5 trikov na tehotenské nevoľnosti

Annie 0

Väčšina tehotných žien strávi začiatky tehotenstva nie príliš romanticky, s hlavou nad záchodovou misou. „Ranné“ nevoľnosti sa objavia kedykoľvek počas dňa, v tej horšej verzii trpíme od rána do večera, celý deň, každý deň.

Ako si pomôcť? Dá sa to nejako, okrem trpezlivého vyčkávania, že to raz konečne prejde samé od seba, ako šibnutím prútika?

iStock

 

Zázvor

Koreň zázvoru (ďumbier lekársky) je tradičný čínsky liek na ranné nevoľnosti. Ak vás mučia tehotenské nevoľnosti, vyskúšajte zázvorový čaj – narežte zopár koliesok čerstvého zázvoru a zalejte vriacou vodou, alebo zázvorové sušienky, či sušený zázvor.

Proti pocitu na zvracanie môžete bojovať aj tak, že éterický olej zo zázvoru nakvapkáte na vreckovku, priložíte si k nosu a zhlboka dýchate.

 

Sucháriky, tyčinky na hryzkanie

Tehotenské nevoľnosti sú jediné nevoľnosti, na ktoré pomáha plný žalúdok. Vyvarujte sa hladovaniu, jedzte menšie porcie, ale častejšie, aspoň každé tri hodiny. Majte po ruke sucháre, krekry, tyčinky, keksíky, čokoľvek pod zub „na hryzkanie“ môže pomôcť.

 

Voda

Nevoľnosti môže vyvolať aj dehydratácia, preto netreba zabúdať na pitný režim a všade so sebou nosiť fľašku s vodou, ideálne chladnou a nesladenou. Keď je vám zle aj z vody, snažte sa piť aspoň po dúškoch, miesto väčšieho množstva vody naraz.

Prečítajte si tiež: 10 stravovacích rád proti nevoľnostiam v tehotenstve

 

Béčkové vitamíny

Proti nevoľnostiam sa odporúča aj vitamín B6 (25 miligramov 3x denne), buď vo forme vitamínového doplnku alebo voliť stravu, kde sa nachádza (banány, orechy, mrkva, zemiak, chudé mäso, ryby…)

 

Black list

Nájsť univerzálny zoznam „bezpečných“ potravín v čase nevoľností je ťažšie ako vymenovať to, čoho sa treba vyvarovať. Okrem alkoholu a kofeínu sú na čiernej listine cesnak, cibuľa, čili, korenistá, mastná, vyprážaná strava, ktoré môžu tehotenské ťažoby ešte zhoršiť.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 4,20 z 5)
Loading...

Pridaj komentár