Zoznam mienMarec

10. marec - Branislav, Bruno

  01.04.2015   0

Mužské meno Branislav má slovanský pôvod a jeho význam je "bráň slávu". Mužské meno Bruno je svätecké, má nemecký pôvod a význam mena je "hnedý vládca".

Foto: Ingimage.com

Mužské meno Branislav má slovanský pôvod a jeho význam je "bráň slávu". Nositeľov tohto na Slovensku bežne zaužívaného mena oslovujeme Branko, Braňo.

Braňovia reagujú a konajú z hlbokého presvedčenia. Ich osobnosť je uspôsobená čeliť životným ťažkostiam a zabojovať, keď ide o veľa. Sú uvážliví, v tom sa podobajú svojmu totemovému zvieraťu volavke.

Duševne dozrievajú veľmi zavčasu. Zvyčajne sú Brankovia rozumné deti s výraznou inteligenciou. Majú pozoruhodný úsudok a spoľahlivú pamäť. Potrebujú byť milovaní. Mávajú bolesti hlavy aj menšie depresie. Ovplyvňuje ich planéta Mars. Šťastnú farbu majú červenú. Ochranné rastliny cesnak a chmeľ, ochranné kamene chalcedón a karneol. 

Mali by sa naučiť ustupovať a chodievať zavčasu spať. 

Mužské meno Bruno je svätecké, má nemecký pôvod a význam mena je "hnedý vládca". S nositeľmi tohto mena sa stretávame skôr ojedinele a oslovujeme ich Bruno, Brunko. 

Brunovia žijú vo svete fantázie, ktorá ich odtŕha od skutočnosti. Sú dosť ovplyvniteľní a často sa usilujú vopred ospravedlniť svoje správanie.  

Majú veľký zmysel pre priateľstvo. Z času na čas sa zablokujú a potláčajú city aj umelecké nadanie. Chceli by sa úplne prejaviť, ale bráni im v tom zdržanlivosť. Ich rastlinný totem je orgován.

Brunkovia by sa mali od malička naučiť jasne posudzovať veci a byť odvážnejší. 

Ovplyvňuje ich planéta Mesiac. Ich obľúbená farba je strieborná. Ochranné rastliny rumanček, zvonček, ochranné kamene nefrit, perla. 

Branislav a Bruno oslavujú meniny v rovnaký deň, 10. marca. 

Copyright © TASR

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised