18. júl – Kamila (meniny a význam mena)

0

Meno Kamila nájdeme  v slovenskom kalendári 18. júla

Význam mena Kamila

Ženské meno Kamila má latinský pôvod. Je odvodené od mužského mena Kamil (oslavuje meniny 14. júla), ktoré v preklade znamená „chrámový sluha“.

Latinské camilla označuje osobu vznešeného pôvodu vhodnú pre kňažskú službu.

Kamila, meniny, vyznam mena
Lorna Roberts / Shutterstock.com

Kamila oslavuje meniny 18. júla

Nositeľky najčastejšie oslovujeme Kamilka, Kami, Milka.

Príjemné sú aj zahraničné verzie tohto mena: Camille, Camila, Millie, Milly.

Kamila je krásne meno, ktoré nie je celkom v našich končinách bežné a vyberajú si ho najmä rodičia, ktorí chcú pre svoje dievčatko ojedinelé, výnimočné meno.

»»»»»»» Prečítajte si aj: Zoznam dievčenských mien podľa dátumu.

História mena Kamila

Ženské meno Kamila sa vyvinulo z pôvodne starorománskeho mužského Camillus.

Vo Virgíliovom epose Eneida, ktorú napísal pár rokov pred prelomom letopočtov, bola Camilla kráľovná, ktorú dali slúžiť bohyni Diane a bola vychovaná ako „panna bojovníčka,“ Amazonka.

Na rozdiel od svojej mužskej obdoby, ktorá časom medzi chlapčenskými menami ustupovalo na obľúbenosti, Kamila sa stala veľmi populárnym dievčenským menom.

Známa Kamila

Známou nositeľkou tohto mena je Camilla, druhá manželka anglického korunného princa Charlesa. Jej kráľovská výsosť vojvodkyňa z Cornwallu je formálne  princeznou z Walesu, tento titul nepoužíva s ohľadom na svoju predchodkyňu, princeznú Dianu. 

Manželkou princa Charlesa sa stala až v roku 2005, hoci mali spolu vzťah ešte pred rokom 1973, kedy sa vydala za Parkera – Bowlesa. Kráľovská rodina ju však nepovažovala za vhodnú adeptku na matku budúceho anglického kráľa a nemohli sa vziať.

Camilla sa s manželom rozviedla v roku 1995, Charles s Dianou v roku 1996, hoci rozchod sa kvôli mimomanželským pomerom dostal na verejnosť už v roku 1992. Diana tragicky zahynula rok po rozvode.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár