Príprava na pôrodČo budete potrebovať?

6 high-tech vychytávok pre budúcich rodičov

 Anna Veselá   31.12.2016   1

Ešte pred desiatimi, pätnástimi rokmi nemala tehotná žena inú možnosť, iba zájsť za svojím gynekológom, ak mala pochybnosti, či je všetko v poriadku.

Nie ako dnes; bábätko ešte ani nie je na svete a mamička má k dispozícii toľko „geretov,“ s ktorými môže mať tehotenstvo pod kontrolou - alebo aspoň vytvárajú taký dojem.

Ingimage

 

Načo sú nám dobré

Otázka je, či sú nám naozaj na niečo tieto high-tech pomôcky užitočné alebo len parazitujú na našom strachu, keďže si želáme mať 25 hodín denne istotu, že je bábätko živé a zdravé.

Ani jedna technológia však nie je dokonalá a nemôže nahradiť pravidelné prehliadky u lekára.

Vybrali sme niekoľko baby prístrojčekov z internetovej ponuky, viete si predstaviť, že by ste ich používali?

iBaby Home Ultrasound

Domáci ultrazvuk dokáže urobiť sono dieťatka v brušku a hneď vytlačí ultrazvukovú snímku na tlačiarni, prípadne ju cez WiFi pošle lekárovi, členom rodiny, priateľom.

Keď sa dieťa narodí, iBaby sa pretransformuje na baby monitor, s ktorým dá dieťa sledovať počas spánku alebo keď sa hrá v druhej izby. Kompatibilný iba s iPhonom. Stojí 249 USD.

 

 

Merač pohybov bábätka KickTrak

KickTrak je prístroj, ktorým sa sledujú pohyby nenarodeného bábätka v brušku. Odporúčajú ho aj gynekológovia, osobitne od 26. týždňa tehotenstva.

Ak sa pohyby bábätka dramaticky zmenia alebo ak prístroj spočíta menej ako 10 pohybov za dve hodiny, môže to upozorniť na problém, s ktorým by tehotná žena mala navštíviť svojho lekára.

Ak napočíta 10 pohybov, zahrá mamičke melódiu, aby vedela, že je bábätko v poriadku. Stojí 19,99 USD.

Ritmo

Ritmo je prístroj, vďaka ktorému bábätko môže počúvať vašu najobľúbenejšiu muziku. Reproduktory sa dajú na špeciálnu pásku a omotajú sa okolo brucha.

Hudba hrá v niekoľkých rôznych bodoch na bruchu, aby nebol koncentrovaný na jednom mieste. Výskumy dokázali, že púšťanie hudby bábätku v brušku zmenšuje stres a zväčšuje väzbu medzi matkou a dieťatkom.  Cena: 79,95 USD

ritmopregnancy.com

Domáce CTG (Hi Bebe Sound Fetal Doppler)

Prenosné CTG sleduje ozvy dieťatka už medzi 10.-12. týždňom tehotenstva až do pôrodu a jeho používanie je jednoduché.

Mama môže počúvať srdce svojho bábätka na slúchadlách, alebo cez reproduktor. Samozrejme, môžu ho online počúvať kamaráti, rodina. Cena: 94,95 USD

Mimo Baby

Mimo je určite najmúdrejšie detské body na svete. Pomocou senzorov sleduje, ako dieťatko dýcha, v akej polohe spí, aká je jeho telesná teplota, ako je aktívne, či spí alebo je hore.

Keď vyhodnotí, že niečo nie je v poriadku, rodičov zalarmuje cez telefón. Každé ráno ich na telefóne čaká celá správa o tom, ako prebiehala noc. Cena: 199 USD.

mimobaby.com

youtube.com

Smart Teplomer (TempTraq Smart Thermometer)

Každý rodič vie, že niekedy môže byť meranie teploty náročné. TempTraq je ale veľmi intuitívny prístroj, ktorý konštantne, v priebehu 24 hodín, meria, vyhodnocuje a posiela rodičom správy o teplote dieťaťa na telefón.

Je to niečo ako leukoplast z mäkkého, tenkého, flexibilného materiálu, ktorý sa dieťaťu nalepí pod pazuchu. Cena: 19,99 USD.

www.temptraq.com

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)
Najčítanejšie
Komentáre k článku
Vlastićka napísané 16.08.2016 07:56

Brutalne

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP

Všetko, čo ste sa chceli spýtať:

Komentáre k článku
Vlastićka napísané 16.08.2016 07:56

Brutalne

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised