Všetko o pôrodniciachPôrodnice pod lupou

Pôrodnica Košice – Šaca pripravuje pre rodičky nadštandardné pôrodné boxy

 Marcela Beňová   21.09.2018   0

Nemocnica Košice – Šaca pripravuje pre budúce mamičky novinku.

Súčasťou rekonštrukcie pôrodníckeho oddelenia za viac ako dva milióny eur budú aj nadštandardné pôrodné boxy. Tie majú mamičke zaručiť súkromie a intimitu počas pôrodu. 

pôrodnica Košice - Šaca

 

V súkromných pôrodných boxoch bude môcť mamičku sprevádzať partner či iná blízka osoba. Zároveň tu pre ženy bude k dispozície samostatné hygienické zariadenie a centrálny monitorovací systém.

Vedenie nemocnice verí, že takéto prostredie bude limitovať rušivé vplyvy a mamičky budú môcť rodiť v čo najväčšom pokoji a súkromí.

Pozitívny vplyv modernizácie vníma aj Prednosta gynekologicko – pôrodníckej kliniky Ján Richnavský.

„Intimita je pre ženu kľúčová, rovnako ako súkromie a podpora partnera či blízkej osoby, ktorá dopomôže navodiť budúcej mamičke psychickú pohodu. Toto všetko dokáže ženu pozitívne ovplyvniť a samotný pôrod bude pre ňu jednoduchšie zvládnuteľný.

Pri plánovaní nových pôrodných boxov sme práve súkromie a intimitu rodičiek považovali za najdôležitejšie.“

Rekonštrukciu čaká celé pôrodné oddelenie

Okrem piatich nadštandardných boxov pribudnú v pôrodnici dve nové pôrodné sály, ktoré sa budú využívať na pôrodnícke aj gynekologické účely. Priestory tiež čaká vybavenie najmodernejšími prístrojmi.

Modernizovať sa budú aj priestory oddelenia šestonedelia.

pôrodnica Košice - Šaca

 

Modernizácia prebehne v dvoch etapách, prvá by mala byť dokončená koncom tohto roka, druhá bude prebiehať počas roku 2019. 

Pôrodnica Košice – Šaca vykoná ročne až 1865 pôrodov A 1240 operačný zákrokov. Personál nemocnice sa dlhodobo usiluje o moderný prístup a podporu mamičiek. Rodičky sa tu napríklad môžu rozhodnúť pre alternatívny typ pôrodu, bezbolestný pôrod a samozrejmosťou je aj prítomnosť otca či blízkej osoby pri pôrode.

Na oddelení sa tiež vykonávajú odbery pupočníkovej krvi, v počte ktorých si košická pôrodnica drží na Slovensku prvenstvo. 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
zdravedieta.sk

Aktuálne články

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

###F_BANNER###