ŠestonedelieNovorodenec

Vyrobte bábätku odtlačky ručičky a nožičky

 Marcela Beňová   07.11.2018   0

Prvé dni, týždne a mesiace po narodení dieťaťa patria k náročnému, zato však najšťastnejšiemu obdobiu v živote rodičov. Malé bábätka denne fotíme, odkladáme prvé vlásky či spomienky na chvíle v rodine.

Jednou z pekných drobností, ktoré si môžete vyrobiť aj sami, sú odtlačky rúk a nôh bábätka. 

shutterstock

 

Materiál na výrobu síce dostanete aj v špecializovaných obchodoch, no s trochou šikovnosti si takúto spomienku vytvoríte aj doma. Postačia vám k tomu len tri suroviny a štipka trpezlivosti.

Múka, soľ a voda

Na výrobu cesta na odtlačky budete potrebovať hrnček hladkej múky, hrnček soli a tri dcl vody. Podľa toho, či chcete vyrobiť odtlačky pre chlapca alebo dievča, môžete do vody pridať pár kvapiek ružového alebo modrého potravinárskeho farbiva.

Múku soľ a vodu zmiešajte a pomocou mixéra alebo ručne z nej vymieste pružné cesto. Pokiaľ je cesto príliš suché, pridajte ešte vodu. Ak ste to naopak prehnali s vodou, pridajte múku.

Keď je cesto hotové, rozdeľte ho na dve polovice. Tie vyvaľkajte do tvaru kruhu, prípadne pomocou príborového noža vytvorte srdiečko či napríklad štvorec.

Vyvaľkané cesto nesmie byť príliš tenké. Ideálna hrúbka je 1,5 centimetra.

shutterstock

 

Pokiaľ si odtlačky plánujete niekam zavesiť, pomocou slamky urobte v hornej časti otvor, cez ktorý budete môcť prevliecť stužku. 

Keď sú obe časti cesta vyvaľkané, odtlačte do jedného ručičku a do druhého nožičku bábätka. Pri odtlačku dlane dajte pozor, aby bola rúčka dostatočne otvorená a prsty ďaleko od seba.

Ak už sú odtlačok v ceste hotové, a vy ste s ním spokojná, uložte ich na plech vystlaný papierom na pečenie.

Odtlačky pečte na 100 stupňov tri hodiny. Po upečení môžete pomocou tenkej fixky na odtlačok napísať meno či dátum narodenia. 

Odtlačky je dobré vyrobiť čo najskôr, najlepšie v prvých týždňoch, kým je ručička aj nožička bábätka malá. 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised