Kým rastie bruškoMóda (Out (or) fit)

Túžite po krásnych tehotenských fotkách? Vieme, ako na to!

 Marcela Beňová   02.08.2018   0

Očakávania nového potomka patrí medzi najkrajšie obdobie v živote mamičky. Čo raz viac žien si chce tieto chvíle uchovať v pamäti aj prostredníctvom štýlových tehotenských fotografií, ktoré zachytia radostný úsmev budúcej mamy a bruško ešte predtým, ako príde potomok na svet. Túžite po pekných tehotenských fotkách, z ktorých sa budete tešiť aj po rokoch? Inšpirujte sa našimi tipmi.

shutterstock

 

Kedy sa fotiť?

Kým prvý trimester býva pre mamičky neraz veľká záťaž a sprevádzajú ho ranné nevoľnosti či únava, v posledných mesiacoch sa ženy často cítia nemotorné a fotenie je to posledné, na čo myslia.

Fotografi odporúčajú fotenie v siedmom mesiaci, keď je bruško okrúhle a výrazné, ale ešte nie je priveľké a mamička pôsobí súmerne. 

Samozrejmosťou pri fotení by mali byť zábery z profilu, ktoré zachytávajú mamičku v lichotivej póze, keď síce vyniká okrúhle bruško, ale tvár, ruky i nohy pôsobia štíhlejšie a krk dlhší. Zo správnej vzdialenosti pôsobí zas budúca mamička vyššie a súmernejšie.

Aj mamička vyžaduje „styling“

Každú ženu trápi, ako sa na fotenie obliecť čo najkrajšie. Nebojte improvizovať a splniť si svoje tajné „modelkovské“ sny. Za bruško sa nehanbite a zdôraznite ho obtiahnutým tričkom či šatami. Ak túžite po štýlových moderne pôsobiacich fotografiách, zvoľte prúžkovaný top či priliehavý pletený svetrík.

Dlhé splývavé šaty pôsobia romanticky a nostalgicky, no a tie odvážnejšie môžu ukázať aj odhalené bruško. Pri fotení sa vyhnite klasickému tehotenskému oblečeniu ako aj nelichotivým vzorom, tmavým farbám a ťažkým materiálom. Naopak, sviežo a žensky pôsobí krajka, satén, kvetinové vzory a pastelové odtiene.

Fotografovanie s bruškom sa nezaobíde bez decentného líčenia. Budúca mamička vždy žiari láskou a radosťou, preto sa nemusí spoliehať na množstvo líčenia. Stačí zvýrazniť oči, pery, vyplniť líniu obočia a pridať púder, aby ste sa vyhli zbytočnému lesknutiu.

shutterstock

 

Príjemné prostredie, jemné farby

Mamičky, ktoré sa na tehotenské fotenie tešia, alebo im nechýba predstavivosť, nebudú mať s vymýšľaním vhodného pozadia či témy problém. Ak však nie ste príliš exhibicionistický tip, zvoľte jednoduchosť a prirodzenosť.

Každé ročné obdobie prináša prírodné kulisy, ktoré pôsobia štýlovejšie než akékoľvek fotografické štúdio. 

Vyberte sa do parku, na prechádzku k jazeru, alebo na osvedčenú cestičku lesom, kde nájdete množstvo krásnych kulís. Nikde nevynikne tehotenské bruško krajšie než na lúke zasypanej poľnými kvetmi či pod korunami stromov. 

Základom krásnej fotografie je svetlo. Aj tu platí, že nič nepôsobí lepšie, než prirodzené svetlo, ktoré nenahradí nijaký filter. Najkrajšie svetlo zachytíte skoro ráno či naopak podvečer a pred západom slnka. Mäkké príjemné svetlo dodáva teplo a intimitu celej fotografii a aj vaša tvár bude pôsobiť jemnejšie a nežnejšie.

Nezabudnite na veselé rekvizity

Ak túžite po tehotenských fotografiách, ktoré vám budú závidieť všetky kamarátky, či sa chcete jednoducho odlíšiť, nezabudnite na drobné rekvizity. Dobrý nápad aj overená klasika dodá fotke šmrnc a atmosféru, ktorá vám pripomenie krásne tehotenské obdobie čakania na bábätko.

Čo vziať so sebou na tehotenské fotenie? Mamičkám pristane kvetinový venček, výrazné náušnice či náhrdelník. Peknú fotku dotvoríte topánočkami pre bábätko, medvedíkom či bábikou, na ktorý sa môže potomok po narodení tešiť, balónmi či tabuľkou s očakávaným dátumom narodenia či menom dieťaťa. 

Máločo však pôsobí krajšie ako fotografia s budúcim oteckom či rozradosteným súrodencom, ktorí sa už bábätka nevedia dočkať. Ak sa rozhodne spojiť tehotenské fotenie s rodinným, nezabudnite sa spoločne zladiť, či už v jednotnom štýle, alebo v rovnakých farbách.

shutterstock

 

Oplatí sa investovať do profesionálneho fotografa?

To záleží od vašich finančných možností a tiež od toho, na čo fotografie chcete použiť.

Ak si túžite z tehotenských fotiek pripraviť fotoknihu či použiť najkrajšiu fotografiu na fotoobraz, ktorý bude zdobiť vašu domácnosť, potom sa obráťte sa odborníka. Ten vám zaručí, že vaše fotky budú vyzerať tak, ako ste si vysnívali, a kvalitnú prácu môžete neskôr využiť na rôzne účely.

Ak však máte spoľahlivý fotoaparát aj doma a manžel či niekto z rodiny má dobré oko, môžete si pekné zábery urobiť aj samy. Ak nie ste typ, ktorý sa vyžíva v pózovaní pred cudzími ľuďmi, budete sa cítiť v rodinnom kruhu príjemnejšie a uvoľnenejšie. 

Výhodou profesionálneho fotografa je, že vám poradí, ako sa správne otočiť, obrátiť hlavu či kam pozerať, prípadne už vie, ako zachytiť správne moment. Ak sa teda rozhodnete pre fotenie bez neho, nezabudnite sa predtým inšpirovať štýlovými fotografiami, ktoré nájdete na internete. 

Na záver sa držte jednoduchého pravidla- vystrite sa, usmievajte a buďte samy sebou, pretože viac ak pekné šaty či správna póza je zachytenie úprimnej a prirodzenej emócie. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised