Vianoce sú ideálne obdobie, kedy otehotnieť

kika/redakcia 0

Ak túžite po bábätku, skorá zima, ideálne obdobie na počatie dieťatka, je práve pred vami. S touto teóriou prišiel nový výskum z Indianskej univerzity.

V priebehu 12 rokov podrobili analýze okolo 52 miliónov tehotenstiev a vyšlo im, že najúspešnejšie sú decembrové počatia, z ktorých sa narodí najviac detí.

iStock

Citliví na slnečné svetlo

Pediater Paul Winchester, ktorý viedol výskum, vysvetľuje, že matky, ktoré otehotnejú v decembri či januári, prežijú posledný trimester v letných mesiacoch, kedy si užívajú veľa slnka, viac vitamínu D, ktorý je dôležitý pre pôrod, zdravé kosti bábätka a tiež ako ochrana od niektorých chorôb.

Mamy septembrových detí si okrem slnečného a teplého počasia užívajú v závere tehotenstva aj najviac pestrú a bohatú sezónnu stravu, na rozdiel od bábätiek, ktoré sa narodia v chudobných zimných mesiacoch.

Nedávny výskum z Cambridgu prišiel s podobnými závermi: ľudia, ktorí sa narodia počas letných mesiacov, sú zdravší ako ľudia narodení v zime.

Jún zo snažení vynechajte

Čas, kedy žena počne, vplýva na zdravie dieťaťa. Najhorší mesiac na počatie dieťaťa je jún, a to kvôli vysokému množstvu pesticídov vo vzduchu, ktorý negatívne vplýva na najrannejšie a najcitlivejšie obdobie tehotenstva, prvý trimester. Preto ho odborníci nazvali aj toxickým mesiacom.

Ženy, ktoré žijú v Európe a Severnej Amerike, majú v tomto období telá plné chemikálií a pesticídov. Párom, ktoré pracujú na bábätku preto odporučili, aby vynechali zo svojich snažení letné mesiace.

Prečítajte si tiež: Ako sa k bábätku premilovať – polohy s ručením obmedzeným

Analyzovali tiež úspešnosť tehotenstiev z umelých oplodnení. Zo vzorky viac ako 430 000 cyklov mimotelového oplodnenia zistili, že šanca, že sa narodí bábätko zdravé, je o 4 % väčšia v prípade cyklov uskutočnených medzi decembrom a januárom, ako v prípade umelého oplodnenia, ktoré žena podstúpi v júni.

1 Hviezdička2 Hviezdičky3 Hviezdičky4 Hviezdičky5 Hviezdičiek (5 hlasov, priemerne: 3,60 z 5)
Loading...

Pridaj komentár