ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
RodímePôrodné príbehy

Pôrodnica v Lučenci: maximálna spokojnosť, ale druhýkrát si vyberiem inú

 Diskusia o pôrodniciach   01.05.2018   0

Ahojte maminky, budúce maminky. Rodila som v nemocnici v Lučenci a idem sa s vami podeliť o svoje skúsenosti s touto nemocnicou. Všeobecne som bola maximálne spokojná.

Pôrod ok

Ja som muža pri pôrode nechcela, ale keby áno, po absolvovaní prípravy a s poplatkom niečo cez 30 eur by to možné bolo. Pôrod som mala ok, prirodzenou cestou.

Prístup lekárov aj sestričiek bol super, aj napriek tomu, že bolo v ten deň veľa rodičiek a pôrodnica bola plná, mala som pocit ako by sa všetci starali len o mňa.

Ingimage

 

Šestonedelie

Rodili sme naraz dve maminky, každá v inom boxe, ale ani som to nevnímala. Neskôr sme boli aj spolu na izbe najprv samé dve a potom k nám dali ďalšiu maminku. Tak isto na oddelení šestonedelia nemám čo vytknúť, starostlivosť super, sestričky ochotné a milé.

Keď sa malá narodila umyli ju, obliekli, keďže bola noc a dosť zima a priložili mi ju na 5 minút. Potom ju odniesli a nasledujúci deň mi ju doniesli 3-krát na kojenie. Po 24 hodinách mi ju doniesli a už bola so mnou po celý čas. Domov sme odišli plne kojení.

Moje súkromie

Jedna vec ma však veľmi sklamala, a to bolo nerešpektovanie môjho súkromia. Áno, viem, že som nebola na nadštandardnej izbe a že sme boli na izbe 3, ale boli to maminky, čo boli tiež po pôrode, preto som sa pred nimi necítila hlúpo ani trápne.

Problém nastal, keď mama jednej spolubývajúcej (sestrička na inom oddelení), priniesla do našej izby jej manžela.

Jednak mi bolo viac než nepríjemné, že ma len pár hodín po pôrode, zničenú a polonahú pri kojení mojej dcérky očumuje cudzí chlap a po druhé som sa cítila ukrivdená, pretože môj priateľ mohol vidieť našu dcérku len cez sklo asi dve minúty a mňa na chodbe len chvíľu, zatiaľ čo pani, ktorá má v nemocnici rodinu, mohla mať svojho muža na izbe cez dve hodiny a takto narúšala naše súkromie. Keby som ja chcela, aby ma partner a mama prišli pozrieť na izbu, musela by som si zaplatiť nadštandardku, len pre to že v nemocnici nemám protekciu.

Veľmi ma to mrzí, lebo okrem tohto bolo všetko ostatné na 1* a dovolila by som si povedať, že nemocnica si zaslúži titul Baby Friendly Hospital, no aj napriek tomu pri ďalšom bábätku uprednostním inú nemocnicu.

príspevok k diskusii o pôrodnici Lučenec, autorka: macina_svk 

kliknite na obrázok a ohodnoťte svoju pôrodnicu

 

Ako ste boli spokojní so svojou pôrodnicou vy?

Máte jedinečnú možnosť vyjadriť svoj názor a prispieť k zlepšeniu podmienok v slovenských pôrodniciach. Kliknite na obrázok a ohodnoťte svoju pôrodnicu. Ďakujeme!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised