Kým rastie bruškoMóda (Out (or) fit)

Sprievodca šatníkom modernej tehuľky

 Zdenka Havlinová   13.06.2014   0

Tehotenský šatník je síce nutnosťou, ale nemusí byť výberom na zaplakanie. A už vôbec nie zmesou všetkého možného, čo sa k nám dostalo akosi samovoľne. Práve naopak, každodenné oblečenie môže byť v tehotenstve nekonečným zdrojom dobrej nálady a pozitívnych emócií. Poďme sa spolu pozrieť do šatníka modernej tehuľky.

… kedy nové kúsky nakupovať?

Čím skôr, tým lepšie. Nové kúsky do šatníka nielen potešia, ale prinesú mnoho ďalších výhod. Čím skôr začneme tehotenské oblečenie nosiť, jednoducho ho tým dlhšie využijeme.

Moderné tehotenské modely sa prispôsobujú rastúcemu brušku a zvyčajne ich možno nosiť nielen v rannom štádiu tehotenstva, ale i v období po pôrode. Rozhodne netreba očakávať, že ho odložíme hneď po pôrode.

Celých deväť mesiacov sa naše telo menilo a pripravovalo na pôrod. Potrvá nejaký čas, kým sa telo dostane do normálu a pôvodných kriviek. Tak ako sa s nami tehotenské oblečenie zväčšovalo, bude sa s nami aj zmenšovať.

Špeciálne tehotenské modely majú  navyše rafinované detaily, ktoré uľahčujú napríklad pohodlné dojčenie bábätka.

... nosme iba to, čo nám naozaj vyhovuje!

Ak sa nemáte vo svojom oblečení - vo svojej druhej koži cítiť naozaj príjemne, nenoste ho. Ani preto, že nám ho v dobrej viere požičala kamarátka.

Počas tehotenstva nás zmetajú premenlivé emócie a hormonálne búrky – a oblečenie by k tomu rozhodne nemalo prispievať. Zachovajme si svoj štýl, ktorý máme radi a pristane nám! Vyberajme si a požičajme si len to, čo nám vyhovuje.

… ale keď to stojí tak veľa.

Nenechajte sa zmiasť. V skutočnosti tehotenské oblečenie nestojí až tak veľa a s niekoľkými rozumnými rozhodnutiami sa to dá zvládnuť.

Tehotenská móda využíva naozaj kvalitné materiály, ktoré šetria z dlhodobého hľadiska. Oblečenie nestráca na kvalite ani častejším nosením. Čím skôr začneme bežný šatník obmieňať, tým viac času máme na postupný nákup tehotenského oblečenia.

Dobrým krokom je však vhodný výber základných kúskov tehotenského šatníka, ktoré budeme môcť skvele kombinovať. Biela blúzka je nadčasová klasika, ktorá nikdy nesklame. Jeden tmavší spodný diel, vhodný na elegantný outfit zachráni pri spoločenských stretnutiach.

Výhodné sú tiež modely, ktoré možno nosiť celoročne. Trojštvťové rukávy sú dosť vzdušné a ľahko ich možno kombinovať aj s teplejším svetríkom či kabátikom.

Tehotenské rifle patria k najobľúbenejším každodenným kúskom oblečenia – v tmavších alebo sýtejších farbách sa napríklad špinia menej.

… spodné prádlo netreba podceňovať.

Môže byť funkčné a zároveň krásne.Tehotenská podprsenka má špeciálne košíčky, ktoré sa nosením naťahujú a prispôsobujú rastúcim prsiam. Ale môžeme si zvoliť už počas tehotenstva dojčenské podprsenky, ktoré tiež poskytujú dobrú oporu a sú prispôsobené na dojčenie. Nekupujme ich však do zásoby vopred....po pôrode sa prsia môžu zväčšiť až o dve čísla.

»»» Potrebujem špeciálnu podprsenku na dojčenie?

Nový tehotenský šatník, ktorý je trendy a dokonale nám sadne, nám bude prinášať každodenné potešenie v období, kedy sú naše emócie zvlášť dôležité. Spolu s nami ich totiž prežíva aj naše okolie a hlavne naše bábätko rastúce v brušku. :-)

 

Viac na www.babybelly.sk

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised