Ako sa mení otec: prvé, druhé, tretie dieťa

Devce 0

Hovorí sa, že rodičovstvo sa mení s každým ďalším dieťaťom. Nielen mamy, aj otcovia sa menia. Vtipný pohľad na to, ako to väčšinou prebieha a ako to prežíva otec, keď pribúdajú do rodiny deti, nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Otec a záujem o bruško

Prvé tehotenstvo:

Hladká bruško, teší sa aj z pohybov vo vašom tráviacom trakte a vy nemáte to srdce povedať mu, že to nebolo bábätko… Prikladá ucho k bruchu, zháňa fonendoskop, aby počul srdiečko svojho potomka.

Druhé tehotenstvo:

Usmeje sa, keď vidí, že vám brucho vyskočilo, občas naň položí ruku, či sa krpec nepohne výraznejšie.

Tretie tehotenstvo:

Pokúsite sa dať mu ruku na brucho, resp. ho upozorniť na spartakiádu, čo nenarodený cvičí. Precedí „No a?“ Už to predsa videl pri prvých dvoch.

Prečítajte si aj:

Starostlivosť o mamu z pohľadu otca

Prvé tehotenstvo:

Prečo sa zohýbaš? Ja ti predsa tie šnúrky zaviažem. Sakra, zas berieš ten ťažký nákup (napríklad liter mlieka, chlieb a kilo banánov)? Ti to vezmem, nie? Dávaj na seba pozor, oddychuj, šetri sa.

Druhé tehotenstvo:

Bohatstvo, sa s ním toľko nenaťahuj, vie už predsa chodiť, nie? Staršie dieťa, cca 10kg, po celom dni vykladania a skladania na preliezkach, ktorého svedkom síce priamo nebol, no uzrel, že nesiete dieťa večer do postieľky. Čo si nejdeš ľahnúť? Tie riady počkajú do rána.

Tretie tehotenstvo:

Dnes je iba cestovina? Keby si sa zajtra nudila, zves a vyper záclony, alebo aspoň umy okná. Noc je ešte mladá, dávno sme nemali bábovku, nespravíš? Keď už budeš vonku s deckami, stav sa v obchode a vezmi kartón mlieka, malo by byť v akcii.

Otec pri pôrode

Prvý pôrod:

Nesmie pri ňom chýbať, chce vidieť svoju ratolesť hneď v prvých sekundách, chce byť oporou svojej drahej predsa, dojatím slzu uroní.

Druhý pôrod:

Áno, ak to vyjde, rád sa zúčastní, už pre ten lepší prístup doktorov. A naposledy v eufórii zabudol aj, že bral foťák. Na prvej fotke je dieťa už vyumývané a aj tá (fotka) je roztrasená. Tentokrát to rozhodne lepšie zdokumentuje!

Tretí pôrod:

No ak to musí byť a bude mať cestu okolo, tak sa staví. Inak by tam ani nemusel zavadzať, no nie?

Prečítajte si aj:

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár