RodímePôrodné príbehy

Ako sa rodí v pôrodnici v Žiari nad Hronom?

 mamička Renátka   07.03.2019   0

V nemocnici Žiari nad Hronom som rodila minulý rok v júli, kde už som mala naplánovaný termín. Pokiaľ ide o mňa, prístup personálu hodnotím veľmi dobre a určite by som sa sem v budúcnosti vrátila.

Vytknúť nemám veľmi čo, je vidieť, že pôrodnica si na prístupe k rodičkám dáva záležať.

Shutterstock

 

Pohodlie a materiálne vybavenie 

Z toho materiálneho mi nechýbalo naozaj nič, pôrodnica do vybavenia pravidelne investuje, takže som mala všetko, čo bolo treba. Priznám sa, že počas samotného pôrodu som takéto veci aj tak nestihla vnímať, mala som čo robiť so sebou.

Nadštandard

Počas prvých dní po pôrode som mala k dispozícii nadštandardnú izbu, ktorú odporúčam každej mamičke.

Mala som pre seba vlastnú izbu s polohovateľnou posteľou, posteľou pre partnera, umývadlom pre bábätko, prebaľovacím pultom, kanvicu, chladničku, toaletou či televíziou.

 

Jediné, čo mi prekážalo, bola strava.

Keďže som bola po sekcii, mala som v ponuke ako pacient po operácii samé kašovité jedlá, čo teda nie je žiadna výhra asi v žiadnej nemocnici. Okrem toho bol na spoločnej chodbe automat na vodu, ale ja som mala vlastnú.

Odbornosť personálu

Hoci som nakoniec rodila cisárskym rezom, viem, že lekári spravili všetko preto, aby som mohla rodiť prirodzene. Takže som sa pred pôrodom poriadne unavila a vytrápila, ale sestričky aj lekár boli neustále poruke.

Oceňujem, že pri príchode ma nečakali žiadne papierovačky ani vyplňovačky. Okamžite po príjme ma vzali na pásy a všetko, čo bolo treba vypísať, robili už popri príprave na pôrod.

Dostala som vyvolávačku a celý čas mi sestričky poctivo vysvetľovali, aký postup ma čaká a aký to má význam.

Prečítajte si aj: Vyvolanie - indukcia pôrodu

 

Komunikácia s personálom

Lekár aj sestry boli komunikatívne a priateľské, všetko mi poctivo vysvetľovali, aj keď sa priznám, že v tomto som sa spoľahla na nich, pretože kvôli bolestiam som veľa vecí aj tak nevnímala.

Sestričky boli hneď k dispozícii aj po pôrode. Keďže po cisárskom sa musí mamička doslova rozchodiť, pomáhali mi, ale robili to s citom.

Ochotne mi povysvetľovali, ako sa starať o bábätko, ukazovali kúpanie, prebaľovanie, všetko, na čo som sa ich opýtala. 

Prítomnosť otecka pri pôrode

Z rôznych vecí, ktoré sa ponúkajú v pôrodnici, som mala záujem o to, aby mohol byť môj manžel pri pôrode. Za to za v žiarskej pôrodnici dopláca 20 eur.

Okrem toho som sa rozhodla pre epidurál, za ktorý som platila 130 eur, čo samozrejme nie je málo. Dopláca sa aj nadštandard - 20 eur za každý deň.

Nič z toho neľutujem, sú to veci, ktoré podľa mňa spríjemnia mamičke pobyt v pôrodnici.

Prečítajte si, čo vám môže ponúknuť pôrodnica Žiar nad Hronom

Celkový dojem bol u mňa výborný

Sestričky sa o mňa dobre starali aj po pôrode, ošetrovali ma, bábätko mi nosili pravidelne na dojčenie, nakoľko som ju prvé dni nemohla mať pri sebe.

Som hlavne rada, že všetko dobre dopadlo, pretože šlo o náročný pôrod, a našťastie lekári sú naozaj odborníci. Malá sa narodila zdravá a obe sme prišli doma v poriadku.

Pomáhali mi aj s dojčením, za čo som veľmi vďačná, lebo veľa žien po sekcii nakoniec skončí pri umelom mlieku. Poradila mi hádam každá sestra na oddelení, síce každá inak, čo bolo celkom vtipné, ale to pomohlo, a to je hlavné, nie?

kliknite na obrázok a ohodnoťte svoju pôrodnicu

 

Ako ste boli spokojní so svojou pôrodnicou vy?

Máte jedinečnú možnosť vyjadriť svoj názor a prispieť k zlepšeniu podmienok v slovenských pôrodniciach. Kliknite na obrázok a ohodnoťte svoju pôrodnicu. Ďakujeme!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.1 z 5. Celkom 12 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised