RodímePôrod

V minulom roku pôrody lámali rekordy. Viete, kde?

 redakcia   17.02.2017   0

V hlavnom meste sa v minulom roku narodilo viac detí ako hocikedy predtým. Rekordný počet pôrodov zaznamenali na všetkých troch pracoviskách.

Foto: Ingimage.com

"Na našich troch gynekologicko-pôrodníckych klinikách porodilo 8 129 žien, čo je o 200 viac ako rok predtým," uviedla Petra Stano Maťašovská, hovorkyňa UNB.

V histórii Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) je to najvyšší počet pôrodov vykonaných na našich pracoviskách. V UNB tak prichádza na svet v priemere 23 detí denne.

Rodičky sú zo všetkých krajov Slovenska a ich priemerný vek je 32 rokov.

„Rodičkám a novorodencom poskytujeme komplexnú a vysokošpecializovanú odbornú starostlivosť, aj preto si zrejme vyberajú naše nemocnice. V budúcnosti sa chceme sústrediť na zvyšovanie kvality tak služieb ako aj prostredia, v ktorom mamičky privádzajú na svet svoje bábätká,“ uviedol generálny riaditeľ UNB Miroslav Bdžoch.

Najväčšia nemocnica na Slovensku sa okrem prirodzených pôrodov špecializuje na rizikové rodičky, komplikované gravidity, operácie v tehotenstve, viacpočetné gravidity, vývojové chyby a aj na starostlivosť o nedonosených novorodencov vrátane kriticky rizikových stavov.

Vlani sa v UNB narodilo 109 dvojičiek a 5 trojičiek. Najmenšie bábätko, ktoré sa podarilo zachrániť, nevážilo ani pol kilogramu.

Súčasťou UNB je aj centrum reprodukčnej medicíny pre páry s poruchami plodnosti, jediné neprivátne na Slovensku, a tiež unikátne centrum pre trofoblastovú chorobu, ktoré sa špecializuje na nádorové ochorenia z gravidity.

„Patríme k špičke na Slovensku a naše tri pracoviská sa môžu v odbornosti porovnávať so zahraničím,“ doplnil Bdžoch.

Ich vysokú úroveň potvrdzuje aj akreditácia od EBCOG (The European Board and College of Obstetrics and Gynaecology). Gynekologicko-pôrodnícke a novorodenecké pracoviská má UNB v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda, v Nemocnici akad. L. Dérera a v Nemocnici Ružinov.  

Ak ste rodili v priebehu posledného roka, nezabudnite oznámkovať svoju pôrodnicu:

Sprievodca-porodnicami.sk 

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised