Tehotenské storyTehotenské story

8 dôvodov, prečo už nechcem byť znova tehotná

 Jessica Dimas   29.09.2020   0

Kde sa len pozriem, obkolesená som samými tehotenskými bruškami a sladučkými, tučnučkými bábätkami.

Niekedy aj moje vaječníky ešte zavibrujú a nemôžem si pomôcť. Ale ja už nechcem viac detí. Logika mi velí, že nie som dosť silná, aby som si to celé zopakovala od začiatku.

Shutterstock

 

Moje telo je zradca a inštinktívny impulz, aby som rodila, kým sa dá, má občas dostane. Na moju horúčku za bábätkom zaberá krásna, studená sprcha. Niečo ako volanie, aby som za zobudila.

Ste na tom rovnako? Poďme napočítať všetky strachy tehotenstva a malých detí spolu:

Tehotenstvo

Uf. Ktorý trimester si želáte vybrať? Prvý je plný únavy a nevoľností, ak ste jedna z tých šťastnejších. Nevoľnosti, kvôli ktorým ležíte na gauči a nechcete sa pohnúť, iba si želáte, aby ste mohli vrátiť čas a zase sa cítiť normálne. Tie veľmi nešťastné žijú tri mesiace nad misou, neprestajne grcajúc.

Alebo čo tak tretí trimester, keď ste nafúknuté a obrovské, koža okolo brucha je natiahnutá a vyzeráte ako Santa Claus? Až na to, že nie ste až tak rozjarený, lebo tá ľudská bytosť vás udiera hlavou do maternice 24 hodín 7 dní v týždni.

Pôrod

Ach, pôrod. Prekrásny a svätý okamih, keď sa cítite ako palička na plnenie želaní, ktorú každý ťahá na svoju stranu. Vtedy naozaj zatúžite vrátiť čas, ale už je neskoro, tá jazda už začala a ty nemôžeš vyskočiť, sestra!

Šestonedelie

To obdobie, o ktorom nikto nechce rozprávať. Z brucha je nejaká divná masa, cítiš, ako sa ti v nej hýbu orgány. Sú ľudia, ktorí majú na robote starať sa o to, či si prvýkrát kakala. Celá tvoja dôstojnosť je hodená von oknom. Kontrakcie po pôrode sa podobajú na pôrodné bolesti, zvlášť ak máš viac ako jedno dieťa, vtedy sú zakaždým horšie a horšie. Nie. Poviem iba NIE.

Kojenie

Neustále tečúce mlieko, kamenné prsia, kojenie každých pár hodín, upchaté mliekovody, zápal prsníka... a o niečo neskôr, tvoje prsia zomrú.

Zbohom spánok

Nie je to tak, že sú bábätká stále iba hore. Oni sa zobudia a jedia, pozerajú na teba, kakajú, grckajú na sebe a potom možno znova zaspia. Zmeníš sa na zombiu, ktorá dúfa, že bude spať vtedy, keď spí aj dieťa, ale čakaj! Nezabúdaj, že tvoje druhé dieťa sa budí zarovno s rannou zorou a najmladšie to so spánkom vzdalo v tejto chvíli. Žiaden spánok! HAHAHA. Môžeš si oči zalepiť leukoplastom, aby ostali otvorené alebo také dačo.

Teplé jedlo

Pred časom si sa znova začala zoznamovať s teplou stravou – načo to rušiť? Zase budeš na začiatku, dohadovať sa s mužom, kto sa prvý naje, kým druhý podrží vrieskajúce dieťa a stopercentne to budeš práve ty, lebo veď.... prsia.

Prečítajte si tiež: Nie som fanda tehotenstva

Miluješ sedieť

Nie je to naozaj krásne, keď sa dívaš, ako sa tvoje deti hrajú na druhej strane izby? Ako ťa nechajú na pokoji viac ako 15 minút? A ty si môžeš užiť jednu luxusnú vec, ktorá sa volá sedenie.

Môžeš na niečo aj pomyslieť, bez toho aby tvoje myšlienkové pochody hneď niekto prerušil. Ak chceš mať ešte jedno dieťa, budú musieť prejsť ešte také dva roky, kým si budeš môcť znova v pokoji sadnúť. To je približne 731 dní mučenia duše a tela.

Tvoje telo

Pamätáš si, ako ti vlasy padali pár mesiacov po pôrode a ako si vyzerala s holohlavým kruhom hneď nad čelom? Už o rok neskôr budeš mať hrivu, ktorá sa nedá skrotiť. Nechcem ani len spomínať na hrôzy, ktoré sa ti diali v tvojich dolných partiách, ale buď si istá, že sa ti budú diať ešte oveľa horšie veci, keď znova otehotnieš.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 2.8 z 5. Celkom 24 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP

Všetko, čo ste sa chceli spýtať:

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised