Mnoho časopisov, či internetových stránok vám ponúkne výpočet vecí, ktoré by ste mali pred pôrodom stihnúť zariadiť.
Čaká vás ale dôležitá, zodpovedná a krásna zmena vo vašom živote. Čo tak pred ňou ešte na chvíľku „vypnúť“ a splniť si v zozname pár aktivít, ktoré potešia telo aj dušu?
1, Spánok Niektorými ženami tak vytúžené slovo. Žiaľ, nedá sa s istotou tvrdiť, aké bude naše bábätko. Nechá nás chvíľku pospať alebo budeme celú noc v strehu? Z okolia už aj tak počúvame dosť hrôzostrašných výkrikov čerstvých mamičiek typu: „Chcem naspäť svoj spánok,“ „Dnes sme spali celé tri hodiny,“ a podobne.
Nenechajte sa odradiť. Do zásoby sa vyspať nedá, ale čo to ešte zachrániť môžete. Skúste celý deň prespať. Máte na to ešte nárok a utvrdí vás to v tom, že čím dlhšie spíme, tým viac sme unavení. A ak vás to nenaladí a nedodá energiu, aspoň budete mať po pôrode na čo spomínať.
2, Vaňa Prečo by sme si nemohli užívať ako slávne hviezdy? Šampanské už síce môžeme len to detské, ale inak nám v tomto rozmaznávaní nič nebráni. Spravte si relaxačný večer vo vani s penou a sviečkami. Pomôže vám to prečistiť si myšlienky. Pozor. Dôležité však je zásadne odháňať tie negatívne a stresujúce. Možno k tomu pomôže hudba a miska s ovocím.
3, Romantický večer pre dvoch Možno bude čas na romantiku hneď po prvých týždňoch, a možno až po roku či niekoľkých mesiacoch. Neriskujte to. Nájdite si reštauráciu, ktorú ste už dávno chceli navštíviť. Alebo si rezervujte stôl pre dvoch na vašom obľúbenom mieste.
Nečakajte kým romantická večera napadne vášmu partnerovi. Niekedy mužom detaily vážne unikajú a my tak zbytočne prichádzame o zážitky. Zrežírujte večer podľa seba a nechajte ho hrať vedľajšiu úlohu.
4, Filmový klub Ani deň osamote len s bruškom nie je na škodu. Napíšte si zoznam filmov, ktoré vás v živote najviac oslovili alebo motivovali. Potom už len stačí zájsť do požičovne alebo zohnať od známych. A vzdelávací večer môže začať. Pustite svojmu bábätku do bruška najlepšie filmové lahôdky podľa vašej chuti.
5, Milujte sa O deťoch sa niekedy vtipne vraví, že sú dobrou antikoncepciou. Po pôrode na nežnosti nebude čas ani chuť . Navyše sa to prvé týždne ani neodporúča.
Nebojte sa milovania . Ak vám to doktor vyslovene nezakáže kvôli rizikovému tehotenstvu, alebo vám to v neskoršom štádiu nie je nepríjemné, nezanedbávajte milostný život s partnerom ani v posledných mesiacoch. Stačí ho len usmerniť. Navyše obom to pomôže uvoľniť stres a napätie.
6, Dobroty pred dojčením Sú potraviny, ktoré v bezrizikovom tehotenstve môžete, ale pri dojčení pre vás možno zostanú tabu, aspoň počas šestonedelia . Takými sú napríklad tradičné slovenské polievky ako kapustnica či strukovinová polievka. Ak práve nemáte alergiu alebo nevoľnosti, doprajte si ešte za tanier slovenskej kapustnice či šošovicovej polievky. Napríklad strukoviny majú navyše vysoký obsah železa a iných hodnotných látok, ktoré telu nášmu telu len prospievajú.
7, Predsavzatia Nájdite si pred dňom D čas na písanie. Spíšte si, čo vás ešte láka a čo by ste chceli v budúcnosti dosiahnuť. S dieťaťom sny nekončia, naopak. Spokojná mamička, ktorá si ide za svojimi snami či predsavzatiami a nevzdáva sa ich s materstvom, svoju spokojnosť prenáša aj na dieťa.
Možno všetky plány nepôjdu presne tak, ako by mohli. Ale všetko sa dá prispôsobiť a ciest k cieľom je mnoho. Len sa ich nevzdávať. Je dobré si ich preto napísať a uschovať alebo prilepiť na viditeľné miesto. Tešiť sa z dosiahnutých cieľov sa s vami už bude o jedného člena rodiny viac.
Napadajú vám i ďalšie príjemné veci, ktoré by si budúce mamičky nemali pred pôrodom odoprieť? Napíšte nám komentár, radi sa dozvieme aj vaše tajné tipy.
Loading...