RodímePôrodné príbehy

Ako som bola spokojná s kežmarskou pôrodnicou?

 mamička Ivka   28.02.2019   0

Moja dcéra sa narodila minulý rok v lete, na svet prišla v pôrodnici v Kežmarku. Pozitívne hodnotím predovšetkým prístup personálu, ktorý dokázal vykompenzovať aj niektoré nedostatky samotného oddelenia.

Som veľmi vďačná za ochotné zdravotné sestry aj príjemnú pani doktorku, napriek tomu by som v budúcnosti uvažovala o inej pôrodnici.

shutterstock

 

Odbornosť zdravotného personálu

Ja som asi mala tie najlepšie sestričky a doktorku na svete. Som rada, že to so mnou vydržali, a som im za všetko vďačná. Všetko prebiehalo v pohode.

Jediný fakt, na ktorý ma upozornila nejedná mamička, a kvôli ktorej by som aj zmenila nemocnicu, je jeden z lekárov. Nemajú s ním dobré skúsenosti nielen po odbornej stránke, ale aj ľudskej.

Ztrpčil mamičkám ich chvíle, ktoré sú už aj tak dosť “zvláštne”. Neviem si predstaviť, aby mi takto pokazil môj wellnes v pôrodnici. 

 

Pohodlie a materiálne vybavenie

Ako každý človek, ktorý je v nemocnici, aj ja som sa chcela cítiť ako v hoteli na wellnes pobyte, se vším všudy. Z môjho pohľadu som sa na izbe po pôrode cítila dobre, až na matrac.

Zakaždým, keď som si šla sadnúť, som trikrát vstala a asi viete, ako to má každá žena po šití so sedením. Toto vy som asi vymenila hneď! Nekomfortné ležanie a sedenie.

Postielky pre detičky hneď vedľa mamičkinej boli veľmi vysoko od postele. Zakaždým, čo som si dcérku chcela vziať, som si musela kľaknúť na posteľ a vziať ju k sebe. Bolo to dosť obtiažne.

Do pôrodnej sály by som dala telku a pustila nejakú komédiu na odreagovanie :-). Čo musím vyzdvihnúť - bolo super, že počas čakania na malú hrala hudba. Naozaj veľmi príjemné. Za seba môžem povedať, že čo sa týka vybavenia, mi nič až tak nechýbalo. 

Otecko pri pôrode

Pokiaľ ide o služby navyše, mám skúsenosť len s oteckom pri pôrode. To už je asi taká samozrejmosť v pôrodniciach. Veľmi som neriešila ostatné veci ako pôrodný plán a podobne, vedela som, čo chcem a to som dostala.

Manžel mohol byť pri mne, ale nie celú dobu pôrodnú. Len odkedy mi vyvolali pôrod a odišiel asi hodinu pred samotným pôrodom. Neskôr ma mrzelo, že tam nezostal so mnou, mohol si to tiež pekne užiť a vyskúšať tú únavu :-).

Komunikácia s personálom

Aj lekári sú len ľudia. No stále zastávam názor, že ak niekto pracuje s ľuďmi, a chce robiť svoju profesiu dobre, musí sa na to pripraviť. Každý má svoj zlý deň, a ak aj nastane, je slušné sa ospravedlniť.

Na mieste lekárov by som určite viac riešila telo mamičky po pôrode. Ak by som vedela dopredu určité veci, pripravila by som sa na ne.

Celkovo ženy ani neviedia, čo všetko príde. Je to môj pohľad, pretože nie som z tých mamičiek, ktoré komunikujú s pánom googlom a vyhľadávajú si lekárske rady. 

Chýba predovšetkým kvalitná komunikácia a dostatočná informovanosť. Hlavne o jednotlivých postupoch a tom, prečo to tak je, ale aj aké sú alternatívy.

Celkový dojem z pôrodnice bol u mňa dobrý

Pri pôrode mi trochu prekážal nedostatok súkromia. Ležala som v miestnosti na konci uličky a prechádzalo sa do nej cez pôrodnú sálu, čiže ja som počula iné ženy rodiť. To ma počas kontrakcií znervózňovalo, predbehli ma dve mamičky - prišli, hneď porodili a ja stále nič.

Na druhej strane, sestry boli veľmi nápomocné a o malú aj o mňa bolo dobre postarané. Pôrod splnil moje očakávanie, obe sme odchádzali zdravé, a to je predsa hlavné.

kliknite na obrázok a ohodnoťte svoju pôrodnicu

 

Ako ste boli spokojní so svojou pôrodnicou vy?

Máte jedinečnú možnosť vyjadriť svoj názor a prispieť k zlepšeniu podmienok v slovenských pôrodniciach. Kliknite na obrázok a ohodnoťte svoju pôrodnicu. Ďakujeme!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised