8. december – Marína

0

Ženské meno Marína má latinský pôvod a znamená „morská“.

Foto: Ingimage.com

S nositeľkami tohto krstného mena sa v súčasnosti na slovenskom území nestretáme často. Oslovujeme ich prevažne Marínka, Marka.

Maríny, ktoré oslavujú meniny 8. decembra, nemajú ľahkú povahu. Keď ich skúmame zblízka, všimneme si, že ide o veľmi odhodlané bytosti, vytrvalé v práci, trochu podozrievavé, no rozhodné.

Zvyčajne bývajú Maríny výborné študentky, obľubujúce klasické štúdium. Ak majú iný názor ako ich vyučujúci, veľmi otvorene to dajú najavo. Sú dosť tvrdohlavé a neúspechy ich trápia.

Zároveň sú zraniteľné, citlivé, trpezlivé, aj strohé, najmä, ak sa nahnevajú. Tieto ženy sú dokonale spokojné v spoločnosti, ale nepotrebujú pre svoj život veľa priateľov. Napĺňa alebo priťahuje ich miesto opatrovateľky.

Maríny sú pomerne vitálne a majú pevné zdravie. Môžu sa však u nich vyskytnúť problémy s obličkami, aj preto by mali dbať na dostatočný prísun tekutín.

Ovplyvňuje ich planéta Merkúr. Ich šťastné farby sú biela a modrá. Ochranné rastliny valeriána a čakanka, ochranné kamene citrín a nefrit.

Copyright © TASR

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...

Pridaj komentár