Plánujeme dieťaPočatie

Pripravení na dieťa? Položte si tieto 4 otázky

 Annie   04.04.2017   0

Americký psychológ, doktor Phil McGraw, známy z populárnej americkej televíznej relácie, v článku pre Huffington Post píše o tom, ako môže byť starostlivosť o dieťa emocionálne, finančne aj fyzicky náročná, a preto radí všetkým, ktorý plánujú dieťa, aby si položili nasledujúce 4 otázky:

iStock

 

Ste pripravení na takýto záväzok?

Ste pripravení obetovať svoje peniaze, pocity, spánok, energiu a väčšinu svojho života nechať čakať, až kým prejdú desiatky rokov?

Keď sa stanete rodičom, automaticky sa zaväzujete, že sa o dieťa budete starať, chrániť ho a sprevádzať životom. Čo znamená veľa, veľa práce a veľa, veľa osobnej obety.

Pozreli ste sa na to očami vášho dieťaťa?

Dieťa nemá na výber. Zoberte do úvahy všetky okolnosti z perspektívy svojho budúceho dieťaťa a spýtajte sa, či by si želalo, aby ste boli jeho mamou či otcom.

Môžete mu zabezpečiť emocionálne aj finančne stabilné prostredie? Ako na to nie ste pripravení, mali by ste začať pracovať na tom ešte pred tým, ako privediete dieťa na svet.

Rozmýšľate vy aj váš partner rovnakým spôsobom?

Máte so svojim partnerom plán, ako to bude vyzerať, keď sa vám narodí dieťa? Rozprávali ste sa s vašou drahou polovičkou o výchove, tradíciách, viere, vzdelávaní a dokážete sa na týchto bodoch zhodnúť? Kto sa bude starať o dieťa, kto bude pracovať?

Porozmýšľajte o tom, ešte pred tým, ako otehotniete.

Túžite po dieťati zo správnych dôvodov?

Opýtali ste sa sami seba, kvôli čomu naozaj chcete mať dieťa? Deti by ste nemali mať kvôli tomu, že chcete zachrániť vaše manželstvo alebo pre to, že chcete mať poistku, že vás partner nikdy neopustí alebo kvôli tomu, že túžite po bezhraničnej láske dieťaťa. Preto dobre porozmýšľajte o svojich pravých motívoch.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.6 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

Tehotenský kalendár
Náš TIP

Všetko, čo ste sa chceli spýtať:

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised