10 mamičiek vyskúšalo teplú a chladivú vložku Lansinoh

Pavlína Pavlíková 0

450 mamičiek sa prihlásilo na test najnovších vložiek od Lansinoh, redakcia z nich vybrala 10, ktorým sa blížil pôrod. Mamičkám bol odoslaný balíček s chladivou a teplou vložkou, ktorá bola vyvinutá na to, aby tlmila bolesť a zmierňovala nepohodlie po pôrode. Ako testerky hodnotia produkt? Odporučili by ho aj ďalej?

Dozviete sa v článku.

lansinoh vlozky

Použitie testovaného produktu: Chladivá a teplá vložka po pôrode Lansinoh

Vložky sú opakovane použiteľné, súčasťou balenia sú aj hygienické návleky z netkanej textílie. Studená vložka má pomôcť pri poranení hrádze, hemoroidoch alebo cisárskom reze. Vloží sa do mrazničky a následne sa navlečie hygienický návlek. Teplá vložka je ideálna na zmiernenie kŕčov pri sťahovaní maternice, zohrieva sa v mikrovlnnej rúre alebo teplej vode. Poskytnúť účinnú úľavu od bolesti má až 2 hodiny.

Ako testerky využili produkt?

Teplá varianta:

3 z 10. mamičiek, ktoré zažili prirodzený pôrod bez nástrihu odpovedali, že využili len teplú verziu vložky na zmiernenie bolesti pri sťahoch maternice po pôrode.

Dominika (3 deti) opisuje: „Hrejivú časť som využívala na popôrodné kŕče pri sťahovaní maternice, na ktoré teplo úžasne vplývalo, používam aj popôrodný pas a v kombinácii s ním kŕče rýchlejšie odzneli.“

 

Teplú vložku využila aj testerka Ivana (3 deti) po cisárskom reze, ktorá potrebovala „črevá dostať do pôvodného stavu“, využila ju ako obklad na brucho.

Ivana využila vložku aj v prípade naliatych prsníkoch: „na jednom sa mi upchal mliekovod, čiže po nahriatí touto vložkou som prsník rozmasírovala a mliečko sa mi pekne spustilo.“

Testerka Miroslava (4 deti) uvádza aj využitie pri hemoroidoch: „Pôrod som mala veľmi rýchly a teda nemala som žiaden nástrih a  ani šitie. Mala som iba prasklinky. Nakoľko mi vyšli von hemoroidy, a bolo trošku komplikovanejšie použiť tento typ popôrodnej vložky popri krvácaní, našla som si ešte iný spôsob a túto vložku som z hygienických dôvodov dala okrem toho vymeniteľného vrecka ešte do sáčku a prikladala na pol hodiny keď som ležala.“

Chladivá varianta:

Mamičky uvádzajú, že chladivú vložku využili najmä na popôrodné zranenia a zmiernenie bolesti hrádze.

Testerka, ktorá využila chladivú vložku len jeden krát, sa v dotazníku vyjadrila: „Chladivú časť som si len raz skúšala, keďže pri pôrode som nebola nastrihavaná, len 2 stehy som mala. Najskôr to bol zvláštny pocit, ale po prvotnom šoku veľká úľava a rýchlejšie zotavenie.“

Miroslava našla vložke aj celkom iné využitie: „Chladnú variantu som vyskúšala na členok ktorý ma pobolieval pár dní pred pôrodom, nakoľko som zle stúpila na nohu.“ a dodáva, že „Produkt sa dá naozaj použiť nie len vrámci pôrodu, ale aj pri bolesti chrbtice, členka, kolena ba aj zubov“.


Mamička Anna (1 dieťa) sa s pomocou vložky mohla cítiť lepšie: „Vložka mi pomohla v tom, že mi zmiernila bolesti hrádze a cítila som sa lepšie (napr. v sede pri dojčení).“

Čo sa testerkám na produkte najviac páčilo?

Najčastejšou odpoveďou, ktoré sme našli v dotazníkoch, bolo predovšetkým všetranné použitie vložky.

Mamička Janka (2 deti) : Produkt sa mi celkovo páčil, jeho všestrannosť, čo si myslím, že ešte aj využijem v budúcnosti. Tiež sa mi páčila jednoduchá „obsluha“, len dať návlek a použiť“.

Ďalšie 2 testerky ocenili aj rýchlosť nahriatia vložky, konkrétne Dominika (3 deti) chladila chladivú vložku v zimných mesiacoch aj na parapete.

Vedia si mamičky predstaviť využitie Lansinoh vložiek aj po šestonedelí?

8 z 10 mamičiek si používanie produktu vedia predstaviť aj po šestonedelí.

Testerky Jana (2 deti) a Veronika (3 deti) si vedia predstaviť využitie aj pri menštruačným a iných bolestiach brucha. Ako teplý obklad. Miroslava (4 deti) zasa spomína, že bude produkt používať aj po šestonedelí pri dojčení: „trošku bojujeme s prisávaním ale hľadáme si spôsob ako čo najlepšie prisať a ked už veľmi bolí tak si priložím vložku na miesto odkiaľ bolesť vyžaruje“.

Ďalšie mamičky neuviedli aký konkrétnym spôsobom by vedeli vložky ďalej využívať.

Odporučili by produkt svojej kamoške?

Testeriek sme sa v dotazníku opýtali: čo by ste svojej kamarátke o teplej a chladivej vložke povedali?

Nezaznamenali sme ani jednu negatívnu odpoveď. Kamošky by odporúčanie určite dostali. Tu sú 3 z odpovedí  od mamičiek:

„Určite by som ho odporučila nie len kamoške, ale každej jednej žienke. Povedala by som, že je to super pomôcka pri bolestiach a nie len po pôrode, ale aj počas celého šestonedelia… Je oveľa viac možností ako tento výrobok využiť, či už ako teplý, alebo studený obklad a nie len ako vložku. Je to veľmi dobrý pomocník.“


„Určite by som odporučila produkt ďalej. Je to dobrá pomoc na popôrodné bolesti po vaginálnom pôrode, ako aj po cisárskom. Takisto by som ďalej odporučila aj všetky ostatné Lansinoh produkty, ktoré som zatiaľ odskúšala.“ – Katarína (1 dieťa)


„Pôrodná vložka môže byť dobrý pomocníkom pri úľave a zmiernení bolesti. Výhodou je, že má využitie aj pri iných ako popôrodných bolestiach. Jediná nevýhoda, môže byť ak v pôrodnici nie je ľahko dostupná mikrovlnka či mraznička, aby sa dala vložka pri bolesti rýchlo použiť.“- Veronika (3 deti)

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (1 hlasov, priemerne: 5,00 z 5)
Loading...
Author image

Pavlína Pavlíková

Vyštudovala som andragogiku na UK, rok života som strávila na univerzite v Nemecku. Zaujímam sa o vzdelávanie, históriu, digitálne a environmentálne témy.

články autora...