6. júl – Patrik, Patrícia

0

Patrikovia a Patrície majú latinský pôvod mena a znamená „urodzení“. Patrikovia sú tvrdohlaví a údajne si potrpia na svoj výzor. Patrície sú cieľavedomé, ale i vrtošivé.

Foto: Ingimage

 

Patrik

Mužské meno Patrik má latinský pôvod a jeho význam je „urodzený“, „patricijský“. Nositeľov tohto častého a populárneho mena oslovujeme Paťo, Paťko.

Patrikovia sa tvrdohlavo spoliehajú na svoje sily a len málokedy si dajú poradiť. Kladú veľký dôraz na svoj vzhľad, záleží im na tom, aby druhí ocenili ich výzor.

Často sa držia starého zlatého pravidla: „dvakrát meraj a raz rež“. Majú vo zvyku zvážiť problém zo všetkých možných uhlov pohľadu, opäť všetko premyslieť a až potom konať. Vyhnú sa tak mnohým nepríjemnostiam.

Patrikovia si musia dávať pozor najmä na preceňovanie svojich síl. Mohlo by to byť nebezpečné.

Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Ich šťastné farby sú žltá, modrá. Ochranné rastliny podbeľ, mäta, ochranné kamene avanturín a ruženín.

Patrícia

Ženské meno Patrícia je ženskou podobou mena Patrik. Nositeľky tohto mena oslovujeme Paťa, Paťka, Paťuška.

V určitých obdobiach sú Paťky prítulnejšie ako mačiatko. Ak sa odviažu, sú vrtošivé a neovládateľné. Sú tiež priateľské a zábavné.

Paťky majú pevnú vôľu. Vedia si sadnúť za stôl a nevstať od neho, kým nie je práca dokončená. V takých chvíľach vidia pred sebou len svoj cieľ a všetko ostatné ide bokom.

Zdravie majú dvojtvárne. Keď sú veselé, zdravie im slúži, keď sa utápajú v zachmúrenosti, sú náchylné na ochorenia. Patrície by si mali dávať pozor hlavne na dýchací systém.

Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú červená, biela. Ochranné rastliny podbeľ, levanduľa, ochranné kamene tigrie oko, topás a achát.

Patrície oslavujú meniny spolu s Patrikmi dňa 6. júla.

Copyright © TASR

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (7 hlasov, priemerne: 4,10 z 5)
Loading...

Pridaj komentár