Kým rastie bruškoŽivotospráva

Tri signály, že vám v tehotenstve hrozia strie

 Annie   16.12.2015   0

Hoci v tehotenstve mávame veľa dôvodov, prečo sa tešiť, strie veľmi pravdepodobne nebudú patriť do kategórie ódy na radosť.

Thinkstock

 

Mini jazvičky na koži, najmä na brušku, prsiach, či bokoch, sa podľa prieskumov týkajú takmer 9 z desiatich tehotných žien.

A čo tá šťastná desiata žena? V čom tkvie tajomstvo jej úspechu života bez strií? Možno vás to prekvapí, ale nezáleží na tom, aké veľké tehotenské brucho pred sebou nosíte. Ani na tom, či sa budete každý deň mazať hocijakým zázračným krémom.

Úprimne, všetko je to o kvalite vašej kože, hlavné slovo má pritom genetika.

 

Má strie vaša mama?

Ak máte podobnú kvalitu kože ako vaša mama, ktorej sa strie prihodili počas tehotenstva, je tu šanca, že ani vám sa nevyhnú. Dôvodom môže byť nedostatok elastínu, ktorý zabraňuje tomu, aby koža praskala, spolu s kolagénom ju udržuje pevnú a pružnú. S tehotenskými hormónmi sa však veľmi nekamaráti.  

 

Ste mladá mama?

Čím mladšia koža, tým viac sa podobá gume: je pevná, napätá, no keď sa priveľmi roztiahne, môže pod silným tlakom prasknúť. Staršia koža, naopak, prirodzene stráca svoju pružnosť, nemusí vyvíjať toľko námahy, nenapína sa počas tehotenstva ako mladá koža.

 

Rýchlo ste v poslednej dobe pribrali?

Strie sa objavujú, keď koža nemôže držať tempo s rýchlosťou, akou sa rozširujú telesné proporcie. Postupné priberanie na váhe počas tehotenstva je asi najúčinnejšou prevenciou, ktorú môžete urobiť, ak chcete zabrániť vzniku malých jazvičiek na vašom tele.

Pokiaľ ste mali pred otehotnením normálnu telesnú váhu, dávajte si pozor, aby ste nepribrali viac od doporučených 12 – 16 kilogramov. Cvičenie, masáže, otužovanie (teplá – studená sprcha napríklad), ošetrovanie pokožky, to všetko sú v boji proti striám už len bonusy navyše.

Ak sa vám napriek všetkým radám sveta predsa len objavili na tele strie, vaše doživotné spomienky na tehotenstvo, skúste to brať s nadhľadom. Darovali ste predsa niekomu život, nejaká stria je proti tomu muška jenom zlatá.

9 z desiatich tehotných žien sa predsa kvôli pár jazvičkám nemôže zblázniť.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised