Tehotenské storyTehotenské story

Pekelné muky letného tehotenstva (len pre silné povahy)

 Cindy Hrašková   22.06.2022   0

9 z 10 mužov ti potvrdí, že tehotenstvo je najkrajšie obdobie v živote ženy. Medzi nami dievčatami, 10 z 10 ti povie, že je to len hoax.

Keď si budeš chcieť overiť fakty a mýty, spýtaj sa najmä žien, ktoré vychytali tehotenstvo v lete. To je čisté peklo. Ale s mojimi radami to prekonáš. Ako keby si ani nebola tehotná!

Shutterstock

 

V lete sa ani smiať neoplatí

S veľkým bruchom v lete nielenže zaberáš miesto za dvoch, ale aj potíš sa za dvoch. Slané kropaje potu everywhere. Aj tam, kde by si vôbec nemyslela, že sa dá spotiť. Pod kolenom. Na lakti. Nad bradavkou. Pod bradavkou. Ako taká ťapa hľadáš tieň, do ktorého sa ešte s bruchom zmestíš. Ale je to náročné.

Nedajbože vychytáš MHD, kde nefunguje klíma. Keď si sadneš, ostane po tebe mokro, ako by si si cvrkla. Keď stojíš, steká z teba pot až do mláčky dole a ľudia ti začnú volať 112-ku, lebo si myslia, že ti práve odtiekla plodová voda.

»»»»»»»»» Prečítajte si aj: 8 dôvodov, prečo už nechcem byť tehotná.

Nedajbože klíma funguje, budeš určite kýchať. A kýchať znamená, že veľmi pravdepodobne si naozaj cvrkneš, nielen akože. Lebo tvoje múdre telo v rámci prípravy na pôrod vylučuje hormón relaxín a ten ťa uvoľní viac ako by si chcela.

Aj len tak zasmiať sa, že hihi-haha, sa ti môže stať osudným. Preto nos inkontinečnú vložku a radšej plač, lebo čo vyplačeš, to aspoň nevypotíš.

Nebuď spuchnutá!

Tehotné telo to má tak, že akosi zadržiava viac tekutín v tele, ako obyčajne. Preto sa ti môže zdať, že priberieš aj z pollitrovej minerálky. V teple sa tento jav ešte znásobuje – na pribratie ti stačí aj deci vody.

Často máš pocit, že nohy máš opuchnuté ako Shrekova Fiona, len o niečo menej zelené. A máš fakt problém. Žiadne také, že urob si radosť, choď si niečo na seba kúpiť. Čo asi tak? Stanové mestečko z Pohody? Nielenže si nemáš čo na seba obliecť, nemáš si na seba ani čo obuť. Ani do sandálov sa nezmestíš. Nevojde ti tam noha. Možno pár prstov ako tak.

Pripadáš si ako nafukovací hrad na Tyršovom nábreží, ktorému sa ako bonus šúchajú o seba stehná.

Máš dve možnosti. Môžeš sa ľutovať a plakať, čím sa zbavíš nejakej časti prebytočnej vody. Alebo si vylož tie objemné čongále hore a vizualizuj si, že po pôrode hneď schudneš najmenej pätnásť kíl – vody. Však je to príjemná predstava?

 

A ešte si aj škaredá?

Si veľká. Si spotená. A ešte aj chlpatá. Lebo ako asi sa máš pri tom objeme oholiť, že? Aby toho nebolo málo, ani opáliť sa nemôžeš ako normálny človek.

Namiesto letného zlatého odtieňa môžeš očakávať malé hnedé škvrny, ktoré začnú vytvárať škaredé mapy. Tehotenské hormóny kafrú ešte aj do pigmentácie tvojej kože. Nielenže si veľká, spotená a chlpatá. Si aj rapavá.

Chceš radu? Porozmýšľaj – samozrejme v noci, lebo to dá rozum, že keď si tehotná, tak v teple nezaspíš, ako sa vyvŕšiš na niekom, kto ti rád pripomenie, že tehotenstvo je najkrajšie obdobie v živote každej ženy.

P.S.1: Môžeš pri tom porušiť aj piate božie prikázanie. Veď ty si ho nezabila. To tvoje tehotenské hormóny.

P.S.2: Zdá sa ti môj článok pritiahnutý za uši, lebo ty si to takto nezažila? Good for you! Závidím ti ako štyri divé svine. Toto je moja skúsenosť, ktorá ma síce nezabila, ale za to ani 5x neposilnila pred pôrodom. Jediné, čo mi pomáha, je toto písanie. A zveličovanie, jasné, to k tomu patrí :)

»»»»»»»» Prečítajte si aj: Nie som fanda tehotenstva.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.4 z 5. Celkom 9 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised