Kým rastie bruškoŽivotospráva

Budúce maminy, užite si tehotenstvo bez trápení!

 pr   28.08.2017   0

Tehotenstvo je určite najkrajším obdobím v živote ženy, no niektoré budúce mamičky dokáže deväť mesiacov v očakávaní poriadne potrápiť.

S čím najčastejšie zápasia, kým udržia vytúžené bábätko v náruči?

 

Nedajte striám šancu

Nejedna žena si z tehotného obdobia odnesie nepeknú pamiatku – strie. Červeno-fialové trhlinky vznikajú v dôsledku nedostatočnej elasticity kože.

Možno im predchádzať dodržiavaním pitného režimu a hydratáciou pokožky. Pri výbere krému, séra alebo oleja nie je rozhodujúca značka ani cena, ale zloženie produktu. Vyberajte produkty na prírodnej báze, bez parabénov, konzervačných látok a vône.

Ráno bez nevoľnosti

Ranná nevoľnosť je často výsledkom zvýšených hormónov v tele tehotnej ženy. Podľa názorov odborníkov ide o signál, že sa placenta vyvíja dobre. No príznaky nevoľnosti možno paradoxne zmierniť jedlom.

Stravujte sa pravidelne a v menších porciách. A to aj vtedy, keď práve nepociťujete hlad.

Nezabúdajte na zuby

Počas tehotenstva je o niečo viac zaťažovaná aj ústna dutina. Zubná sklovina v dôsledku zvýšenej kyslosti v slinách a ďasná sú prekrvenejšie a citlivejšie, čo spôsobuje ich krvácanie a ľahšie tak dôjde k infekcii.

K zdraviu neprispieva ani spomínaná ranná nevoľnosť a mnohé mamičky v dôsledku zvýšenej únavy neraz zabúdajú na pravidelnú zubnú hygienu. Preto sa odporúča navštíviť stomatológa počas tehotenstva aj viackrát.

 

Jedzte, ale dvakrát tak zdravo

Tehotenstvo a nezvládnuteľné chute aj na menej zdravé potraviny jednoducho patria k sebe. Pre hladký priebeh tehotenstva a správny vývoj plodu je ale dôležitý dostatočný prísun vitamínov a minerálov.

Omega-3 mastné kyseliny zohrávajú významnú úlohu pri vývoji plodu a rovnako aj v období dojčenia. „Tieto tuky totiž prestupujú cez placentu a do materského mlieka a takto ovplyvňujú správny vývoj mozgu, očí, vývoj vnútorných orgánov plodu. Rovnako znižujú riziko nízkej pôrodnej hmotnosti, atopického ekzému a autoimúnnych ochorení,” vysvetľuje popredná odborníčka na výživu MUDr. Alžbeta Béderová, CSc.

 

Telo si však omega-3 nedokáže vyrobiť samo, a preto je dobre siahnuť po kvalitných výživových doplnkoch. OmegaMarine Forte+ obsahujú vysoko koncentrovaný olej z čerstvých nórskych lososov, očistený od ťažkých kovov. Každá kapsula podlieha dvojitej kontrole, ktorá prebieha v laboratóriách v Nórsku a tiež v Olomouci. Výsledkom je maximálna zdravotná nezávadnosť a tento doplnok je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Vyskúšajte teraz mesačné balenie zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Objednávajte  z pohodlia domova na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na www.omegamarineforte.sk.

 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised