29. jún – Peter a Pavol, Petra

1

Mužské meno Peter má grécky pôvod a význam mena je „pevný ako skala“. Nositeľov tohto mena oslovujeme Peťo, Peťko, Petrík.

ingimage

Mužské meno Pavol má latinský pôvod a v preklade znamená „malý, skromný“. Pavlov oslovujeme Pali, Palino, Paľko.

Meno Petra je ženskou podobou mena Peter. Nositeľky oslovujeme Peťa, Peťka.

Uvedené mená sú tradičné, na Slovensku bežne zaužívané, aj keď v súčasnosti nie sú až také populárne ako v minulosti.

Peter a Pavol majú spoločné iba jedno – oslavujú meniny v predposledný júnový deň. Inak sú to úplne rozdielne osobnosti.

Peter 

Dominantnými vlastnosťami Petrov sú intuícia, dynamizmus, reaktívnosť a citlivosť. Pri osobnostnom hodnotení sú vykreslení ako ľudia, ktorí majú srdce. V citovom živote sú neskrotní, nároční a zmyselní. Za ľahostajnou tvárou skrývajú nepriznané pôžitkárstvo.

Podľa povahy sú nevyčerpateľní a vytrvalí, so silnou emotívnosťou a troškou pojašenosti. Petrovia by mali v živote pracovať duševne, pretože na fyzickú prácu nie sú veľmi stavaní.

Uplatnia sa prevažne ako herci, spisovatelia alebo novinári.

Majú šťastie po celý život, zvlášť v jeho druhej polovici. Keďže sú fatalisti, zvyknú voliť vyčkávaciu taktiku.

Petrovia majú obľúbenú farbu červenú, ochranné rastliny horčicu a rozmarín, ochranné kamene jaspis a diamant.

Pavol

Pavlovia sú tí, ktorí víťazia. Vynikajú emotívnosťou, spoločenskosťou, citlivosťou a mravnosťou. Pri zasiahnutí Amorovým šípom sú nežní, no majú v sebe istú neoblomnosť, ktorá im život rozhodne neuľahčuje.

Náramne trpia, ak ich niekto zradí. Prechovávajú v sebe nedôveru voči žene, čo sa navonok prejavuje akousi neotesanosťou.

Obľubujú klasické štúdium, ale je im blízka aj matematika a cudzie jazyky. Mohli by byť z nich zdatní technici, politici či hovorcovia.

Pavlovia sú výrazne životaschopní a strhujúci ľudia, ktorí si dokážu hravo získať sympatie a náklonnosť ľudí.

Ich obľúbená farba je modrá, ochranné rastliny žihľava a slez, ochranné kamene ametyst a smaragd.

Petra

Petry, ktoré majú meniny spolu s Petrami a Pavlami 29. júna, sú vášnivé ženy. Emotívnosť a túžba konať ich môžu niekedy dohnať k extrémnym rozhodnutiam. Reakcie týchto žien sú priemerné, rozprávajú rázne a vždy s presvedčením.

Petry majú vôľu ako zo železa. Svojou aktívnosťou doslova pohltia iných. Pomerne skoro zistia, na čo sa chcú v živote zamerať. Uplatnenie nájdu väčšinou v politike, marketingu alebo v oblasti umenia.

Napriek úžasnej vitalite by si mali dávať pozor na zdravie.  Ich obľúbená farba je medená, ochranné rastliny mak, nechtík, ochranné kamene krištáľ a granát.

Copyright © TASR

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 4,40 z 5)
Loading...

Komentáre k článku

Pridaj komentár