2. jún – Xénia, Oxana

0

Ženské meno Xénia má grécky pôvod a význam mena je „pohostinná“.

ingimage

Nositeľky tohto zriedkavého mena oslovujeme Xeňa, Xeni, Xenička.

Povaha týchto žien je mierne nevľúdna a ustarostená. Nemajú rady, keď ich niekto naháňa. V detstve by im rodičia mali venovať veľa pozornosti, hlavne vtedy, ak utrpia neúspech. Často pochybujú o svojich schopnostiach.

Xénie rozhodne nie sú vyzývavé. Sú veľmi nedôverčivé a obávajú sa veľkých citových vzplanutí. Mali by si správne zadeliť čas. Neprospieva im, ak konzumujú konzervované potraviny.

Ovplyvňuje ich planéta Saturn. Obľúbené farby Xénie sú zelená a gaštanová, ochranné rastliny štiav, kostihoj, ochranné kamene obsidián, ametyst.

Ženské meno Oxana je ukrajinskou domácou podobou mena Xénia. S nositeľkami tohto mena sa stretávame výnimočne a oslovujeme ich napríklad Oxanka.

Oxany sú inteligentné, čoho sú si aj vedomé a dávajú to iným pocítiť. Ich pamäti analytického typu nič neujde. Sú kritické, subjektívne a celkovo majú ťažkú povahu.

Svojím dynamizmom vytvárajú ilúziu, že sú v práci nenahraditeľné. Oxany rady robia dve veci naraz. Môžu z nich byť novinárky alebo podnikateľky, no priťahuje ich aj astrológia.

Životaschopnosť Oxany je veľmi dobrá, ale zdravie nestále, priveľmi ovplyvňované náladami. Potrebujú uvoľnenie, odpočinok a veľa spánku. Mali by zachovávať pravidelnú životosprávu.

Ovplyvňuje ich planéta Slnko. Obľúbené farby Oxany sú žltá a oranžová, ochranné rastliny mak, nechtík, ochranné kamene olivín, topás.

Meniny oslavujú Oxany rovnako ako Xénie 2. júna.

Copyright © TASR

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (Žiadne hodnotenia)
Loading...

Pridaj komentár