Kým rastie bruškoAko sa žije v brušku

Tehotné družičky si zaslúžia medailu

 Gréta Čierna   13.08.2019   1

Keď som na kamoškinu svadbu okrem daru a pohľadnice, ktorá hrala svadobný pochod, brala aj tehotenské brucho, vedela som, že to bude náročné.

Na druhý deň som však bola presvedčená, že tehotným družičkám by sa mali rozdávať medaily za statočnosť.

shutterstock

 

Šaty už nie sú problém

Najkrajšou starosťou na svadbe, či sa vydávate, ste družička alebo len držíte stráž pri knihe hostí, je nahodiť sa. Dám si sukňu do áčka, retro šaty, dlhú róbu alebo dačo krémové, čím zaručene vytočím nevestu?

S bruchom tento problém odpadá. Hľadáte čokoľvek, čo zapnete. Módne žurnály pre tehotné s dobrým úmyslom radia, dať si pohodlné šaty a zaujať radšej doplnkami. Haha!

Mám pre vás dobrú správu. Čokoľvek si dáte, máloktorý družba sa za vami otočí, pokiaľ nie je umelecký fotograf tehotných žien, pravda? Pokojne sa teda oblečte do niečoho vrecovitého z teplákoviny a u muža si vyplačte novú zlatú retiazku či drahú kabelku. To je tá správna investícia pre tehotnú družičku.

 

Mnohým babám je ľúto, že nejdú za pekné. Tak si aspoň naložte o koláč viac. To si kočky v upnutých robách určite nedovolia.

Na vysokej nohe

Kedysi by ste ma bez opätkov nestretli ani náhodou. Hrdo som vyhlasovala, že som žena len do koča a v lodičkách som sa v podstate narodila. Teda až do chvíle, keď som sa ocitla na svadbe vo vysokých opätkoch.

Krémové lodičky sa mi zarezávali do puchnúcich nôh, otlaky som mala aj za ušami a niečo mi prezrádzalo, že som mala odložiť hrdosť a dať si radšej papuče. Ono, keď ste najmenší hosť na svadbe a prerastajú vás jedenásťročné družičky, je to ťažké rozhodnutie.

Nakoniec som skončila s bosými nohami pod stolom a cítila som sa ako tlstá Popoluška na úteku. Takže s bruchom na svadbe nabudúce jedine v teniskách.

Prečo sa všetko tak vlečie?

Užívali ste si ako tehotná na svadbách každý okamih? Tak to bolo nič. V treťom trimestri si zapamätáte doslova každú minútu.

Obliekanie nevesty, odobierka, sobáš, gratulácie, kde bude mať každý potrebu odovzdať mladomanželom životnú skúsenosť, nekonečné príhovory.

shutterstock

 

Raz budete dlho stáť, potom nekonečne dlho sedieť... My tehotné potrebujeme hlavne priestor zmeniť polohu, vyložiť si nohy či na chvíľu sa vystrieť. Proste všetko, čo sa na svadbe nedá. Preto zas a znovu platí – hlavne pohodlne oblečená a obutá.

O tehotenskej precitlivelosti

Svadba je jedna z chvíľ, keď to na budúcu mamu všetko padne. Emócie, hlavne, ak je nevesta sestra či blízka kamarátka, stres, pokiaľ ste zapojená do príprav, a potom už stačí len málo.

Nenájdete doma obálku na pohľadnicu, muž si neuviaže naporiadok kravatu, kvety zvädnú skôr, ako ich strčíte do rúk mladomanželom... a už sa to valí. Slzy, hnev, hádka, dráma.

Ak niekoho nenechá svadba chladnou, tak práve tehotnú družičku. Preto zabaľte viac vreckoviek, a muža vopred upozorníte, že to bude náročné.

Všetci pijú. Len ja nie

V dobe, keď sa čoraz viac ľudí drží aj pri spoločenskej udalosti od alkoholu ďalej, to nemusí byť problém. Stačí sa ocitnúť pri správnej časti stola. Väčšine tehotných družičiek nie je ľúto oželieť pohár vína.

 Prečítajte si aj: Nepremeškajte novorodenecké fotenie! Neopakovateľné zábery vás budú tešiť celý život

 

 

Menej príjemne pôsobí dobiedzanie od hostiteľov, čoho sa bojítete, prečo nepije a či sú dnes všetky tehotné také rozcitlivelé. Slovenská svadba sa bez týchto poznámok nezaobíde.

Kamarátka, ktorá bola na svadbe ešte len na začiatku tehotenstva, a novinku zatiaľ nechcela každému hlásiť na počkanie, odbila nalievajúcich jednou vetou: „Prepáčte, mala som s pitím problém, ale liečim sa.“

Zbavila sa tak nielen vytrvalých ponúkajúcich, ale aj dotieravého družbu.

Štipka závisti

Chúlostivá a bolestivá téma. Ale stane sa. Ak má za sebou budúca mamička náročné obdobie, alebo sa jej nepodarilo zapnúť si šaty, na ktoré sa spoliehala, môže sa jej to pri pohľade na šťastnú nevestu stať.

Zažila som to aj ja na perfektnej svadbe, kde mala nevesta ručne vyšívané šaty, margarétky vo vlasoch a z fontány tiekla čokoláda. Bodol ma pocit závisti a márnivosti, že už mám všetko pekné a romantické za sebou.

Keby si nevesta od tej čokolády nebola umazala šaty, asi by som sa tým umárala ešte dlho.

Aj tehotná si to musí (vedieť) užiť

Svadbu si treba vedieť užiť aj s bruškom. Veď týchto rodinných udalostí, kde sa zabavíme, je čoraz menej a človek je s pribúdajúcimi rokmi proti romantike odolnejší.

shutterstock

 

Milé budúce mamičky, zabudnite na perfektné róby, dajte si pohodlné topánky a donúťte muža, aby si s vami nechal spraviť od profíka peknú pamätnú fotku.

Kašlite na zháňanie darov a kvetov, lebo novomanželov najviac poteší tvrdý keš. Nekupujte ďalšiu zbytočnú kyticu kvetov ako gratulačnú pozornosť, nevesta aj tak nebude vedieť, čo s tým.

Radšej si doprajte gélové vložky do topánok proti opuchom a aj keď nemáte náladu, trochu sa zabavte. O pár mesiacov budete pri kočíkovaní na spoločný večer v kruhu blízkych rada spomínať.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.7 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku
Miša napísané 31.08.2019 08:25

Pojem tehotná družička ma irituje... družica, družičky - to je totiž slobodná kamarátka, sestra, ...partia slobodných dievčat, ktoré sú blízke neveste...a majú s tým súvsiacu úlohu, post na svadbe.

 

Tehotná je už žena, nie družička, nie dievča...

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP

Všetko, čo ste sa chceli spýtať:

Komentáre k článku
Miša napísané 31.08.2019 08:25

Pojem tehotná družička ma irituje... družica, družičky - to je totiž slobodná kamarátka, sestra, ...partia slobodných dievčat, ktoré sú blízke neveste...a majú s tým súvsiacu úlohu, post na svadbe.

 

Tehotná je už žena, nie družička, nie dievča...

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised