Kým rastie bruškoŽivotospráva

Otestovali sme alverde Mamaglück - kozmetiku určenú pre maminy

 Pavlínka Pavlíková   13.03.2021   0

V decembri sme vydali výzvu, prostredníctvom ktorej sme hľadali testerky pre sériu produktov alverde Mamaglück.

alverde NATURKOSMETIK je dm značka založená na báze rastlinných surovín.  Séria produktov alverde Mamaglück je vyvinutá s ohľadom pre pokožku ženy počas tehotenstva a čerstvého materstva. 

V januári sme vybrali 10 testeriek

  • 5 tehotných žien a
  • 5 čerstvých mamičiek,

ktorým sme zaslali balík troch produktov alverde Mamaglück . 

 

Balík pre každú testerku obsahoval:

alverde Mama telové maslo, 200 ml

Telové maslo pre tehotné ženy podporuje elasticitu a pružnosť pokožky počas tehotenstva vďaka hodnotnej kombinácii extraktu zo slezu, bambuckého masla a oleja z pupalky.

alverde Mama krémovo-olejový sprchovací gél, 200 ml

Rastlinné substancie sprchovacieho gélu s extraktom z divého slezu, ktorý má ochranné vlastnosti spolu s Bio slnečnicovým olejom pokožku vyživujú počas tehotenstva.

 

 

alverde Mama telový olej, 100 ml

Telový olej s výťažkom zo slezu, jojobového a olivového oleja dodajú namáhanej pokožke počas tehotenstva elasticitu a pružnosť.


Otázka: Ako často ste produkty používali? Na aké časti tela?

Naše dobrovoľníčky zobrali svoje poslanie viac ako vážne.

Až 7 z nich produkty používalo každý deň. Zvyšné 3 až 2x denne - po celý mesiac. Mali tak priestor získať z produktov maximum a všimnúť si, čo na to ich pokožka. 

Väčšina z nich aplikovala olej spolu s telovými maslom najmä na oblasť brucha, stehien a zadku. Testerkám vyhovovala konzistencia masla aj na suchú pokožku rúk.

Otázka: Pocítili ste na svojej pokožke zmenu? Stala sa viac elastickou? Ak áno, po akom čase ste si zmenu všimli?

Karin:

"Bežne sa natieram veľmi málo, mám skôr suchšiu pokožku. Počas prvého tehotenstva sa mi ani nevytvorili strie, tak som si vravela, ze pri druhom sa tomu tiež vyhnem a tak sa tomu veľmi venovať nemusím. Do reality ma vrátila kamarátka, ktorá ma upozornila, ze jej sa strie vytvorili až pri druhom tehotenstve. Určite by som siahla po nejakých prírodných produktoch, takže Mamagluck bol dobrá voľba. Rozhodne mi prípravky veľmi citeľne uľavili od pnutia a svrbenia."

Monika:

"Pokožku som začala mať veľmi suchú až tehotenstvom. Produkty mi pomohli."

Všetky testerky sa zhodli sa na tom, že pokožka je po použití jemná a vláčna. Čo sa týka tehotenského bruška - ženy vnímali po aplikovaní oleja okamžitú úľavu od pnutia kože na brušku. Danka  sa nám priznala, že po týždni používania sa jej podarilo zbaviť sa suchých lišajov na pokožke, s ktorými bojovala už dlhú dobu

Ako na testerky pôsobil Sprchový gél?

“Pri používaní iných prostriedkov som mala po sprchovaní vždy veľmi suchú pokožku, po použití Mamaglück tento problém úplne zmizol a to po veľmi krátkej dobe, približne 4 dni “. zhodnotila Elena.
 
Pri používaní sprchového gélu opisujú pocit hydratácie. Pokožka  bola iná ako po použití bežného gélu. Avšak, v dotazníku pribudla  aj poznámka - že práve svojou hydratačnou vlastnosťou, by testerka Ľubka neodporúčala gél pre potiace sa, resp. mastné telo. Sprchový gél je podľa nej vhodný pre suchšiu pokožku.
 
Monika by sprchový gél  ponúkla aj ženám, ktoré nie sú tehotné - na bežné používanie: “Nielen kvôli hydratáciíi pokožky, ale je výborný aj pri použití počas holenia, vďaka svojej vláčnosti ho veľmi uľahčuje."   Majka priniesla prirovnanie, že sprchový gél Mamaglück pôsobí - ako keď na vlasy použijete okrem šampónu aj kondicionér.

 

Otázka: Boli ste spokojná so vstrebateľnosťou produktov?

“Vstrebateľnosť je výborná, nemám rada, keď po použití dlho zostava mastný pocit, ale tieto produkty sa veľmi rýchlo vstrebali tak, aby bolo možné hneď sa obliecť.” opísala Karin.

"Áno vstrebali sa krásne a pritom zanechali na pokožke jemný film, ktorý príjemne voňal na koži" - opisuje skúsenosť Jasmína.

Všetky testerky sa v tejto otázke zhodli a vyjadrili úplnú spokojnosť.

Otázka: Ako na Vás pôsobí vôňa produktov? Čo Vám pripomína?

Väčšina odpovedí znela: pôsobila upokojujúco a príjemne.

Pýtali sme sa, čo im vôňa produktov pripomína.  Medzi ich odpoveďami zaznelo::  Kvetinová lúka, Vôňa detstva alebo aj  Nádych pokožky dieťaťa.
 
Ľubka napísala, že práve táto vôňa jej bude už navždy pripomínať jej prvé tehotenstvo.. Tak teda - vôňa tehotenstva? :)
 

Na otázku, ktorý produkt by odporučili kamarátke, padli rôzne odpovede:

  • 3 z nich by odporučili telové maslo
  • 1  sprchový gél
  • zvyšných 6 odporúča celú radu

 Jasmína je už na ceste do dm, aby kúpila produkty tehotnej švagrinej :)

Záverečné vyhodnotenie testu

Hlásime dobré posolstvo pre produkty alverde Mamaglück. 

Všetkých 10 žien by po produktoch alverde Mamaglück siahli znova, niektoré už plánujú kúpu ďalšieho balenia telového oleja. Testerky ocenili ekologický moment produktu alverde MAMA telový olej , a to - že je balený v skle. Tiež im vyhovoval pomer cena/kvalita. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Pavlínka Pavlíková

Ahoj, volám sa Pavlínka. Som študentkou andragogiky na UK a vo voľnom čase sa venujem športu, videjkám o vareni, pečeni, cestovaniu, oblasti beauty, ale aj histórií.
Najčítanejšie
Tehotenský kalendár
Náš TIP

Všetko, čo ste sa chceli spýtať: