Príprava na pôrodAko sa pripraviť?

Pôrod bolí. Vieme s bolesťou niečo urobiť? Vyskúšali sme.

 redakčný test   30.04.2022   0

Vedieť dopredu, čo môžete od svojho tela počas pôrodu a po ňom očakávať, je najlepší spôsob, ako jednoduchšie prejsť procesom hojenia.

Hoci sa každá popôrodná skúsenosť môže líšiť, existuje niekoľko bežných telesných zmien, ktoré je rozumné predvídať.

shutterstock

 

Jednou z bežných príčin bolestí po vaginálnom pôrode je natrhnutie hrádze.

Priestor medzi vagínou a konečníkom (perineum) sa počas vaginálneho pôrodu môže poraniť, resp. dôjde k jeho nástrihu ( z dôvodu rozšírenia vaginálneho otvoru).  Následne musí byť hrádza ošetrená alebo dokonca šitá.

Masáž hrádze ako prevencia

Štúdie ukazujú, že u žien, ktoré vykonávali v posledných týždňoch tehotenstva masáž hrádze, je menšia pravdepodobnosť natrhnutia hrádze alebo nástrihu .

U žien s lepšie vytrénovaným perineom sa menej vyskytujú trhliny a je menší dôvod na epiziotómiu (nástrih hrádze).

Okrem toho, že sa môžete vyhnúť natrhnutiu či nástrihom, tkanivo, ktoré prešlo pravidelnou masážou sa aj lepšie hojí.  Len v zriedkavých prípadoch, ako je predčasný pôrod alebo infekcia vo vagíne vám ju môže zdravotník neodporučiť.

Vhodný olej na masáž hrádze

Olej by mal byť kvalitný, gynekologicky testovaný a vhodný na intímnu oblasť.

Rozhodli sme sa k téme masáže hrádze urobiť redakčný test. Vo februári sme vybrali  spomedzi prihlásených 12 tehuliek, ktoré praktizovali masáž hrádze niekoľko týždňov pred svojim pôrodom.

Na tento zámer sme vybrali čistý organický olej, ktorý prešiel veľmi prísnym gynekologickým testovaním, aby bol úplne bezpečný aj pre ženy, ktoré majú problémovú a citlivú pokožku. Vybraným ženám - testerkám sme poslali Lansinoh, organický olej na masáž hrádze .

Toto sú ich konkrétne skúsenosti:

Pýtali sme sa: 

1. Mali ste skúsenosť s masážou hrádze aj pred týmto testom?

9x padla odpoved "nie", masáž hrádze sme pred týmto testom ešte nikdy neskúšali . Tri ženy s predchádzajúcou skúsenosťou ju opisujú takto:

Marianna: Pri predošlom tehotenstve som raz skúsila masáž hrádze bez špeciálneho olejčeka, mala som obyčajný olivový olej. Bolo mi to nepríjemné, nepokračovala som v tom. Nakoniec som mala nástrih.

Jennifer: Keďže je to moje druhé tehotenstvo s masážou hrádze skúsenosti mám. Nakoľko som aj pri prvom tehotenstve cvicila s "balonom" Epino, tak pred každým cvičením som začínala prave s masážou hrádze. V tom čase som však používala obyčajný detský olej.   

Anka: Áno. Masáž hradze som vykonávala aj pri prvom tehotenstve, ale nie veľmi často.   

 

Ako sa vám s Olejom Lansinoh pri masáži hrádze pracovalo?   

♥ Noemi: S produktom sa mi pracuje veľmi dobre, je príjemný, nedráždi. Mala som pred typm aj iný a musim povedať, že tento je najlepší   

♥ Zuzka: Účel bol určite splnený, no ocenila by som, keby bol ešte viac mastný, olejovitý.  Stačilo by ho nanášať menej krát:)

Michaela:  Celkom ok, možno tá aplikácia, zvolila by som lepší aplikátor, čo sa lepšie dávkuje

Marianna:  S produktom som spokojná. Masáž sa s ním vykonáva ľahko, bez bolesti.   

Klára: S olejom sa pracovalo dobre, nemala som pocit nejakej prehnanej mastnoty v daných miestach.   

Martina: Pracuje sa s ním dobre, super zloženie, nie je extrémne mastný, dobre sa vpíja do pokožky a necháva ju super hydratovanú ale nie mastnú.

Jennifer: Ako som už spomenula, pri prvom tehotenstve som používala detský olej. Vtedy som si myslela, že však aj to postačí. Po kym som však nevyskúšala masážny olej Lansinoh. Pracovalo sa s ním oveľa lepšie, a nemusela som olej aplikovať 5x nakoľko sa olej pekne postupne vstrebával, ako pravý masážny olej.                       

Erika:  Používanie produktu je jednoduché, pár kvapiek olejčeka, a urobiť si chvíľku pre seba, sústrediť sa a precítiť svoje telo.           

Magdaléna: Olej má príjemnú konzistenciu, a čo najviac oceňujem je, že je bez parfumácie a zložený z prírodných rastlinných zložiek, ktoré mi nespôsobujú vaginálne infekcie, na ktoré som citlivá.                       
S olejom sa pracovalo príjemne a masáž hrádze len spríjemnil.       

Anka: S produktom sa pracovalo veľmi dobre, zo začiatku som pociťovala jemné pálenie ale tento pocit po niekoľkých masírovaniach zmizol.   

Viktória: S produktom som zatiaľ veľmi spokojná, tak isto ako aj na masáž hrádze si ho tiež natieram na bruško keďže teraz sa mi pokožka najviac rozťahuje. Olej sa veľmi príjemne roztiera a rýchlo vsiakne čiže nemusím dlho čakať kým sa do pokožky vstrebe.   

Veronika: Produkt sam o sebe má príjemnú nenápadnú vôňu, pekne sa vstrebáva.   

Keby ste opisovali tento produkt svojej tehotnej kamarátke, čo by ste o ňom povedali?     

Marianna:  Kamarátke by som povedala o návode, ktorý je súčasťou balenia a podrobne opisuje ako sa masáž má vykonávať. Upozornila by som ju, že prvý krát môže byť masáž nepríjemná, ale netreba sa vzdávať. Ďalej by som spomenula, že olejček sa veľmi ľahučko rozotiera, je bez parfumácie a je možné ho použiť aj na potretie bruška. Nakoľko je olejčeka dosť a nie je šanca, aby ho žena spotrebovala celý len na masáž hrádze.       
Noemi: Hlavne asi to, že má viac využití. Je príjemný, nedráždi, má neutrálnu vôňu.       

Zuzka: Produkt je na prírodnej báze, bez arómy, čo oceňujem. Pomáha pri príprave tkanív pôrodných ciest na pôrod a určite by som odporúčala vyskúšať, keďže môže znížiť riziko natrhnutia alebo nástrihu. Je to to najmenej, čo môžme spraviť. Aj ked samotnú osobnú skúsenosť budem vidieť, až pri pôrode :)           

Michaela: Je to taký malý olejček, bez parfémov, mala by si ho začať používať niečo mesiac pred pôrodom. Cieľom je zvýšiť elasticitu hrádze prostredníctvom pravidelnej masáže. V inštrukciách presne nájdeš, akým spôsobom máš masáž vykonávať, je to jednodnuché. (podĺa toho, ako prežijem pôrod - poviem, či mi to pomohlo, či nie:)   

Klára: Olej na masáž hrádze je príjemný produkt s ľahkým použitím, ktorý pomáha zlepšovať elasticitu kože v oblasti hrádze. To pôsobí preventívne proti natrhnutiu pri pôrode.   

Martina: Je super a určite nech neexperimentujú a siahnu po tomto overenom. Odporúčam ho s tým, že je aj s návodom a nie je od neho všetko mastné, ale dokonale slúži svojmu účelu. Po mojich odporúčaniach tehotným kamarátkam som sa stretla len s pozitívnymi ohlasmi.                       
Jennifer: Kamarátkam som už odporučila spomínaný krém na bradavky, nakoľko som mala viacero vyskúšané a jednoznačne som odporučila ten Lansinoh. A inak to nebude ani s masážnym olejom. Nakoľko je pre mňa veľmi dôležité aby som vedela hneď fungovať po pôrode a vedela sa venovať dcérke,  ktorá ma 15 mesiacov a je aktívna. Preto je teraz pre mňa dôležité venovať sa svojej hrádzi čo najviac, aby trpela pri pôrode  čo najmenej.       

Erika:  Určite by som vyzdvihla jeho multifunkčnosť. Okrem masáže hrádze aj masáž bruška, ktoré tiež zostalo jemné a "povolilo" aj napnutie kože. A je skvelý aj na suchú kožu na rukách. A ak je ochotný partner, môžu z "testovania produktu" vzniknúť prijemné chvíle vo dvojici.           

Magdaléna:                                                        
Lansinoh je skvelý pomocník pri masáži hrádze, je príjemný, nespôsobuje infekcie a nie je potrebné ho po masáži umývať, keďže je zložený z prírodných zložiek.                                                           
Áno, to čo vyhovuje jednej tehotnej, nemusí vyhovovať druhej, ale určite by som kamarátku podporila, že za skúšku nič nedá a že verím, že jej bude vyhovovať a bude s ním spokojná . A v neposlednom rade je možné olej použiť aj na tehotenské bruško. Ja budem s olejom pokračovať v masáži hrádze až do pôrodu a verím, že mi to pomôže prežiť pôrod čo najpríjemnejšie bez poranenia, resp. bez väčšieho poranenia.   

Anka: Olej na to určený, ktorý plní svoj účel, bez parfumov a krásne zjemní pokožku nielen hrádze ale aj bruška :)       

Viktoria:  Olej je veľký pomocník, ktorý  verím uľahčí pôrod. Minimálne tým, že kožu pravidelným natieraním pripraví na väčší tlak a bude  elastickejšia.

Veronika:  Produkt by som si zakúpila počas tehotenstva už skôr a používala aj na bruško a neskôr aj na masáž hrádze.   

Ste zvedavé na finále ?

 

Všetky dievčatá, ktoré sa s nami podelili o osobnú skúsenosť s masážou hrádze s Organickým olejom Lansinoh,  majú termíny pôrodu v apríli a máji. Želáme im krásny pôrod jedinečných bábätiek a už o krátky čas sa ich na toto finále spýtame.

Tiež vás zaujíma, ako sa im rodilo, ako to vydržala hrádza, či malo zmysel tráviť čas jej masážou ...alebo, čo dôležité by sme sa ich ešte mali spýtať ? Položte testerkám aj svoju vlastnú otázku:


Vaše meno:

Váš e-mail:

Vaša otázka testerkám

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre účely vyhodnotenia a doručenia výhry. Viac informácií.

Výstupný článok vám potom pošleme na email, aby ste ho neprehliadli.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Tehotenský kalendár
Náš TIP