27. jún – Ladislav, Ladislava

0

Mužské meno Ladislav má slovanský pôvod a význam mena je „slávny vládca“. Nositeľov tohto na Slovensku bežne zaužívaného mena oslovujeme Laco, Lacko.

Ladislavov charakterizuje obrovské nasadenie v profesionálnom aj súkromnom živote. Do každej drobnosti sa púšťajú s neuveriteľnou dravosťou. Majú dynamickú povahu, sú šarmantní a nesmierne adaptabilní. V spoločnosti sa často nechávajú dlho prehovárať, aby okorenili stretnutie svojím rozprávačským talentom. Zväčša sa snažia dodržiavať základné morálne zásady. Napriek tomu nepatria medzi najdôveryhodnejších ľudí.

Muži s menom Ladislav vedia prežiť život šťastne. Vďaka fantázii si ho prekreslia podľa svojej predstavy.

Ich obľúbenou farbou je fialová, ochranné rastliny prvosienka a horčica, ochranné kamene chalcedón a karneol.

Ženské meno Ladislava

má rovnako ako mužské meno Ladislav slovanský pôvod a totožný význam. Nositeľky tohto skôr ojedinelého mena oslovujeme Laďa, Laďka.

Ladislavy nevydržia dlho na jednom mieste, stále musia byť v pohybe. Ťažko nachádzajú rovnováhu a často zveličujú svoj hnev. Pôsobia bezstarostne, sú len do istej miery ovplyvniteľné a nesporne zaujímavé.

Študujú dosť dobre a zameriavajú sa na povolania vyznačujúce sa širokými kontaktmi s verejnosťou. Majú pritom sklon často meniť zamestnanie.

Pamätajú si všetko, čo sa ich týka. Ladislavy majú dobrú odolnosť a sú vitálne.

Ich obľúbená farba je zlatá, ochranné rastliny ľubovník a bobkový list, ochranné kamene jantár a topás.

Copyright © TASR

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár