Príprava na pôrodArchív pozvánok

Nedele pre tehotné

 Mgr. Katarína Barošová, ŠancaTanca   06.10.2010   0

Po bohatom nedeľnom obede si vyhraďte čas na obohacujúce stretnutia v kruhu iných tehotných žien. V príjemnom prostredí, so sympatickými lektorkami budete mať konečne čas len sama na seba a na svoje zvedavé otázky o všetkom možnom, čo súvisí s tehotenstvom a s obdobím po pôrode.

Čo všetko Vás teda čaká?

Takmer každá budúca mama občas nazrie do knižky venovanej tehotenstvu, prípadne sa zapojí do diskusie na internete, kde si môže vymeniť pocity a skúsenosti so svojim tehotenstvom s inými ženami. Niektoré z nás potrebujú takúto formu „zdieľania“ častejšie – najmä prvorodičky, iné sa už spoliehajú na svoje predchádzajúce skúsenosti.

Žiadna z nás však v sebe nezaprie zvedavosť po informáciách, ktoré by k jej pohodovému tehotenstvu mohli prispieť. Od vhodných byliniek, masáží, cez možnosti komunikácie s bábätkom v brušku, až po tipy na „najvhodnejšiu“ pôrodnicu... Tina a Petra, dvojnásobné mamy a lektorky z tanečného štúdia ŠancaTanca si pripravili sériu tehotenských stretnutí, kde rady privítajú všetky nastávajúce prípadne čerstvé mamy, ale aj otcov a všetkých ostatných ľudí, ktorí majú chuť dozvedieť sa praktické, užitočné a možno i prekvapivé informácie súvisiace s očakávaním bábätka. Tu je prehľad tém, ktoré sa budú preberať v období od októbra do konca roka:

8.10. Pomocníci z prírody

Dozviete sa, aké rôznorodé je využitie prírodných prostriedkov – olejov, vonných silíc a bylinkových čajov na podporu spokojného tehotenstva a pôrodu. Naučíte sa, čo je v tehotenstve nevhodné používať, ako môžete tehotenskou masážou predísť strijám, ako pohladiť bábätko v brušku, ktoré vône sú pre vás i preň vhodné. Namiešate si vlastnú tehotenskú zmes, dozviete sa pár „fínt od starej mamy“, ktoré vám pomôžu v začiatkoch kojenia.

17.10. Naladenie sa na bábätko

Premýšľate nad tým, čo vníma vaše bábätko? Odpovede možno nájdete v základoch prenatálnej psychológie, ktorej sa budeme venovať na tomto stretnutí. Na počatie a bábätko v brušku nazrieme aj z trochu ezoterického pohľadu a naučíme sa s ním komunikovať. Môže nám pomôcť aj meditácia.

31.10. Sme v tom spolu 

Stretnutie pre tie ženy, ktoré si chcú k pôrodu niekoho vziať so sebou a zvažujú koho a najmä - čo si od toho sľubujú. Na stretnutie môžete prísť aj so sprevádzajúcou osobou, ktorej poradíme, ako vám môže v deň D pomôcť. Povieme si, aké sú podmienky jednotlivých pôrodníc v Bratislave a v Dunajskej Strede či Banskej Štiavnici.

14.11. Nová rola – mama

Čo prináša táto nová rola vo vašom živote? Ako sa nestratiť? Aké zmeny možno očakávať v partnerskom živote a v rodine? Ako to zvládnuť? Preberieme spolu niekoľko praktických záležitostí a tiež si zatancujeme tanec dievčaťa, tanec ženy a tanec mamy :-)

28.11. Praktická žena

Tu sa dozviete praktické informácie o príprave na pobyt v pôrodnici. Napríklad to, ako si zbaliť tašku do pôrodnice, ako vyzerá deň a noc v pôrodnici, na čo máte ako matka právo. Ak vás už teraz straší predstava behania po úradoch a vybavovania papierov spojených s narodením dieťaťa, pokúsime sa vaše obavy aspoň trochu zmierniť tým, že sme všetko, čo budete musieť vybaviť, zistili za vás.

5.12. Šestonedelie

Stretnutie o tom, čo je v šestonedelí normálne a ako si s tým poradiť. Začneme už prvými hodinami po pôrode, šestonedelím v nemocnici až sa dopracujeme k tomu, ako si dovoliť oddychovať, koho zapriahnuť do pomoci s bábätkom a pod... Navyše sa dozviete aj niečo o prírodnej podpore v šestonedelí.

Všetky tehotenské stretnutia sa odohrávajú vo veľmi pekných priestoroch tanečného štúdia ŠancaTanca na Kempelenovej ulici 2 v Karlovej Vsi. Začínajú o 17:00 a končia približne o 19:00. Viac informácií sa dozviete na www.sancatanca.sk alebo na infolinke 0911 723 751.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised