RodímeMuž pri pôrode

Muži skúšajú pôrodné bolesti

 Lenka Tinková   12.11.2013   0

Pradávny boj medzi mužmi a ženami sa dostáva do zvláštnych rozmerov. Čoraz viac mužov nám chce dokázať, že nie sme najväčšie trpiteľky sveta. Dokážu zvládnuť pôrodné bolesti? Niekoľko odvážlivcov splnilo sen mnohých žien. Vyskúšali si simulovaný pôrod.

Pochopili 

Výskumami je dokázané, že väčšina mužov má oveľa nižší prah bolesti ako ženy. Klincom po hlavičke takmer dostal manžel mojej známej, ktorá sa zvíjala v kontrakciách a on prehlásil :

„Veď to nemôže až tak strašne bolieť.“

Práve kvôli podobným expertom často túžime, aby si to vyskúšali.

Medzi prvými priekopníkmi patria dvaja Dáni, Dennis Storm a Valerio Zeno. Pre dánsku televíziu sa rozhodli podniknúť exeperiment. Na telo si nechali pripnúť elektródy, ktoré im postupne simulovali zvyšujúce sa pôrodné kontrakcie. Prvý z dvojice, Dennis, to nakoniec vzdal. Stupňujúcu bolesť nevydržal. Valerio Zeno „porodil“ po dvoch hodinách zosilňujúcich kontrakcií. Jeho pocity: „Neviem či sa niekedy odvážim manželke urobiť dieťa.“ Ostatne, pozrite sa na ich výkon sami a nebojte sa cítiť zadosťučinenie.:)

 

Hrdinstvo sa nevypláca

S oveľa väčším nasadením sa do rovnakého pokusu vrhli dvaja Američania. Hnala ich mužská pýcha. Vraj chceli manželkám dokázať, že pri pôrode trošku preháňali. Nemôže to byť až take strašné.

Vyhľadali preto miestneho gynekológa a nechali si pripevniť na telo podobné elektródy ako spomínaní Dáni. “Budem vracať, budem vracať,” kričal na prizerajúcu manželku onen statočný muž. Potom im bolo oznámené, že je to eštelen začiatok. A tie pravé kontrakcie eštelen prídu.

Ich zvíjanie postupne prešlo do vreskotu. “Dúfam, že táto bolesť bola už v škále sedem.” Obrátil sa na sestričku Američan. “Nie, to je zatiaľ len štvorka,” odpovedala. Muži nakoniec do kamery označili svoje vlastné mamy za hrdinky a prehlásili, že to bolo oveľa horšie než si dokázali predstaviť.

 

Zaujímalo by nás ako sa pri pohľade na manžela zvíjajúceho v pôrodných bolestiach cítila jeho žena, ktorej povedal, že pri pôrode preháňala. 

Vedecké poznatky

V roku 2009 si v Austrálskej televíznej šou celý pôrodný priebeh vyskúšal jeden doktor. Konečne vraj pochopil prečo mu ženy na sále pri pôrode preklínajú a nadávajú.

Podľa niektorých vedcov však táto šikovná mašinka s elektródami nemôže nahradiť skutočné kontrakcie. Jednak ich každá žena prežíva inak a jednak sú oveľa silnejším zážitkom. Najkrajšie na nich však je, že na konci tohoto boja je len obrovské šťastie a úľava. Nič nenahradí pocit držať svoje dieťa po prvýkrát v náručí. A tu mužskoženský boj ustáva, lebo je to rovnako silný zážitok pre oboch.

Nebojte sa vziať muža do pôrodnej sály. A ak bude o vašich bolestiach niekedy pochybovať, pustite mu náučné video:)

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised