ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
RodímeCisársky rez - sekcia

Rodila som cisárskym rezom. Moje telo ma nezradilo

 Anna Veselá   04.10.2017   0

Natalie McCain, fotografka a mama dvoch detí, stojí za blogom The Honest Body Project, ktorého cieľom je pomôcť ženám nájsť krásu v zmenách, ktorými prechádza ich telo po pôrode.

„My body did not fail me“ – tak nazvala sériu fotografií žien, matiek čerstvo po cisárskom reze, ako odkaz pre tie mamy, ktoré sa cítia menejcenné, lebo nemohli rodiť vaginálne.

Jedna z týchto mám, Jacqueline, hovorí, že jazva po sekcii svedčí o jej úspechu.

The Honest Body Project Facebook

 

„Keď som mala 24 rokov, lekári zistili, že mám zväčšený ľavý vaječník. Kvôli tomu som niekoľko mesiacov podstupovala rôzne testy, chodila k lekárom, onkológom, a nakoniec i operácia.

V rodine máme pozitívnu anamnézu na rakovinu vaječníka, nemohli mi s istotou povedať, čo sa presne deje a prečo to rastie takou rýchlosťou. Operácia vylúčila možnosť rakoviny, ale diagnostikovali mi agresívnu endometriózu. Mám jazvu od pupku až po lonovú kosť a o jeden vaječník menej.“

S manželom sa veľmi rýchlo po tom rozhodli založiť si rodinu. Bolo im povedané, že počať dieťa bude doslova nemožné a aj keby sa im to napriek postupujúcej endometrióze podarilo, Jacqueline veľmi pravdepodobne príde aj o druhý vaječník a maternicu. Napriek tomu si povedali, že to skúsia.

„Štyri roky nám trvalo, kým som otehotnela s najstaršou dcérou. Po piatich dňoch kontrakcií som skončila na cisárskom. Počula som povedať mnohé mamy, ktoré rodili sekciou, že ich telo zlyhalo. O sebe môžem povedať, že som cisársky rez nikdy ani neplánovala, ani nechcela, ale moje telo ma určite nezradilo, ani nezlyhalo.“

 

Fotografka Natalie o Jacqueline napísala, že bola počas fotografovania ako bojovníčka. Ešte stále mala stehy po operácii a samozrejme, bolesti. „Bola som nadšená, keď som počúvala jej príbeh a verte mi, cisársky rez naozaj nie je „ľahší“ pôrod.“

Či už je reč o cisárskom alebo vaginálnom pôrode, cieľom tohto projektu je povzbudiť mamy na celom svete, aby milovali svoje telo práve pre to, čo dokáže. Nehanbite sa za svoje telá, oceňte ich a oslavujte!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som Pedagogickú fakultu UK, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised