ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Kým rastie bruškoDruhé, tretie,...

Prečo je ďalšie tehotenstvo nutne iné?

 MikSa   07.12.2017   0

Z celkom jednoduchého dôvodu, lebo to nie je prvýkrát:)

S výnimkou komplikácií sa toto tehotenstvo bude odvíjať s pocitom „déjà vu“ (už zažitého).

Prežijete ho menej intenzívnejšie a istotne viac pokojnejšie.

Nebudete celý deň listovať v príručke alebo „sedieť na telefóne“, aby ste sa dozvedeli, čo sa deje. Zdĺhave existenčné otázky o materskom inštinkte alebo o type matky, akou budete, už nie sú viac aktuálne.

shutterstock

 

Odpovede už poznáte.

Fyzicky môže byť druhé tehotenstvo úplne odlišné. Ranné nevoľnosti nemusíte pocitovať vôbec alebo naopak, môžu byť ešte intenzívnejšie. Niektoré ženy zbožňujú, že sú opäť tehotné a chcú, aby oné kúzlo nikdy nepominulo, iné to prežívajú a podstupujú ako nutné štádium na ceste k dieťaťu.

Okrem toho, popri vašom najstaršom dieťati, jeho otcovi, práci a domácnosti nebudete mať veľa času sledovať svoje rastúce bruško. S nevoľnosťou alebo bez nej, váš prvorodený sa na vás spolieha!

Čo staršie bábätko?

Pretože už máte jedno čarovné dieťa, ktoré vás naplno zamestnáva, pýtate sa azda, či budete vedieť milovať druhé dieťa tak isto ako prvé. Nebojte sa nič, len čo sa narodí, budete ho mať rovnako, ale hlavne inak rady. Je to jedinečný vzťah, ktorý si budete vytvárať ku každému vášmu dieťaťu, pretože sú rozdielne.

Je chybou postaviť lásku do kvantitatívnej roviny. Budete ľúbiť vaše deti odlišne, pretože ony sú odlišné. Dieťa, ktoré čakáte NIE JE kópiou toho prvého a vy tiež nie ste úplne rovnaká ako pri prvom materstve. Nie je teda žiaden dôvod ľúbiť všetky deti rovnako, a v tom je bohatstvo rodiny.

Pri treťom tehotenstve si všetky tieto otázky už nekladiete, lebo viete, že srdce nepozná hranice a že láska medzi bratom a sestrou je niečo zázračné a veľmi potrebné pre utváranie osobnosti...

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.8 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised