ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 17.10.2017 | meniny má Hedviga  
RodímePôrodné príbehy

Rodila som za bankovky v súkromnej nemocnici Košice Šaca

 Ester/ blog   21.06.2017   4

Pre každú ženu - budúcu matku, je nesmierne dôležité, kde privedie svoje dieťa na tento svet. Ja som o takomto mieste snívala a bola som presvedčená, že som ho našla.

Čakáte 9 mesiacov, prežívate ťažké aj krásne chvíle, vyberiete si pôrodnicu, ktorá má perfektné preferencie a už stačí len tak málo- aby sa drobček vypýtal na svet. 

 

Ak nemáte to šťastie a vaše dieťa nemôže prísť na svet prirodzenou cestou, pristupuje sa ku cisárskemu rezu. Aj v tomto prípade máte veľké očakávania, vybrali ste si predsa súkromnú kliniku, kde platíte hneď, len čo prejdete prvými dvermi. Potom idete do ďalších a zase platíte, do každých dverí nosíte kópie bločkov, inak vás nevyšetria.

Neurobia vám EKG, nedostanete ani školenie predoperačné a podobne. Chodíte od dverí k dverám, pomaly sa už cítite akoby ste nakupovali v obchode, všade len tie bločky.

Hovoríte si, je to súkromná klinika, je to stále v pohode, je to správne, tak to má byť. Nebojte sa, ak zabudnete zaplatiť 6 eur a prísť s bločkom, oni vás od tých dverí otočia a pekne si na bloček počkajú.

Hovoríte si: súkromná klinika, za bankovky tu bude o vás poriadne postarané

Stále ste v pohode, hovoríte si, súkromná klinika bude tu o vás poriadne postarané, zabezpečíte vďaka bankovkám svojmu dieťaťu aj sebe hladký priebeh pobytu. A tak stále dokola hovoríte, súkromná klinika, súkromná klinika.

Ešte peňaženka nie je úplne prázdna, tešíte sa na svoje dieťa, financie idú bokom, veď ste si túto cestu zvolili sama.

 

Ono to ale postupne všetko na vás začne padať. Realita sa začne ukazovať a vzdušné zámky sa rýchlo sfúknu. 

Pýtate sa na ambulancii, či môžete mať manžela pri sebe, viete, že ide o cisársky rez, ale predsa táto klinika sa hrdí tým, že manželov, alebo blízke osoby k takémuto pôrodu púšťa.

"Toto predsa nie je Dr.House ani Ordinácia v ružovej záhrade Ha Ha".

A je to tu, prvá klamná informácia, oni vám túto mylnú domnienku nielenže vyvrátia, ešte vás aj vysmejú:  "To predsa nie je Dr.House ani Ordinácia v ružovej záhrade Ha Ha".

Tisnú sa vám slzy do očí, zhltnete a usmejete sa, tak to teda zvládnete sama. Len sa čudujete, prečo nemocnica klame a zavádza.

Aké sú možnosti? Na výber žiadne.

Prestanete sa čudovať a opäť myslíte len a len na svoje dieťa. Pýtate sa, aké sú možnosti pri cisárskom reze? Ani sa nepýtajte, samozrejme len spinálna analgéza. 

Tak prečo píšu, že si môžete formu cisárskeho rezu zvoliť sama? Nikto sa vás na nič nepýta, ste postavená pred hotovú vec. Na výber nemáte, nechápete, veď ste predsa mali informáciu, že na výber dostanete.

Bublina praskla.

Tešíte sa, že vám vaše dieťa priložia na prsia aj po cisárskom reze, ach ako sa tým hrdia. Neudeje sa to, aj napriek tomu, že vaše dieťa je v poriadku, ani im to nenapadne. Ležíte, čakáte kým vás dajú dokopy, chcete cítiť svoje dieťa a tak ste vďačná, že vám ho prinesú  na 2 minúty ku hlave. 

 

Rozmýšľate dokola, kde sa stala chyba. Máte na to 24 hodín na JISKe,

najťažšie chvíle vášho života. Rozmýšľate. Ste predsa na súkromnej klinike, prečo je to tu také zastarané, prečo o vás nikto nejaví záujem. Nespíte. Nechápete. Plačete. Počujete svoje dieťa, no tak skoro ho neobjímete.

Každá minúta sa neskutočne vlečie. Menia sa služby. Sestrička sa zavrie, zatiahne žalúzie, aby ste nevideli, čo sa tam deje a už sa jej do rána nedokričíte.

Konečne sa dostanete na izbu, myslíte si, že máte najhoršie za sebou, ste v krásnej izbe, je tam telka, čisto. Čakáte, že vás zoznámia s vaším drobcom, povedia ako sa o neho máte starať, ako sa zase hrdia rooming in.

Možno som len nemala šťastie na sestričky, ukáže vám ako prebaľovať a odchádza. Rooming in ako z knižky. Nevadí, máte svoje dieťa pri sebe, už zvládnete všetko.

Novorodenecké oddelenie? Vymaľované je to tam pekne. To je všetko.

Novorodenecké oddelenie, ach, deti ako kedysi dávno v starých zavinovačkách, starých košieľkach, nohy zavinuté v plienke, túto techniku vám pekne vysvetlia. Moderné novorodenecké oddelenie? Ale kdeže. Vymaľované je to tam pekne. :)

Som im samozrejme aj vďačná, zazmluvnili sme si doktora veľmi šikovného a profesionálneho, o tom niet pochýb, priviedol na svet moje milované dieťa a za to som mu nesmierne vďačná.

Buďte nohami na zemi

Nechcem týmto nijakú mamičku odstrašiť, vedela by som tu toho písať naozaj veľa. Chcem len, aby ste boli nohami na zemi, ono to potom bude všetko ľahšie, než sa sklamávať za každým rohom.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Najčítanejšie
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised