Potrat alebo 4 iné možnosti

Elena Burešová 0

V čase korona krízy v každej rodine je asi viac obáv ako zvyčajne. Sú to nielen otázky ako spraviť deťom program, ako zvládnuť ulohy, ale aj otázky ohľadne budúcnosti. Aj také nečakané tehotenstvo však dokáže poriadne zamiešať karty. Čo však robiť, aké sú iné možnosti ako potrat?

Moje skvelé kolegyne, ktoré pomáhajú tehotným ženám v núdzi denne odpovedajú na tieto otázy. V tomto čase korona krízy majú veľa práce – ozývajú sa im nielen tehotné ženy v núdzi, ale aj tie, ktoré dávnejšie absolvovali potrat. Tu je vyjadrenie jednej ženy – je troška upravené, aby som zachovala jej anonymitu. Táto žena sa obrátila na Poradňu Alexis:

Ďalšie klientky – samozrejme so zmeneným menami: Elena sa nemôže pozerať na malé deti, lebo si uvedomí, že aj ona mohla mať doma také, keby… A Simona? Budí sa na to v noci, že počuje detský plač, trhá si od zúfalstva vlasy…

Ako teda riešiť nečakané tehotenstvo? Tu sú 4 možné organizácie, kde vám poskytnú fungované a odborné odpovede na vaše otázky. Samozrejme, so zachovaním anonymity.

Poraďte sa s Alexis

Poradňa Alexis pomáha v situáciách spojených s neplánovaným tehotenstvom. Kolegyne pracujú aj teraz počas koronakrízy a porozprávať sa s nimi môžete telefonicky: 0911 350 200, mailom: poradna@alexisporadna.sk alebo napísať cez kontaktný formulár, ktorý nájdete na webe: alexisporadna.sk . Povedia vám o iných možných riešeniach vašej situácie. Ale rozhodnutie je vždy na vás.

Linka pomoci pre týrané tehotné ženy

Pomáha ženám, ktoré sú týrané, vrátane tehotných žien. Na čísle 0800 120040 je k dispozícii 24 – hodinovú služba a umožňuje získať základné informácie o formách pomoci ľuďom nachádzajúcim sa v krízovej situácii. Dovolať sa dá bezplatne z celého územia Slovenka, zo všetkých sietí.

Femina pomôže v sociálnej núdzi

Ak máte obavy, či dokážete zvládnuť vaš rodinný rozpočet príchod nového človeka – opýtajte sa na radu vo Centre konkrétnej pomoci Femina. Pomôže a poradí, aké sú možnosti a ak bude treba, zabezpečí finančnú či hmotnú pomoc. www.centrumfemina.sk, t.č.: 0903 983 983, mail: feminalv@forumzivota.sk a takisto môžete aj s Feminou četovať na webe.

Finančná podpora pre tehotné matky v núdzi

Projekt Zachráňme životy funguje na darcovskom systéme. Donori každý mesiac posielajú financie, ktoré sa v plnej výške použijú na podporu tehotných žien v núdzi. Avšak nikdy sa nevyplácajú peniaze klientkám “na ruku”. Spolupracuje sa s ďalšími organizáciami, ktoré pomáhajú týmto ženám, sprevádzajú ich – aby nezostali samé, lebo sú vo väčšine prípadov bez opory partnera. Tento mesiac sa vďaka projektu narodil malý Lukáško. Viac info: www.zachranmezivoty.sk

Tieto projekty fungujú vďaka obetavým kolegyniam, dobrovoľníkom, tímu ľudí a samozrejme, darcom a podporovateľom. Chcem im týmto poďakovať.

Elena Burešová

Fórum života

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (4 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár