú však typické príznaky? Predstavíme vám 10 najčastejších príznakov tehotenstva. Berte ich ako svoj domáci tehotenský test.

Úplne prvé príznaky tehotenstva sú:

Priznaky tehotenstva
Shutterstock

1. Citlivé, naliate prsia ako príznaky tehotenstva

Jeden zo skorých znakov tehotenstva sú citlivé, opuchnuté prsia v dôsledku zvyšovania hladiny hormónov.

Niečo obdobné zažívame aj počas predmenštruačného syndrómu. Aj preto je ťažké niekedy rozlíšiť, či bolesť prsníkov priradiť k tehotenstvu alebo PMS. AK by išlo o príznaky tehotenstva, tak pociťujeme napätie preto, že sa začína množiť a diferencovať mliečna žľaza.

Kým pri PMS časom pocit napätia v prsníkoch pozvoľna odoznie a prsníky sa stanú na pohmat mäkšie, pri možnom tehotenstve bolesť naopak pretrváva a nikam neodchádza.

Väčšinou citlivosť až bolestivosť prsníkov vymizne po prvom trimestri, keď si telo na zvýšenú hladinu hormónov zvykne. 

P.S. Približne od 12. – 16. týždňa tehotenstva sa začne tvoriť prvé mlieko, kolostrum.

»»»»»»»»» Prečítajte si aj: Je to tehotenstvo alebo predmenštruačný syndróm? 6 hlavných rozdielov.

 

2. Únava a málo energie ako príznaky tehotenstva

Patrí únava medzi najzákladnejšie príznaky tehotenstva? Na tehotenskú únavu sa podľa štatistiky lekárov sťažuje až 97% budúcich mamičiek. Nebojte sa, len málo z nich pociťuje takú extrémnu únavu, že zaspia aj v autobuse a zabudnú z neho vystúpiť 🙂

Nie je úplne známe, čo spôsobuje náhlu únavu v začiatku tehotenstva, pravdepodobne za to môže prudko stúpajúca hladina progesterónu. V kútiku duše verím, že úlohou tejto spavej nemoci je chrániť mamu i bábätko. Mama šetrí sily a bábätko hniezdi.

Asi nemá zmysel voči únave veľmi bojovať. Aj keď vás to bude lákať, odolajte zvyšovať denný prísun kofeínu. Namiesto neho sa zamerajte na železo. Vedeli ste, že až polovica budúcich mamičiek trpí jeho nedostatkom?

Vaša energia sa vám pravdepodobne vráti v druhom trimestri, únava asi naopak v treťom, kedy budete zápasiť s nárastom hmotnosti a nepokojným nočným spánkom.

3. Jemné krvácanie počas uhniezďovania vajíčka

Niektoré ženy majú mierne vaginálne krvácanie približne na 23. deň odo dňa poslednej menštruácie. Príznaky tehotenstva vylúčime, tu hovoríme o tzv. implantačnom alebo nidačnom krvácaní – príčinou je pravdepodobne uhniezďovanie oplodneného vajíčka do prekrvenej steny vašej maternice, kam vajíčko putovalo niekoľko dní po oplodnení vo vajíčkovode. Krvácanie je len veľmi slabé (drobné červené škvrny alebo ružovo – hnedastý výtok) a trvá deň – dva.

Niektoré ženy v čase obvyklej menštruácie pozorujú jemné špinenie. Namiesto menštruácie môže výjsť ružový až hnedý výtok. To je najčastejšie spôsobené tvoriacimi sa prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou.

Pozor! Upozornite svojho lekára, pokiaľ krvácate alebo špiníte, obzvlášť ak je to sprevádzané bolesťou, môže sa jednať o mimomaternicové tehotenstvo. 

4. Nevoľnosť alebo zvracanie ako príznaky tehotenstva

Pokiaľ ste ako väčšina žien, ranné nevoľnosti neudrú skôr, ako po mesiaci od oplodnenia (najšťastnejšie osoby sa im vyhnú úplne).

Niektoré ženy sa však začnú cítiť divne už skôr a u niekoho sa dokonca nedá hovoriť o rannej nevoľnosti, pretože by sme rovnako dobre mohli vravieť o nevoľnosti obednej a večernej, či skôr dennej i nočnej.

Asi polovica žien sa cíti naspäť vo svojej koži na začiatku druhého trimestra, pre ostatné úľava nastúpi väčšinou do ďalšieho mesiaca.

Prve priznaky. nevolnost. pachy
iStock

 

5. Zvýšená citlivosť na pachy ako príznak tehotenstva

Poznám veľa žien, ktoré poňali „podozrenie“ keď im ich nevyhnutná ranná káva zrazu nadvihla žalúdok. Určite poznáte veľa príbehov o obľúbených i neobľúbených pachoch, problémoch s kolegami v tropickom lete, obľúbených jedlách, ktoré ste zrazu nemohli ani cítiť.

Pravdepodobne za to môže stúpanie hladiny estrogénu. Ak áno, nazvala by som ho aj bezpečnostný hormón, pretože často zapína alarm v situáciách, ktorým by sme sa mali vyhnúť, aj keď možno ešte netušíme prečo (káva, zafajčené a nevetrané priestory, staršie jedlo).

6. Nafúknuté brucho ako príznak tehotenstva

Hormonálne zmeny na začiatku tehotenstva vo vás môžu vyvolať pocit nafúknutia, možno podobný, ako zažívate pred príchodom menštruácie.

To je dôvod, prečo vám niektoré oblečenie môže byť užšie v páse, aj keď vaša maternica je stále relatívne malá.

Prečítajte si tiež: Možné, pravdepodobné a jednoznačné príznaky tehotenstva

 

7. Časté močenie ako príznaky tehotenstva

Veľmi rýchlo po otehotnení zrazu zistíte, že sa kúpelňa stáva pre vás kľúčovou miestnosťou. Prečo? Jedným z dôvodov je, že počas tehotenstva hladina telesných tekutín (napr. krvi) narastá, čo zvyšuje tvorbu moču v obličkách a následne jej vylučovanie močovým mechúrom.

Tento syndróm môže začať asi po šiestich týždňoch prvého trimestra a pravdepodobne sa bude postupne zhoršovať, ako rastúce bábätko bude tlačiť na močový mechúr.

8. Zvýšená bazálna teplota ako príznak tehotenstva

Ak si meriate svoju bazálnu teplotu a zistíte, že zostala zvýšená 18 dní na jednej úrovni, ste pravdepodobne tehotná.

9. Vynechanie menštruácie

Ak máte pravidelný cyklus a vaša perióda nepríde včas, pravdepodobne si urobíte tehotenský test oveľa skôr, ako zaznamenáte niektorý z predchádzajúcich symptómov.

Ak však cyklus nemáte pravidelný, alebo ho až tak presne nesledujte, je pravdepodobné, že na tehotenstvo vás upozorní práve nevoľnosť, napätie v prsiach a časté cesty na záchod.

Prečítajte si tiež: 9 dôvodov iných ako tehotenstvo, prečo môže meškať menštruácia

 

10. Pozitívny tehotenský test

Napriek tomu, čo sa dočítate na obale, veľa tehotenských testov nie je dostatočne citlivé na to, aby zachytili väčšinu príznaky tehotenstva skôr ako týždeň po vynechaní menštruácie.

Takže ak sa rozhodnete vyskúšať tehotenský test skôr a získate negatívny výsledok, môžete to vyskúšať za pár dní znova. Ak držíte v ruke pozitívny výsledok, dohodnite si schôdzku so svojim gynekológom.

A čo ak je na teste druhá čiarka len veľmi slabá? Pociťujete príznaky tehotenstva? Prečítajte si, či môžete byť tehotná aj v tomto prípade.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (108 hlasov, priemerne: 4,30 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

 1. Moje zlaté, keď čítam tieto komenty, mám pocit, že som sa ocitla v skupine mentálne na úrovni škôlky…dookola tie isté priblblé otázky – je naozaj v dnešnej dobe nutné písať po fórach dátumy menštruácie a žiadať o radu takýmto spôsobom, keď v každej lekárni kúpite tehotenský test a v prípade neistoty máte svojho lekára?? A ešte si neodpustím poznámku ohľadom príšerného pravopisu takmer každej z Vás. Miesto sexu by sa Vám zišlo doučovanie.

 2. Zdravim potrebujem radu poslednu menstruaciu som mala 18.septembra a teraz mi meska uz 9 den vcera a predvcerom som vracala mam trosku citlive bradavky mala som v podbrusku jemne bolesti ale nic hrozne chut do jedla mam nesmiernu vsetko sa mi zda presolene lenze robila som si tehotensky test po 4 dnoch meskania menstruacie a bol negatyvny u lekara som este nebola trochu sa toho bojim

 3. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 4. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 5. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 6. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 7. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 8. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 9. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 10. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 11. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 12. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 13. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 14. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 15. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 16. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 17. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 18. Menzes mi meska piati den,minuly mesiac po menstruaci som mala bolesti pod bruskom krce v bruchu prsia ma moc boleli vetcinou mi byvalo na vecer zle ako na vracanie momentalne mi meska piati den svrbia ma prsia a brucho casto chodim mocit hlava sa mi tocieva obcas rano zvracam mozem bit tehotna?

 19. ahoj te chcela by son vas poprosit o radu mam taky zvlastny problem neviem ci som v tom mam castejsie bolesty v bruchu niekedy aj chrbat ma boli vopred dakujem za kazdy koment budem rada

 20. Dobrý den, nevim jak mam zacit, asi 10 dni mam nevolnosti, bolesti břicha kolem pupiku, aji jsem přibrala kolem zadku a na bocích, Acala jsem byt moc citlivá a tak jsem brečela kdyz me neco dojalo, boli me hlava, dnes jsem si delala test a byla tam videt ta druha caska bile, a pritom mam dostat sve dny az pristi tyden, zářím jeste stale beru antikoncepci tak ze sama nevim co se deje.

 21. Ahojte prosim vass poradte mii menstruacia mi meska 3dni ranne nevolnosti nemam ale mam taky pocit ako keby sa vomne nieco pohybovalo test som si este neapravila ani u gynekologa naj radsej by som cely den nic nerobila len spala je mozne ze som tehotna

  1. NIe, ešte sa ti nemá čo hýbať v bruchu. Prvé pohyby bábätka môžeš cítiť až o niekoľko mesiacov. Takže toto príznak nie je.

    1. Je to tak mila erika som tehotna dnes mi to test potvrdil uz len aby to aj doktor potvrdil nwm co budem robit lebo mam len 15rokou

 22. Ahojte babule no po prve kazda zena je ina ma inu stavbu tela atd takze kazda z vas pocituje tehotenstvo rozne moj nazor je ze ak meska menstruacia viac ako dva tyzdne treba spravit testy aspon dva a sup sup gynekologovi on vie najlepsie smile a kazdej tehulke drzim palceky a gratulujem

 23. čaute dievčence,prosím vas o radu meštruacia mi meška dnes je to 12 deň neviem čo sa deje… test mi ukazal že tehotna niesom možno to je s prechladenia ale nikdy tak dlho mi nemeškali tak prosím porďte mi niekto Cry

 24. Váš komentárahojte kocki mam pocit ze som v tehu no neviem to isto nechuti mi kava jem blbosti a vadia mi urcite veci napriklad ako ked sa hchlap na vonia atd. tak co si mam mysliet .dakujem.Miska poradte mi prosim. smile Big Grins Surprised

 25. Váš komentár Frown ahoj potrebujem pomoc..poslednu menstruaciu som mala minuleho mesiaca 12teho a dva tyzdne po menstruacii som len spinila s trochou krvou, trvalo to asi 5 dni, tento mesiac som menstruaciu vobec nemala, neviem ci som alebo niesom tehotna 🙁

 26. ahojte……prosim o radu

   

  poslednu menstruaciu som mala od 10 do 14 maja teraz som mala dostat znova ale este stale nic citala som o prvych priznakoch tehotenstva a okram rannych nevolnosti mam takmer vsetky test som si zatial nerobila ale podla priznakov mozem byt tehotna

   

  dakujem za odpoved zwinker

 27. ahojte……prosim o radu

   

  poslednu menstruaciu som mala od 10 do 14 maja teraz som mala dostat znova ale este stale nic citala som o prvych priznakoch tehotenstva a okram rannych nevolnosti mam takmer vsetky test som si zatial nerobila ale podla priznakov mozem byt tehotna

   

  dakujem za odpoved zwinker

 28. ahojte……prosim o radu

   

  poslednu menstruaciu som mala od 10 do 14 maja teraz som mala dostat znova ale este stale nic citala som o prvych priznakoch tehotenstva a okram rannych nevolnosti mam takmer vsetky test som si zatial nerobila ale podla priznakov mozem byt tehotna

   

  dakujem za odpoved zwinker

 29. Ahojte….moze mi niekto poradit?

  Menstruaciu som mala 31.12.2015 a dnes uz je 1.2.2016 a menstracia nikde, robila som si uz tri tehu testy a su negativne. ….cely cas mam plnsie prsia a som nafuknuta a citim strasne bolesti v podbrusku ale ostatne priznaky nemam ako nevolnost a unava…mozno tie priznaky suvisia aj stym, ze som pred dvoma rokmi potratila.. .neviem co stym. .za radu vopred dakujem

 30. Ahojte, cca pred 14 dňami som mala pohlavný styk s manzelom, a teraz mi meška menštruácia 3 den. Den pred plánovanou menštruáciou mi začalo byť nevoľno, bolesť žalúdka a čriev,pocit na zvracanie, caste grganie a bolest chrbta – krize.

  Ma zmyslel si robit uz teraz Test ?

  Ci mozen byt vobec tehotna alebo to bude skor vyroza?

   

  Prosím o radu, ďakujem.

  1. Ahojte
    
   ja mam teš taky pocit nevolnosty od 11.05 2016 je mi neako zle zvracam boli ma žaludok a 15.052016 som mala dostat menštruaciu a stale čakam
   budte taky dobry baby poradte neviem či mam ist k lekarovy alebo

  2. Ahojte
    
   ja mam teš taky pocit nevolnosty od 11.05 2016 je mi neako zle zvracam boli ma žaludok a 15.052016 som mala dostat menštruaciu a stale čakam
   budte taky dobry baby poradte neviem či mam ist k lekarovy alebo

 31. Ahojte. Cely tyzden mam krce v podbrusku a niekedy ked zacitim vonu jedla tak ma napne. Dnes som si rlbila test a bol pozitívny.

 32. Menzes som dostala 3.1.2016 no dlchsiu dobu mám nevolnosti.Zvraciam a test som si racej nespravila,ked menzes mam.Moze ist o tehotenstvo ci nie.

 33. Ahojte baby

   

  môžete mi prosím pomôcť prípadne poradiť smile

  čakám na menštruáciu, tak cca za 4 dni, no celý mesiac mám bolesti v podbrušku, mala som aj také cca 4-5 dní, čo mi bolo celý deň zle, najinzentívnejšie bolesti som mala počas ovulácie ale to sa mi nikdy ešte nestalo, myslela som, že ma roztrhne.

   

  Prechladnutá nie som alebo niečo podobné, môže to byť príznak tehotenstva?

   

  Prsia pobolievajú klasicky ako pred menzesom, akurát tak troška viac.

 34. Ahojte mam otazku 8 oktobra som dostala ms. Prvy den klasika silny druhy den postupne slabla ze do vecera bolo iba hnede spinenie treti den po kvapkach stvrty piaty den nic. To bola cela moja ms. Uz druhy tyzden ma boli podbrusko mam ho citlivejsie nafuknuta som jak balon. Trochu bolia krize aj prsia. Test negat. Co to moze byt mate niekto s tym skusenost dik za rady.

 35. Ahojte mam otazku 8 oktobra som dostala ms. Prvy den klasika silny druhy den postupne slabla ze do vecera bolo iba hnede spinenie treti den po kvapkach stvrty piaty den nic. To bola cela moja ms. Uz druhy tyzden ma boli podbrusko mam ho citlivejsie nafuknuta som jak balon. Trochu bolia krize aj prsia. Test negat. Co to moze byt mate niekto s tym skusenost dik za rady.

 36. Dobry vecer. Chcela by som sa opytar spala som s partnerom nirkedy koncom augusta ale od vtedy mi menzes chodi pravidelne je silny trva klasicky 6dni ale nemam ziadne priznaky tehotenstva ale mam pocit ze sa mi furt zvacsuje brusko. Prosim poradte mi som zufala. A test sa bojim si urobit lebo mam iba 19 rokov 🙁

 37. Dobrý deň chcela by som sa opýtať už druhý deň mám mierne bolenie v podbrušku a začali ma bolieť prsia z boku a kedže sa snažíme o babo ale test mi vyšiel negatívny tak neviem ako si to mám vysvetliť smile Ďakujem za odpoveď smile

 38. checla som sa poradit zacalo mi rast brucho bribrala som mam menstruaciu bola som na visetreniach ale marne doktor povedal ze niesom tehotna, ale ja sa citim ako bi som bola prvy mesiac som mala mesiaciky 2 krat zaciatkom potom koncom mesiaca tak to trvalo 3 mesiace teraz mam normalne ale mam pohiby vbruchu ako bi tam nieco bolo a napina sa mam vecsie prsia a jem to co bisom predtim nezjedla

 39. Váš Dobrí deň , chcela by som sa spýtať , keď som mala pohlavný vstyk a jeden deň som celý vracala , teplotu mala , bolesť krížov , je možné žeby som bola tehotná ? A mám pocit ako keby som mala aj mäkkšie prsníky , však to nie je príznak otehotnenia ?

  Poradili by ste mi prosím …?

  1. Ak si vracala ten isty den ako si mala sex, asi ti bolo zle z toho sexu
   A ak teda iny, ako ten, a iba jeden den ti bolo zle, to nebude tehotenskymi hormonmi, to zial trva dlhsie ako jeden den tie tehotenske nevolnosti… Normalne si mala gastrač. A prsníky bolia, nadúvajú sa tvrdnú – ako tehotenský príznak. Nie maknu.

 40. Dobry vecer

  mam divne pocity mala som intivny stik zhruba pred mesiacom mendzes som mala pred 3 tyzdnami bol kradsi aleaj slapsie teraz pocitujem pichane vo vajecnikoch aj nafuknute zhruba pred 2 tyzdnami som si robilatest bol negativni mam tmavsie aj jemne zvedsene bradavky a makke prsia moze byt tehotna

 41. Ahojte. Môžete mi poradiť? za posledný mesiac sa mi velmi zvacsilo brusko, mam citlive prsia na dotyk.. ale ked som si robila tehotensky test ttak mi vysiel negativny. Neviem si to vysvetlit porradite mi niekto?

  1. Môžte mi prosim vas pomôct menstruaciu som mala 31.do.6…..sex som mala po menstruaci bez kondomu potom sex 10.7 Neviem prečo ale zle mi nieje ani sami hlava netoci dety nemam a neviem preco mi ide z prsiach mlieko poradte mi prosim mozem bit tehotna….dakujem

 42. chcel by som vediet ci dieta v brusku dycha,je a pije cez pupok mamicky,lebo jeden pan to tak hovory ale ja s tym vobec nesuhlasim .Prosim vas odpovedzte mi.Vopred vam dakujem a budte pozehnane.

 43. Ahojte dostala som dneska rano menstruaciu a po obede mi skoncila vlmi ma bo

  Ii pod brusku a velmi ma bolia prsia a stale grcam neviem co to moze bit pitala somsa partnera ci to domna pustil a on povedal ze nie a este mi aj vinadall ze ked budem tehotna ale on to ani nechce ppcut a nasi ma zabiju poradte co mam spravit a ci to je tehotenstvo Cry Cry

 44. Ahojte dostala som dneska rano menstruaciu a po obede mi skoncila vlmi ma bo

  Ii pod brusku a velmi ma bolia prsia a stale grcam neviem co to moze bit pitala somsa partnera ci to domna pustil a on povedal ze nie a este mi aj vinadall ze ked budem tehotna ale on to ani nechce ppcut a nasi ma zabiju poradte co mam spravit a ci to je tehotenstvo Cry Cry

 45. ahojte, chcem radu prišla mi menstruacia skor mala som ju dva dni den nič a zas prisla ale uz slaba tmava krv ide zo mna mozem byt tehotna ? test mi vysiel negativny

 46. Ahojte.. uz tyzden ma boli tesne pod pupkom neviete co to moze byt ? nemozem is poradne ani na wvko (na velku) lebo predok pod pupkom to strasne boli krce.. a tak co to moze byt?

 47. 4 dni po menzese ma začali bolieť bradavky(zväčšili sa mi) a bolia ma doteraz do menzesu mam este 15 dní, posledná menzes bola normálna…..(nevidela som tam nic zvláštne). Bolesti v podbrusku a časté môčenie. ja by chcela len vedieť prsia a ma bolievaju pred menzesom často ale nie bradavky…..je to kvoli menzesu alebo možem byť tehotná?

 48. Ahojte… ze chcela son sa spyat .. vcera rano mi bolo strasne zle zvracala som, a pomaly uz som aj ocakavala menstruaciu, no dneska rano son ju dostala ale nevyzera to ako menstruacia ale skor ako spinenie .. prsia ma nebolia vobec ..ale mam bolesti pod bruskom, nechodim ani casto na zachod..ale bojim sa 🙁 je mozne aby som bola tehotna ?? Cry

  1. Rovnako ako 10 dalsich moznosti, co ti moze byt.
   Mozes byt kludne aj nejako “ ochorena“ co ma vplyv aj na priebeh menstruacie. Tak sup sup do lekarne , kup si gravitest a o pol hodku vies. A napis sem, ako to dopadlo.

  2. Dobry den chcem sa opytat neviem presne kedy mam dostat menstruaciu ,lebo som vynechala anikoncepciu ,minuly mesiac som mala len jeden den. Tento zatial nie len take mierne spinenie a pobolievanie brucha ako keby som ju mala dostat no stale nic.moze mi to meskat kvoli vynechaniu antikoncepcie alebo mozem byt tehotna? dakujem vopred za odpoved

 49. Ahojte

  Ja mám príznaky: casté mocenie, spinenie, nafúknuté brucho, ale moj partner to nevpustil do mna, aspon si myslim mozem byt v tom?

 50. ahoj, mam taky zvlastny pocit v podbrusku, je to ako steklenie,alebo skor akoby tep v podbrusku. Nemam zvecsene prsia, ani ostatne priznaky, aspom zatial………Co to moze byt,este som to nikdy nemala…dakujem

 51. Ahojte chcem sa opitat uz 2 tizdne som nedostala menštrulaciju a mam stale newolnosti a picha ma v podbrusu moze to byt naznak tehotensta ??

 52. ahojte. menstruaciu som mala pred 10 dnami a mam bolest v podbrusku uz tak tyzden, prsia ma tiez bolia, som unavena a nechuti mi jest a ani cigy. asi tak pred 3 tyzdnami som prestala brat HA a predmesiacom nam s priatelom praskol kondom. HA som brala skoro 3 roky. a testy su negativne mozem byt v tom??

 53. ahojte,chcem sa prosim opytat na silvestra sme sa s manzelom milovali 8krat zasebou bez ochrany,vo mne sa neurobil ale po 5min pauze sme sli zas je mozne bit tehotna po 5dnoch ,dnes mam cely den pocit zvracat,test bol negat.dakujem

 54. ahojte,chcem sa prosim opytat na silvestra sme sa s manzelom milovali 8krat zasebou bez ochrany,vo mne sa neurobil ale po 5min pauze sme sli zas je mozne bit tehotna po 5dnoch ,dnes mam cely den pocit zvracat,test bol negat.dakujem

 55. ahojte,chcem sa prosim opytat na silvestra sme sa s manzelom milovali 8krat zasebou bez ochrany,vo mne sa neurobil ale po 5min pauze sme sli zas je mozne bit tehotna po 5dnoch ,dnes mam cely den pocit zvracat,test bol negat.dakujem

 56. ahojte,chcem sa prosim opytat na silvestra sme sa s manzelom milovali 8krat zasebou bez ochrany,vo mne sa neurobil ale po 5min pauze sme sli zas je mozne bit tehotna po 5dnoch ,dnes mam cely den pocit zvracat,test bol negat.dakujem

 57. Dobrý den, mám taku otázku…..bola som pri gynekologovy, lebo mi meška menštruácia už 2 týždne…..ibaže doktor po vyšetrení ultrazvukom povedal že tehotná niesom…pichol mi vyvolávačku , no menštruáciu som ešte stále nedostala a už je to 6 den..mohlo sa stať že lekár ešte nezistil že som tehotná? a je to normálne že po pichnuti injekcii mám biele výtoky?

 58. ahojte, chcela by som sa spytat . v poseldnej dobe som si všimla že často chodim cikat , vždy pred tym ako som mala dostat kramy par dni , a aj teraz mam dostat , len sa chcem spytat že v čom je problem , lebo tehotna by som nemala byt kedže berem antikoncepciu a davam si pozor aj tak , som teraz v miernom strese a možno aj prechladnuta takže neviem čo si o tom mam mysliet . dakujem za odpoved

 59. ahojte,chcem sa opýtať….menštruáciu som mala dostať 09.09.2012….mešká mi to už asi ôsmy den,mám naúknuté brucho velmi…test som nerobila…a mali sme pohlavný styk …aká je pravdepodobnosť,že som tehotná?Ďakujem za odpoved….

 60. Zdravim no neviem ci som tehotna ale asi pravdepodobne to je 3 tyzdne dozadu som mala jemne krvave spinenie trvalo to 3 dni no a mesiac som nedostala a ani doteraz brucho mam nafuknute.robila som si tehotensky test az dvakrat a vysiel pozitivny bradavky mam precitlivene napina ma nevolnost mam bolesti pod bruchom a niekedy take bolesti ako na menstruaciu prosim poradte mi Rolleyes dakujem vopred za odpoved.

 61. Ahojte, mam otazku. Meska mi to 12 den, bradavky ma nebolia, no mam pocit nafuknutia a mocim viac ako by som mala. Testom neverim. Mozem nyt tehotna? Dakujem do predu za odpoved.

 62. mám už týždeň také slabé ako sa hovorí špinenie, ale nie je to normálna menštruácia akú som mávala skôr som mala hrozne silnú a teraz ma to zaskočilo, že mám len také nič 1 malá intimka denne robila som si dva tehotenské testy a oba mi vyšli negatívne. pobolievajú ma vaječníky môžem byť tehotná alebo nie už som unavená a neviem čo to môže byť …

  1. Ja som mala pred dvoma mesiacmi test,bol negatyvny a za tyzden som mala sex,po mesiaci (pred týždňom) som zistila že som tehotná…

 63. Prosim poradit, meska mi menstrucia asi tyzden, robila som si tehotensky test, ale vysiel negativny. Zatial nemam citlivost v prsiach, ale mam caste mocenie a naopak nemam nevolnost ale skor nechutenstvo k jedlu, velmi malo jem…je to nejaky priznak? Minuly mesiac mi menstrucia dost haprovala najprv som mala iba taky hnedkasty vytok a ked sa skoncis tak som dostala normalnu menstruaciu, vysvetlujem si to stresom. Mozno aj teraz je to stresom som nezamestnana a som z toho dost nesvoja, ale este sa mi nestalo, ze by mi tak dlho meskala menstrucia.

  dakujem Katka

 64. menzes mávam v oposlednom case na 19-20 den.

  po ovulke dostanem hned menzes. pokusame sa o babenko par mesiacov.Ma niekto tiez podobny problem?

   

  LU

 65. Ahojte,môže mať žena len tak ružové špinenie aj keď nie je tehotná?Pretože sa mi to nikdy nestalo,až doteraz. Je pravda,že pohlavný styk som mala,ale vždy chránený. A teraz mi už týždeň mešká menzes.

 66. Potrebujem pomôcť

  S partnerom sme spolu nespali ale on sa urobil a niesom si istá či si dobre potom umyl ruky a vnikol mi prstami do pošvy … zlakli sme sa a kúpili tabletku po. je šanca že by som mohla byť tehotná ?

  1. Moja zlatá, šanca je vždy. Niekto ani nemusí mať styk a môže ostať tehotná.. Keď si si kúpila „tabletku po“ a následne si ju aj dala, tak ti blahoželám – podarilo sa ti nabúrať hormonálny systém brutálnym spôsobom. Ale hlavne, že nebudeš mať dieťa.. Takže „problém vyriešený“.. Tak potom nechápem, kvôli čomu stresuješ?

 67. Ahojte, pokúšame sa o malinké už rok. Menštruácia mi mešká 12dní, užívala som duphaston pre úpravu, stále som menštruáciu dostala do 2dní po dobraní. 3týždne dozadu som mala jemné krvavé špinenie trvalo dva dni (mohlo ísť o uhniezdenie). Robila som si už 3 testy a stále negatívne. Práve teraz ma jemne začínajú pobolievať prsia. Aj bazálnu teplotu mám dlhší čas nad 37. Stále verím, a dúfam že som konečne tehotná, ale testy ma držia na veľkých pochybách. Mala som test s cit. 10. Čo si myslíte? Ku gyn. pôjdem o týž. Mal niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem.

 68. Ludia meska mi menstruacia, scitliveli bradavky a nejake cudne pohyby mam v brusku-hlavne pred spanim. NEMALA som pohlavny styk ale moja psychyka robi asi vela big green Ja uz neviem ale nahovaram si vselico, napr. aj to ze ma v noci niekto znasilnil a podob. hluposti. Ale vsak to nie je moznee?! Big Grins Big Grins Big Grins Big Grins

 69. Váš komentár

  Ahojte,priroda je fakt zvlastna,mozme sa chranit,mozme mat menzes a aj tak mame priznaky tehotenstva.To je moj pripad,tak ako v prvom tehu,kde sme sa o dieta snazili,tak aj teraz,kde uz druhe dieta neriesime,je mi mierne zle asi stvrty den/teplo?/,zvysena slinovost,ale menzes veselo,aj ochrana funguje/?/…….zajtra idem na krv,lebo z bradaviek po stlaceni mi kvapka mlieko,malicko a nie stale.

  Mam rozhadzane hormony?

 70. Ahoj.. je možne aby som otehotnela len z „kvapočiek lasky“? lebo ako čitam tie symptomy tak mi nieje veľmi do smiechu Confused prosim poraďte…

 71. dobrý den, mam len jednu otazku, ci na zaciatku tehotenstva ma kazda zena citlive prsia.?

  som po IVF 3 tt, mam doma rok a pol stare dietatko tiez po IVF.prve tehotenstvo som uz v 1.týzdni mamla prsia na prasknutie.teraz mam ine priznaky,len napätie v prsnikoch chyba.je to ok?

  dakujem

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Rolleyes Rolleyes Rolleyes Rolleyes Rolleyes Rolleyes

 72. Dobry vecer viem zze je to mozno dost hlupucka otazka ale robila som si 2 testy oba mi vysli pozitivne menstruacia mi meska 20 dni ja si myslim ze som tehotna ale niekto mi povedal aby som sa neradovala lebo ze testy mozu klamat moze to byt tak??,

 73. ahojte nwm ci som tehotna vsetky priznaky tomu nasvedcuju len tehotensky test vysiel negatyvne a nemala som vynechany mendzes a mendzess som mala normalny ziadne spinenie mozem byt tehotna ?

 74. Pre: linda

  Mne uz meskala aj 6 mesiacov a nakoniec mi zistili ze mam cystu na vajecniku takze sme to zacali riesit. Teraz mi meska 2 mesiace no a pocas toho meskania som mala pohl. styk pred 5 dnami takze dufajme ze mna to necaka.

 75. cawte, a ked nekdo nema uz 3 mesiace menstruaciu a spravil 2 testy a mal ich negativ tak to z coho moze byt ze nem a menstruaciu??? Cry Cry

 76. ahojte.

  mozete mi niekto pomoct. menstruaciu som mala dostat 8.augusta. odvtedy som si urobila dva testy, boli negativne. inak ma dost bolia prsia a hlavne prsne bradavky.

  menstruaciu mam nepravidelnu a mam mierne zvyseny prolaktin. o tehotenstvo sa pokusame uz 9 mesiacov. a mam dojem (niekedy), ze mam nafuknute brusko. ja uz neviem, ci si to nahodou nenahovaram.

  Confused

 77. smile No mne prave dva testy vysli negativne…inac tie priznaky su krasne popisane, avsak k nicomu ked ste matkou ani nie rocneho dietatka….v tom pripade je clovek unaveny vzdy, prisia ma tak dohryzene ze ani nevie ci su naliate alebo nie a mocit chodi tak ci tak neustale kvoli dojceniu…uvidim, o tyzden dam treti test….

 78. No ja som to nejako vedela uz v ten den prvy krat. Dva testy vysli negativne, ten treti som si urobila vyslovene len tak, ked sa ma doktorka pytala, ci nemozem byt tehotna, ze mi ide dat silne lieky…

  ja ze moct mozem ale asi nie…

  no a nakoniec hej

 79. Váš komentár

   

  s tým tehotenským testom úplne súhlasím.. aj mne najprv vyšiel negatívny výsledok a o dva týždne sa to zmenilo na pozitívny.. zwinker

Pridaj komentár