Kým rastie bruškoVýživa v tehotenstve

Magnézium pre budúce mamičky

 PR   26.03.2018   0

Kto to nezažil, asi nikdy nepochopí. Dočkať sa vytúženého dieťatka, zvlášť po dlhej dobe snaženia je obrovská radosť. Ten okamih, keď sa vaše zbožné túžby a predstavy zmenia na skutočnosť a vy to máte potvrdené aj od lekára: gratulujem! Čakáte bábätko. To sa vlastne ani nedá poriadne opísať. 

 

Zvládnem to?

No hneď po prvotnej radosti, s ktorou sa samozrejme podelíte so všetkými svojimi priateľmi a príbuznými prichádzajú aj prvé malé pochybnosti. Zvládnem to? Budem dobrá mama? Dokážem dať svojmu dieťatku všetko, čo potrebuje? Ochránim ho pred všetkým zlým, čo by sa mu mohlo prihodiť?

Iste, takých a podobných otázok sa nedá len tak ľahko zbaviť a rodič zostane vlastne až do konca života v neistote, či sa jeho dieťaťu niečo zlé nestane. Pre budúcu mamičku je však v čase, kedy bábätko ešte len čaká veľmi dôležité to, ako sa má ona. A to rovnako po fyzickej, ako aj po psychickej stránke.

Dôležitá je psychika

Psychika je naozaj dôležitá. Všetci dobre vieme, že za mnohé problémy a komplikované situácie, do ktorých sa dostávame môže práve stres a zvýšený tlak na našu psychiku.

Každá z nás má „tie svoje“ riešenia, no najväčšou oporou by mal byť vždy zodpovedný a milujúci partner. Vedomie, že sa mám o koho oprieť je na psychiku mamičky tým najlepším liekom. Až potom nasledujú kamošky a rodina.

Dôležité je aj naše telo

Nemenej dôležitou starostlivosťou počas tehotenstva je aj tá o naše telo. Iste, každá máme svojho lekára, ktorý nás kontroluje a keby bol nejaký vážny problém, včas nás naň upozorní. Dieťatko v našom brušku si totiž vyžaduje predovšetkým dobrú výživu – teda prísun všetkých potrebných živín, vitamínov a minerálov, ktoré pomáhajú malému dieťatku správne sa vyvíjať a rásť. Jedným z tých najdôležitejších je práve magnézium.

Počas tehotenstva hladina magnézia klesá a preto netreba zanedbávať jeho dopĺňanie. Magnézium je pre dieťa dôležité najme pre budovanie nervovej sústavy, stavbu kostí a orgánov. Mamičke zas pomôže aj počas kŕčov alebo proti prípadnému stresu.

Ak si vyberáte doplnkové magnézium, je dobré zvoliť si také, ktoré sa efektívne vstrebáva. Veľkou pomocou je nosič – látka, ktorá pomáha vstrebateľnosti magnézia. Veľmi užitočným nosičom je kyselina orotová. Je prirodzeného - biologického pôvodu. Nachádza sa totiž napríklad v zelenine, alebo aj v kolostre a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť. 

 

Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot®  od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.  

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 1.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Tehotenský kalendár - vyberte si video s vašim týždňom tehotenstva
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised